• Aktualności

• Szkolna liga siatkówki za nami

• W bieżącym roku szkolnym wznowiliśmy rozgrywki w grach zespołowych. W listopadzie i grudniu przeprowadziliśmy klasowe mistrzostwa szkoły w siatkówce. Do udziału zgłosiło się 6 zespołów dziewcząt i 16 chłopców. W wyniku zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła klasa 4 log/bud-g t, II miejsce klasa 1 żug t sp, a trzecie 2 opw lo sp. W kategorii chłopców I miejsce zdobyła klasa 4 log/bud-g t, II miejsce klasa 4 log/bud-p t, trzecie 3 log/bud t sp, a czwarte 4 żug/inf-g t. Wymienione drużyny nagrodzono przechodnimi pucharami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju dokonaliśmy także podsumowania ministerialnego projektu "Młodzieżowy Organizator Sportu". Kurs w bieżącej edycji ukończyło 16 uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali legitymację uprawniającą do organizowania pracy sportowej oraz pamiątkową koszulkę. Gratulujemy.

Sławomir Iwasieczko

• Jesteśmy w najlepszej piątce!

• W poniedziałek 12 grudnia 2022 r. Nasza drużyna chłopców: Oskar Czarnogrecki, Maciej Poznański oraz Aleksander Hałas, uczestniczyła w finale wojewódzkim w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Zawody odbyły się w hali Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Ostatecznie zajęliśmy V miejsce wśród wszystkich szkół ponadpodstawowych w województwie. Gratulujemy.

Grzegorz Olszowski

• Sukcesy Naszych drużyn w unihokeju

• Na przełomie listopada i grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach unihokeja w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W półfinale wojewódzkim drużyna dziewcząt ukończyla rozgrywki na czwartym miejscu, a zespół chłopców uplasował się na trzecim, co dało awans do finału wojewódzkiego. W finale wojewódzkim rozgrywanym w I LO w Gorzowie Wielkopolskim chłopcy wywalczyli wysokie V miejsce.

Jest to duży sukces naszych zespołów, biorąc pod uwagę, że poraz pierwszy wzięliśmy udział w rozgrywkach unihokeja. Gratulujemy.

• Srebrni medaliści w półfinale wojewódzkim w drużynowym tenisie stołowym

• 8 grudnia 2022 r. w hali Gorzovi w Gorzowie Wielkopolskim odbył się półfinał wojewódzki w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza drużyna chłopców w składzie: Oskar Czarnogrecki, Maciej Poznański oraz Aleksander Hałas, zajęła wysokie II miejsce, czym zapewniła sobie udział w finale wojewódzkim. Nasza drużyna dziewcząt, w skład której weszły: Emilia Mgłowska oraz Weronika Sosnowska, zajęła IV miejsce. Gratulujemy.

• Spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Sulęcin

• W dniu 8 grudnia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej  w Sulęcinie gościliśmy przedstawiciela Nadleśnictwa Sulęcin - Panią Kingę Adamską-Gerber. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej prowadzenia gospodarki leśnej w Lasach Państwowych Nadleśnictwa Sulęcin. Uczniowie dowiedzieli się o realizowanych formach ochrony lasów i zasadach funkcjonowania szkółki leśnej. Pani leśnik przypomniała również młodzieży jak mądrze dokarmiać ptaki. Dziękujemy za kolejne cenne spotkanie, a także za prezenty w postaci pięknych choinek, które w ramach współpracy trafiły do szkoły i pozwalają nam cieszyć się nadchodzącymi Świętami.