• „Trasą hoteli i restauracji oraz producentów aut”- obóz naukowy w ramach projektu

• 14.05.2020 00:14
          • Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie kształtująca się technikum w zawodach  technik hotelarz oraz technik pojazdów samochodowych, wzięła udział w obozie naukowym, który odbył się w Poznaniu w dniach 25-27.10.2017r.  zorganizowanym  w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”, współfinansowanego z środków unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Oś VIII Nowoczesna edukacja,  Działanie 8.4  Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.
          • Nowe, cenne doświadczenia – było warto!

• 14.05.2020 00:10
          • Podczas tegorocznych wakacji uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbywali praktyki/staże w sieci przedsiębiorców w środowisku lokalnym. Ta forma wsparcia została szczególnie wysoko oceniona przez młodych ludzi wchodzących dopiero na ścieżkę zawodową, zwiększyła ich szansę na otrzymanie stałego zatrudnienia.
          • Nowy rok szkolny…, a tu taka niespodzianka!

• 14.05.2020 00:05
          • Wakacje się skończyły i czas wracać do szkoły. Pojawiamy się w murach szkoły w dniu inauguracji, a tu takie zaskoczenie. To co ujrzeliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jako pomoc dydaktyczną  do kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik logistyk otrzymaliśmy nowe samochody - dwa bliźniacze, pięciodrzwiowe, super autka KIA RIO o pojemności silnika 1248 cm³, mocy 84 KM, z silnikiem benzynowym do praktycznego kształcenia  oraz 9-osobowy samochód Ford Transit, o pojemności 2000 cm³.
          • Doradztwo zawodowe na 6

• 14.05.2020 00:01
          • Wybór ścieżki edukacyjno – zawodowej, dla wielu ludzi wydaje się być działaniem trudnym. Wymaga od człowieka spojrzenia wgłąb siebie i określenia zainteresowań, umiejętności, czy też mocnych i słabych stron.