• Aktualności

      • WIGILIA W INTERNACIE

      •       Wigilia w polskiej tradycji to dzień wyjątkowy, ma własne zwyczaje, tradycje i wiele obrzędów nieodzownie ze sobą powiązanych. W świadomości Polaków, Boże Narodzenie to wyjątkowy czas dla rodziny. Wszyscy spotykamy się przy jednym stole, zapominając stare żale i niesnaski, składamy sobie życzenia .

             Pragnąc wprowadzić przedświateczny nastrój 19 grudnia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych, odbyła się uroczysta kolacja wigilijna . W uroczystości wzięli udział wychowankowie internatu ,wychowawcy i dyrektor szkoły Zbigniew Gruca . Czas Wigilii upłynął przy wspólnym śpiewie kolęd i przy pysznej kolacji .

       Izabela Dąbrowska

      • MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ W SIATKÓWKĘ O MISTRZOSTWO SZKOŁY

      •         Już po raz drugi w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej w piłce sitkowej o mistrzostwo Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn dziewcząt oraz 16 zespołów chłopców. Rozgrywki rozpoczęły się 14 listopada. Po długich sportowych potyczkach najlepsze zespoły dotarły do finałów, które odbyły się 19 grudnia. Wśród dziewcząt mecz o 3 miejsce wygrała klasa II Tlog pokonując zespół z klasy II Tżug, natomiast pierwsze miejsce zajęła klasa IV Tlgbż, która po wyrównanej walce odniosła zwycięstwo nad klasą 3LO. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie z II Tlog, którzy po emocjonującym meczu przy głośnym dopingu kibiców pokonali chłopców z klasy III Tpsb. Trzecie miejsce zajęła klasa IV Tlgbż, tuż za podium uplasowała się klasa III Tżug/inf. Po skończonych rozgrywkach nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz pucharów przez Dyrektora Szkoły Pana Zbigniewa Grucę.
                 Rozgrywki sportowe promują zdrowy i aktywny styl życia oraz uczą zdrowej, sportowej rywalizacji w duchu fair play.
               Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom turnieju. Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów.

       Joanna Suchecka

      • MŁODZIEŻOWY ORGANIZATOR SPORTU

      •           Od września do grudnia 2023 roku piętnastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w kolejnym projekcie ministerialnym „Kształcenie Animatorów Sportu Szkolnego – Młodzieżowy Organizator Sportu”.

       Zajęcia w wymiarze 30 godzin prowadził pan Sławomira Iwasieczko, omawiając następujące zagadnienia: znaczenie aktywności fizycznej, szkolne współzawodnictwo sportowe, organizacja imprez sportowych, systemy rozgrywek, ceremoniał olimpijski, wybrane zagadnienia z lekkiej atletyki, gier zespołowych i indywidualnych.

       Zdobytą wiedzę uczniowie sprawdzili 18 grudnia 2023r. podczas egzaminu teoretycznego, który odbył się w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy uzyskali wynik pozytywny, otrzymując z rąk dyrektora szkoły pana Zbigniewa Grucy legitymację i koszulkę Młodzieżowego Organizatora Sportu.

       Osoby uczestniczące w projekcie to: Szewczyk Wiktoria, Łakomczyk Aleksandra, Sembratowicz Hanna, Florczak Pamela, Błauciak Wiktoria, Guja Kinga, Witkowska Klaudia, Winkowska Tamara, Cimek Natalia, Dec Kacper, Grecz Radosław, Gronowski Kacper, Kienitz Bartosz, Kowzan Gabriel, Najder Maksymilian.

       Uczniowie zdobyli nową wiedzę, umiejętności i kwalifikacje. Gratulujemy i czekamy na nowe edycje projektów.

        

       Sławomir Iwasieczko

      • Szkolna Olimpiada HIV - AIDS

      •           W dniu 14.12.2023 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyła się Szkolna Olimpiada Wiedzy HIV – AIDS, w której uczestniczyły delegacje uczniów klas pierwszych. W jury zasiadły przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Sulęcinie, pani Joanna Kubicka, pani Aleksandra Barbachowska, wicedyrektor Krzysztof Jacniacki, pielęgniarka szkolna Ewa Cichomska oraz pedagog szkolny Karolina Ignatowicz. Uczniowie zmagali się  z rozwiązaniem testów, krzyżówek oraz określeniem stopni ryzyka zagrożeń. 
       Na podium stanęli przedstawiciele klasy I B Branżowej Szkoły 1 St. Drugie miejsce zajęła klasa I Tżug/inf, a trzecie uczniowie klasy I T hot/el.

       Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane  przez:

       • Koło Łowieckie „Szop”,
       • Koło Łowieckie „Wadera” ,
       • Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęcinie.

       Serdecznie dziękujemy za wsparcie a uczniom gratulujemy.

       Pedagog szkolny Karolina Ignatowicz

      • MŁODZIEŻOWY SĘDZIA SPORTOWY

      •           W miesiącach wrzesień – grudzień 2023 roku dziesięcioro uczniów naszej szkoły brało udział w projekcie ministerialnym „Kształcenie Animatorów Sportu Szkolnego – Młodzieżowy Sędzia Sportowy – piłka nożna”. Dzięki udziałowi w nim uczniowie zdobyli nową wiedzę i umiejętności.

       W części teoretycznej prowadzonej przez pana Sławomira Iwasieczko, uczniowie poznali historię piłki nożnej, jej strukturę, zakres działania i podstawowe zasady i przepisy gry. W części praktycznej zdobyli umiejętność prowadzenia meczu piłkarskiego jako sędzia główny pod okiem specjalisty pana Tomasz Lipskiego.

       Zajęcia zakończyły się trzydniowym zgrupowaniem uwieńczonym egzaminem, który odbył się 8 grudnia pod przewodnictwem dyrektora Szkolnego Związku Sportowego „Ziemia Lubuska” pana Zbigniewa Bermesa.

       Wszyscy uczestnicy uzyskali wynik pozytywny, otrzymując legitymację, koszulkę oraz gadżety sędziowskie.

       Osoby uczestniczące: Czułowski Bartłomiej, Drążkowska Wiktoria, Gap Patrycja, Hałas Aleksander, Kamieniczna Julia, Krajniak Maja, Markevycz Arsen, Melanowicz Kamil, Mgłowska Emilia, Pietrzak Patrycja.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Sławomir Iwasieczko

      • MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

      •           6 grudnia w naszej szkole odbył się festyn sportowy „Mikołajkobój”. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności rywalizując w różnych dyscyplin sportowych, takich jak: piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, sporty siłowe, skoki i biegi.

       W klasyfikacji dziewcząt I miejsce zdobyła Tamara Winkowska, II miejsce Klaudua Sobieraj, a III miejsce Zofia Sajdak. W kategorii chłopców zwyciężył Tomasz Środa, drugi był Paweł Wyszyński, a podium uzupełnił Marcel Molsa.

       Festyn zorganizowany został przez nauczycieli wychowania fizycznego ze środków pozyskanych w ramach konkursu „Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia 2023”. Jako laureaci konkursu otrzymaliśmy nowy sprzęt sportowy do wykorzystania na zajęciach wychowania fizycznego.

       Było wiele dobrego humoru, wspaniałej zabawy, ale i sportowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe.

       Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

       Sławomir Iwasieczko

      • Mikołajkowe akcje i niespodzianki cieszą wszystkich

      •           6 grudnia tradycyjnie świętowaliśmy w naszej szkole Mikołajki. Był to  dzień pełen niespodzianek, pięknych gestów wsparcia dla potrzebujących i  aktywności fizycznej. Do szkoły zawitał św Mikolaj ze śnieżynkami. Gościli na Kiermaszu ciast zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski pod hasłem „ Ciastko na górę grosza”. Nie zabrakło chętnych do upieczenia i skosztowania słodkości i wrzucenia grosika na charytatywną ogólnopolską   akcję. W podziękowaniu za  jej wsparcie Mikołaj częstował słodyczami i gorącą czekoladą.
                 Z kolei na sali gimnastycznej pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowano „ Mikołajkowy Turniej Sportowy”, który wyłonił najlepszych sportowców w szkole. Tu także nie zabrakło nagród i gratulacji za świetne wyniki sportowe, którym towarzyszyła jednocześnie dobra zabawa.
                 Nasi uczniowie nie zapomnieli także o podopiecznych  Domu Dziecka w Sulęcinie. Uczniowie klas 1 c i 1 d Szkoły Branżowej I Stopnia, uczeń Bartosz Zięterski z klasy I technikum handlowego (przy wsparciu firmy TOMAL BHP.Ppoż ) razem z panem dyrektorem  zorganizowali i wręczyli prezenty w postaci sprzętu sportowego i słodyczy. Szlachetne gesty, ciepłe życzenia, miłe słowa są zawsze  w cenie. Nasi uczniowie wiedzą o tym doskonale.

       Karina Rogowska  

      • Wycieczka do kina

      • Dnia 29.11.2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Kina Helios w Gorzowie Wielkopolskim na film pt: ‘Napoleon’ w reż. Ridleya Scotta. Młodzież otrzymała filmową lekcję historii. Portret jednego z najciekawszych i jednocześnie kontrowersyjnych postaci historycznych pokazanych przez pryzmat głównego bohatera z wielką miłością życia Józefiną. Wspaniała gra aktorska, przedstawione z rozmachem sceny batalistyczne, kostiumy i scenografia sprawiły, że młodzież wyszła z kina w pełni usatysfakcjonowana i gotowa do wymiany opinii na temat filmu. Po seansie udaliśmy się do restauracji McDonald’s.
       Uczniowie mogli zamówić swoje ulubione zestawy i podyskutować o wrażeniach, jakie wynieśli z kina.

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
    • 95 755 24 75
    • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

    brak danych