• „W tym roku szczególnie doceniliśmy wakacyjne staże i praktyki zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy”

• 03.11.2020 10:56
          • Planowanie kariery to wysiłek, który się opłaca już teraz, o czym przekonali się uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, którzy  w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego. Poddziałanie 8.4.1. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego– projekty realizowane poza formułą ZIT”, odbyli wakacyjne staże i  praktyki zawodowe w firmach, zakładach pracy, instytucjach.
          • Poznajemy siebie i planujemy własną przyszłość

• 03.11.2020 11:17
          • „Zrozumienie samego siebie jest początkiem mądrości”
            Krishnamurti

Zawieszenie zajęć w szkole na czas epidemii, spowodowało konieczność rozpoczęcie edukacji zdalnej. Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim" w możliwych obszarach, jest również realizowany poprzez taką formę nauczania .Dodatkowe wsparcie udzielone  w tym czasie uczniom  niesie wiele korzyści dla uczniów/uczestników Projektu. Tematyka poruszanych zagadnień z zakresu doradztwa zawodowego jest dostosowana do zadań wynikających z realizacji projektu, a jednocześnie wpisuje się w listę  aktualnych potrzeb uczniów w tak trudnym dla młodzieży czasie.
          • Czy w niebieskim mi do twarzy? - treningi i warsztaty w ramach projektu

• 14.05.2020 01:46
          • Jak dobrać kolor ubrania do swojej urody? Kto pierwszy wyciąga rękę przy  powitaniu? Czym jest dress code? Dlaczego warto być osobą przedsiębiorczą? Jak napisać profesjonalne cv lub biznes plan? Na te i wiele innych pytań poszukiwali odpowiedzi uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie, którzy w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim” wzięli udział w  zajęciach  z doradztwa edukacyjno-zawodowego  prowadzonych przez trenerów -konsultantów, głównie   w formie distance learning na internetowej platformie edukacyjnej.
          • Dodatkowe wsparcie – czemu nie!

• 14.05.2020 01:42
          • W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie w ramach projektu Regionalny Program Operacyjny Lubuskie 2020 „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim” uczniowie korzystają  z wsparcia w postaci  dodatkowych zajęć pozalekcyjnych: moje gotowanie, warsztaty zdrowego żywienia oraz zajęć blacharskich, pojazdów pneumatycznych”, a także zajęć przygotowujących do egzaminów zawodowych w kwalifikacjach mechanik pojazdów samochodowych oraz technik hotelarz. Udział w nich to niebywała okazja do pogłębienia tajników przyszłego zawodu, weryfikacji i poszerzenia wiadomości,  umiejętności, zdobycia nowych  kompetencji, dokonania samooceny. A co o tym sądzą sami uczniowie?
          • „Trasą hoteli i restauracji”- obóz naukowy

• 14.05.2020 01:36
          • W dniach 06-08.11.2019r. młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa, uczestniczyła w obozie naukowym ,,Trasą hoteli i restauracji”. Trzydniowy pobyt w Poznaniu zorganizowany był w ramach projektu ,,Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”.