• Aktualności

      • Akcja charytatywna Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie”

      • W całej Polsce trwają akcje szycia maseczek ochronnych. W Sulęcinie takich  przedsięwzięć również nie brakuje.  Jedna z nich miała miejsce w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, gdzie od dawna funkcjonuje profesjonalna pracownia krawiecka. Służy ona  kształceniu uczniów, ale w czasie trwania epidemii stała się miejscem  charytatywnej akcji, w ramach której nauczyciele uszyli 6 tysięcy sztuk maseczek.

       Jak to się stało, że w przeciągu 3 ostatnich miesięcy na stole krawieckim znalazło się tyle DOBRA? Wystarczyła inicjatywa Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych,  Grażyny Sobieraj i grupy ludzi  o wielkich sercach. Wystarczył też materiał, który dostarczono z sulęcińskiego szpitala, a nauczyciele tej szkoły zareagowali natychmiastowo i w wolnym czasie od zdalnego nauczania podjęli się nowych wyzwań. Do tej pory prawie żaden z nich nie miał do czynienia z maszyną do szycia, ale pod kierunkiem wykwalifikowanego nauczyciela w zawodzie krawca, pani Marzeny  Ćwiklińskiej, w bardzo krótkim czasie opanowali wszystkie etapy szycia maseczki, jej niełatwego wykroju, składania, robienia zakładek, przeciągania gumek. Każdego dnia przyświecała im myśl, że ta pojedyncza osłona na twarzy pielęgniarki, ratownika medycznego, czy pacjenta jest darem  serca.

       Za poświęcenie czasu, bezinteresowną pracę, szczególne podziękowania, na ręce nauczycieli – wolontariuszy złożyli – Dyrektor Szkoły, pani Grażyna Sobieraj oraz Starosta Sulęciński, pan Tomasz Jaskuła oraz Dyrektor lokalnego szpitala, pani Agnieszka Zaręba podkreślając zaangażowanie, ofiarność i solidarność w tej trudnej dla nad wszystkich rzeczywistości. W czasie potrzeby, kiedy powinniśmy się wspierać,  takie akcje to nie żadne bohaterstwo, tylko odruch serca. Warto zarażać dobrem innych, bo dobro zawsze wraca.

      • Kochani Uczniowie

      • – nareszcie upragnione

       na tą chwilę czekaliśmy wszyscy po ciężkiej pracy wkraczamy w wakacje z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Nie możemy jednak zapomnieć, iż Wakacje 2020 będą inne niż zwykle, bo wszyscy musimy nauczyć się nowych zasad bezpieczeństwa i wyrobić w sobie nawyki, które pomogą nam ochronić się przed koronawirusem.

       Na wakacjach w czasie pandemii musimy zachować szczególną ostrożność.

       Pandemia nie minęła !!!

       Pamiętajcie o bezwzględnej higienie i innych nadzwyczajnych środkach ostrożności.

       Wykorzystajcie ten czas na odpoczynek i bawcie się dobrze, ale pamiętajcie – BEZPIECZNIE.

       Dziękując za cały rok pełen wrażeń i sukcesów, życzę wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód i wielu niezapomnianych przeżyć !!!

       Wracajcie do nas cali i zdrowi !!! Do zobaczenia we wrześniu.

       Pedagog szkolny

       Karolina Ignatowicz

      • „Logistyka dla technika”

      • W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie technikum w zawodzie technik logistyk z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w programie edukacyjnym „Logistyka dla technika”. Pomysłodawcą i organizatorem projektu była Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z trzecią największą siecią badawczą w Europie, która zajmuje się doradztwem logistycznym poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w e-gospodarce, przy projektowaniu magazynów, czy tworzeniu etykiet logistycznych.

       Realizacja programu opierała się na nowoczesnym nauczaniu. Uczniowie brali udział w webinarach prowadzonych w rzeczywistym czasie przy użyciu technologii webcast. Dzięki transmisji na żywo eksperci prowadzący szkolenia opowiadali o praktycznym wykorzystaniu wiedzy w branży logistycznej.

       Udział w programie zapewnił większą dostępność do wiedzy logistycznej, zwiększył skuteczność nauki wśród uczniów, którzy mogli na bieżąco utrwalać zdobytą wiedzę poprzez quizy i uzyskane materiały dydaktyczne.

       Jadwiga Tamulewicz

       nauczyciel ZSLiZ w Sulęcinie

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
    • 95 755 24 75
    • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

    brak danych