• Słodko i romantycznie czyli Walentynki i Tłusty Czwartek w szkole

•   „Walentynki” i „Tłusty czwartek” wpisały się na stałe w harmonogram naszych szkolnych uroczystości, które uczniowie chętnie świętują.

W tym roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano szereg niespodzianek. Za pośrednictwem poczty walentynkowej, życzenia można było przesłać nie tylko swoim ukochanym, ale także kolegom i koleżankom. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji i nauczycieli. Odbył się również konkurs na najbardziej „zakochaną klasę’’. Obowiązywał ‘’dress code’’- ubrania w kolorze czerwonym, w barwie zarezerwowanej dla Dnia Zakochanych. Nagroda trafiła do klasy 4LO, która świetnie się tego dnia zorganizowała. W pięknie udekorowanej świetlicy szkolnej stworzono kawiarenkę, gdzie uczniowie degustowali pączki , faworki, babeczki i torty przygotowane przez uczniów podczas zajęć na warsztatach gastronomicznych, a w części zakupione przez Radę Rodziców, za co składamy serdeczne podziękowania. Do słodkości serwowano czekoladowe cappuccino i herbatę. W tle wybrzmiewała romantyczna muzyka i oczywiście przyjacielskie rozmowy. Jak powiedzieli uczniowie takie dni, klimat i taka atmosfera czynią szkolne życie bardzo przyjemnym.

Sandra Kochańska

• „Niech żyje bal” – Studniówka 2024

•    26 stycznia 2024 r. na 100 dni przed maturą odbył się bal tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie.

Przysłowiowa Studniówka jest jedną z najważniejszych i najpiękniejszych uroczystości w życiu szkoły. Tak było i tego roku. W restauracji „Kormoran”, spotkali się uczestnicy imprezy, aby wspólnie przeżyć emocje studniówkowego wieczoru. A tych z pewnością nie zabrakło. Specjalnie dedykowaną piosenką pt „Niech żyje bal” powitano jego uczestników: Dyrektora Szkoły, pana Zbigniewa Grucę, władze samorządowe w osobach, Starosty Sulęcińskiego, pana Tomasza Jaskułę, wychowawców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, drogich rodziców i oczywiście dostojnych maturzystów.

Tradycyjnie nie zabrakło wielu mądrych, ciepłych, pełnych otuchy i życzliwości słów. Pierwsze padły ze strony pana dyrektora, który podkreślił, że jest bardzo dumny z uczniów, zbliżających się do zakończenia nauki, ich dotychczasowych sukcesów, które na pewno zaprocentują w przyszłości. Życzył powodzenia na maturze, odwagi, optymizmu i dużo wiary we własne siły oraz wspaniałej i odpowiedzialnej zabawy. Do tych życzeń dołączył także starosta sulęciński oraz wygłaszające przemówienie w imieniu wychowawców, pani Jolanta Maciak oraz rodziców pani Katarzyna Szymaszek.

Maturzyści nie szczędzili słów wdzięczności, które popłynęły w stronę wszystkich tych, którzy przyczynili się do wspomagania ich edukacji i rozwoju. Kwiaty i wyrazy uznania skierowano do dyrektora szkoły, organu prowadzącego, ale też partnerów i przyjaciół szkoły oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. Otrzymali i usłyszeli je również wychowawcy, pani Jolanta Maciak, pani Karolina Ignatowicz, pani Agnieszka Sobieraj i pani Joanna Piotrowska. Gorące podziękowania popłynęły także w stronę rodziców, którzy jak powiedzieli uczniowie „nie tylko dzisiaj, nie tylko przez lata nauki w liceum czy technikum, ale przez całe życie byli i zapewne będą przy nas, wspierając nas swoją radą, pomagając, dodając otuchy, będąc wyrozumiałymi i cierpliwymi w zachęcaniu nas do pokonywania przeszkód.”

„Poloneza czas zacząć!”- te słynne słowa powtórzyli za wieszczem prowadzący uroczystość. Zgodnie z tradycją dały one sygnał do odtańczenia staropolskiego tańca, kończącego oficjalną część studniówki. Zabawa na sto dni przed maturą była przednia, a sami uczniowie przyznali, że te niezapomniane chwile pozostaną w ich pamięci na długie lata.