• Współpraca szkoły z firmą Heckmann

•          W dniu 23.11.2023  r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie została podpisana  umowa o współpracy pomiędzy  naszą szkołą, a  firmą Heckman GmbH &Co. KG z Hoppegarten oraz Heckmann Stahl-und Metallbau Ost GmbH w Eisenhuettenstadt z NiemiecCel wspólnego przedsięwzięcia to przede wszystkim współpraca w zakresie realizacji praktyk zawodowych wymaganych w cyklu kształcenia zawodowego w technikum. Uczniowie naszej szkoły uzyskają możliwość odbycia takich praktyk w niemieckich oddziałach firmy w zakresie, ślusarstwa, spawalnictwa i obróbki skrawaniem czyli zawodach związanych z branżą  konstrukcji metalowych.

W uroczystości   wzięli udział przedstawiciele firmy, starosta sulęciński, pan Tomasz Jaskuła, dyrekcja szkoły i uczniowie – przyszli uczestnicy praktyk. Sygnatariuszami umowy byli,  dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca, natomiast ze strony patronów  pan  Jens Freitag i pan Randy Millatz.

Jak podkreśli uczestnicy spotkania, kolejny partner do współpracy to szansa na dalszy rozwój szkoły, stwarzanie warunków dla efektywnej  nauki zawodu, wymianę doświadczeń i perspektyw na przyszłość dla uczniów, nauczycieli,  lokalnego środowiska i rynku pracy.

• Świętujemy niepodległość patriotycznie i na sportowo

•        10.11.2023 w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętowaliśmy 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Uroczysty  apel rozpoczął, wspólnie odśpiewany w ramach akcji  „Szkoła do hymnu” Mazurek Dąbrowskiego. Wiele emocji wzbudził program artystyczny,  przygotowany przez uczniów i nauczycieli historii  pt. „Narodziny Niepodległości”. Poprzez fragmenty dzieł literackich, korespondencji „ojców niepodległości”, melodie patriotycznych piosenek przybliżono zmagania  Polaków na wielu polach, w walce o niepodległą Ojczyznę.

Tego dnia oddaliśmy hołd wolnej Polsce także w zmaganiach  sportowych. Na szkolnym boisku, w towarzystwie zaproszonych gości: władz Powiatu Sulęcińskiego i przedstawiciela Rady Rodziców odbył się „Bieg 111” , czyli sztafeta 111 okrążeń boiska wykonanych przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów.

Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca,  dziękując  społeczności szkolnej za godne uczczenie Rocznicy Niepodległości, przypomniał o konieczności pamiętania  o tych, którzy dla nas tę wolność wywalczyli nie tyko dzisiaj, ale każdego dnia.

• Internat Halloween

• W poniedziałek 30 października odbyły się zajęcia na najpiękniejszy lampion dyni.
              W czasie konkursu wszyscy świetnie się bawili, a swoją pracę wykonywali z zaangażowaniem i entuzjazmem. Odbyl się również konkurs wyłaniajacy zwycięska drużynẹ. Wieczór zakończył się rozdzaniem słodkich upominków oraz wspólnym oglądaniem filmu w klimacie Halloweenowym. Wszyscy świetnie się bawili, a swoją pracę wykonywali z zaangażowaniem i entuzjazmem.

Organizator Izabela Dąbrowska