• Aktualności

      • Kolejny rok szkolny za nami...

      • 23.06.2023 roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego i jednocześnie pożegnania uczniów klas programowo najwyższych Branżowej Szkoły I Stopnia.

       W uroczystości wzięli udział zaproszeni Goście, w tym Starosta Sulęciński, pan Tomasz Jaskuła, Przewodniczący Rady Powiatu Sulęcińskiego pan Czesław Symeryak, Przedstawiciel Lubuskiego Kuratora Oświaty, pani Iwona Gruca, Przedstawiciele służb mundurowych oraz  Rodziców.

       Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca podsumował mijający rok szkolny, uznając go za owocny, pełen sukcesów uczniów i nauczycieli, którzy wspólnie pracowali na dobry wizerunek szkoły. Pogratulował także absolwentom jej ukończenia, życząc im powodzenia w dorosłym życiu i podejmowania odpowiedzialnych wyzwań zawodowych i osobistych. Podziękowania za nauczycielski i uczniowski szkolny trud oraz wakacyjne życzenia popłynęły ze strony przedstawicieli władz samorządowych.

       Swoich wychowanków, już absolwentów, którzy złożyli na zakończenie nauki uroczyste ślubowanie, pożegnał wychowawca, pan Radosław Wójtowicz. Uczniowie, podziękowali za lata nauki, miłymi słowami i symbolicznymi kwiatami.

       Uroczystość była okazją do wręczenia nagród i dyplomów tym, którzy przez cały rok szkolny zapracowali na nie, rzetelnie wypełniając szkolne obowiązki, włączając  się aktywnie w życie szkoły i lokalnego środowiska, ale też godnie reprezentując szkołę w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach. Najlepsi uczniowie w szkole otrzymali Stypendia Starosty Sulęcińskiego. Z kolei firma ESA Trucks, jako partner szkoły ufundowała cenne nagrody dla 3 najlepszych uczniów w branży samochodowej. Na szczególne uznanie zasługują tegoroczne sukcesy sportowe naszej szkoły, których ukoronowaniem jest zajęcie II miejsca w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży. Specjalne wyróżnienie trafiło z kolei do nauczyciela pana majora rez.  Mariusza Brzozowskiego, który otrzymał od Komendanta OSPWL w Wędrzynie, pana ppłk Przemysława Mikołajczaka Odznakę Honorową Jednostki.

       Przed nami wakacje. Pamiętajmy, że to czas wypoczynku i gromadzenia sił na następny rok szkolny. Życzymy wszystkim aby, były one radosne, słoneczne, ale nade wszystko bezpieczne. Do zobaczenia we wrześniu.           

       Karina Rogowska

      • Bezpieczne wakacje

      • Wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego. Przed nami zasłużony wakacje !!! Dzisiaj nasi uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie je spędzić. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Policji, Lasów Państwowych oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sulęcinie, którzy przedstawili tematykę związaną z bezpiecznym i zdrowym wypoczynkiem , przebywaniem na terenach leśnych, zagrożeniami handlem ludźmi i podejmowaniem nielegalnej pracy. Dziękujemy naszym Gościom za całoroczną współpracę oraz wsparcie. Wakacje to czas beztroski, dlatego bądźmy czujni i ostrożni, by we wrześniu rozpocząć z uśmiechem nowy rok szkolny.

       pedagog szkolny

       Karolina Ignatowicz

      • Mamy srebro

      •  

       W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w rozgrywkach z piłki nożnej. Po udanych eliminacjach rozegraliśmy finał wojewódzki, który odbył się 2 czerwca 2023 r. na obiektach Sulęcińskiego Ośrodka Sportu.

       Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów z województwa lubuskiego. Po bardzo emocjonujących spotkaniach, nasza drużyna zajęła drugie miejsce.     

       Klasyfikacja końcowa:

       1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Gorzów Wlkp.

       2. Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych Sulęcin

       3. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Żary

       4. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Krosno Odrzańskie

       5. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 Nowa Sól

       6. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Międzyrzecz

       Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Julię Łogińską z klasy I Technikum Logistycznego. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze dodatkowo puchar i pamiątkowe medale.

       Gratulujemy wyniku.

                                                                                                                  Iwasieczko Sławomir

      • Uczniowie na medal!

      • Dnia 30.05.2023r. na Stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu  i Rekreacji odbył się finał wojewódzki w lekkiej atletyce indywidualnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.  W zawodach  uczestniczyła 25-osobowa reprezentacja Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. Uczniowie startowali w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych i rywalizowali z uczniami innych szkół średnich.  Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze, gdyż zdobyli aż 9 medali.

       W kategorii dziewcząt medale zdobyły:

       - Pamela Florczak – II miejsce w biegu na 200m oraz w skoku w dal,

       - Julia Kamieniczna – II miejsce w biegu na 400m,

       - Gabriela Guja – III miejsce w biegu na 1500m.

       Natomiast wśród chłopców medalistami zostali:

       - Kamil Melanowicz – I miejsce w sztafecie 4x100m oraz II miejsce w skoku wzwyż,

       - Paweł Żarkowski – I miejsce w sztafecie 4x100m,

       - Michał Zakrzewski – I miejsce w sztafecie 4x100m oraz  II miejsce w biegu na 400m,

       - Tomasz Środa – I miejsce w sztafecie 4x100m,

       - Marcel Molsa – III miejsce w biegu na 1500m,

       - Szymon Szreder – III miejsce w biegu na 1500m.

       Wszystkie medale bardzo cieszą, ale szczególnie triumf chłopców w sztafecie 4x100m. Jest to duże wyróżnienie dla szkoły, która w swoich szeregach ma złotych medalistów  województwa lubuskiego w konkurencji, która jest bardzo wymagająca. Poza predyspozycjami szybkościowymi ważna jest współpraca zawodników w strefie zmian podczas zmiany pałeczki sztafetowej. Ten element może często zaważyć o końcowym sukcesie albo co gorsze o porażce drużyny. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, za czym przemawia końcowy wynik.

       Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.

       Sukces może osiągnąć każdy. Często droga do niego prowadzi przez wytrwałą pracę nad sobą i systematyczne ćwiczenia. Dlatego zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w aktywności fizycznej, która oprócz walorów zdrowotnych niesie ze sobą sporo radości i poczucia satysfakcji.

       Joanna Suchecka

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49
     69-200 Sulęcin
     Poland
    • 95 755 24 75
    • Internat Szkoły
     ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin
     tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

    brak danych