• "Trasą hoteli i restauracji"- obóz naukowy

• 28.04.2022 11:39
        • Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej  w Sulęcinie, kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych, uczestniczyła w obozie naukowym ,,Trasą hoteli i restauracji”. Trzydniowy pobyt w Poznaniu zorganizowany był w ramach projektu ,,Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”.
        •

Siedmiu uczestników obozu uczestniczyło w 12 godzinnych zajęciach, w trakcie których mieli możliwość zdobywania nowej, przydatnej, ciekawej wiedzy z branży hotelarskiej i gastronomicznej. W hotelu Altus zobaczyli z bliska na czym polega praca na różnych stanowiskach w hotelu, jakie standardy obowiązują w obiekcie, jak wyposażone są poszczególne rodzaje jednostek mieszkalnych. Menadżer obiektu opowiedział o potencjalnych klientach hotelu.
          W poznańskiej restauracji „Projektalfa” oprowadzająca przedstawiła tajniki profesjonalnej obsługi klienta, zapoznała młodzież z działalnością marketingową obiektu.
          Uczestnicy obozu naukowego zgodnie przyznali, że był to czas nie tylko zdobywania wiedzy, umiejętności, nowe, niezapomniane doświadczenie, motywujące do podnoszenia kwalifikacji, dbania o rozwój osobisty, ale również czas wypoczynku.

Joanna Piotrowska
          nauczyciel