• „Trasą hoteli i restauracji oraz producentów aut”- obóz naukowy w ramach projektu

• 14.05.2020 00:14
        • Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie kształtująca się technikum w zawodach  technik hotelarz oraz technik pojazdów samochodowych, wzięła udział w obozie naukowym, który odbył się w Poznaniu w dniach 25-27.10.2017r.  zorganizowanym  w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”, współfinansowanego z środków unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Oś VIII Nowoczesna edukacja,  Działanie 8.4  Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.
        •

„Trasą hoteli i restauracji” podążali podczas edukacyjnego wyjazdu przyszli technicy uczący się w zawodzie  technik hotelarz.  W Poznaniu uczniowie odbyli 12 godzinny kurs, w którym mieli możliwość zdobywania nowych umiejętności, poszerzania swojej wiedzy z zakresu pozyskiwania i utrzymania gościa hotelowego, zarządzania recepcją oraz zachowania  profesjonalnego personelu zakładu gastronomicznego. W prestiżowych poznańskich hotelach  IBB Andresia**** i Hotel Lech**  zobaczyli  z bliska na czym polega praca w różnych częściach obiektu,  jakie standardy obowiązują w hotelach, jakie są tajniki profesjonalnej obsługi klienta, nie tylko w recepcji, ale również w restauracji, w spa i w innych miejscach  hotelu.  Uczniowie nawiązali kontakty zawodowe z właścicielami, pracownikami, otrzymali wiele propozycji stażu i praktyk w ekskluzywnych hotelach.
          Młodzież klas technikum kształcąca się w zawodzie technik  pojazdów samochodowych zmierzali z kolei „Trasą producentów aut”. Podczas  kursu przyswoiła sobie nowe wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych, alternatywnych źródeł napędu pojazdów, oraz badań technicznych, a także  wyposażenia i funkcjonowania stacji kontroli pojazdów.  Podczas pobytu zwiedzono dwie fabryki Volkswagena  w Antoninku, gdzie zapoznano się praktycznie z całą linią produkcyjną Volkswagena Caddy i Volkswagena Transportera oraz  w Swarzędzu, gdzie produkowane są elementy karoserii dla Volkswagena Transportera oraz wykonywane są zabudowy specjalne tychże samochodów np. dla policji. Poznano najnowsze rozwiązania  techniczne produkcji samochodów, które spotkały się z dużym zainteresowaniem.
          Uczestnicy podsumowując udział w projekcie zgodnie przyznają, że było to  niezapomniane przeżycie, które daje motywacje do dalszej nauki, rozwijania umiejętności i pasje. „To był udany wyjazd, żałujemy, że taki krótki. Mamy nadzieję, że możliwość udziału w projekcie, który otworzył nam nowe perspektywy, zaowocuje w naszej zawodowej przyszłości” - komentuje uczennica klasy IV TH/żug Karolina Panasiuk.

Beata Janicka
          Tomasz Ignatowicz