• „Trasą producentów aut”- obóz naukowy w Poznaniu

• 25.04.2022 07:11
        • Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, kształcąca się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, wzięła udziałw obozie naukowym „Trasą producentów aut”, który odbył się w Poznaniu w dniach 07-09.04.2022r, zorganizowanym w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”.
        •

Młodzież  podczas wyjazdu miała  możliwość zdobywania wiedzy z zakresu nowych technologii stosowanych w motoryzacji oraz nowych pojazdów. Odbywało się to podczas targów motoryzacyjnych POZNAŃ  MOTOR SHOW 2022. Elektromobilna rewolucja w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej staje się faktem. Naszym celem jest nauczenie ludzi, w jaki sposób przygotować się na nową erę przemysłu motoryzacyjnego. Pojazdy autonomiczne, car sharing, łączność, cyberbezpieczeństwo, środowisko, digitalizacja - to główne hasła tegorocznej  edycji Poznań Motor Show. Uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z nowinkami technicznymi, w które są wyposażane najnowsze pojazdy, prezentowane podczas targów, porozmawiania ze specjalistami, poszerzenia i nabycia fachowej wiedzy. Uczniowie   odbyli także 12 godzinny kurs z zakresu technologii motoryzacyjnej.
          Podsumowując udział w obozie, zgodnie przyznali, że było to niezapomniane przeżycie, które daje motywacje do dalszej pracy, rozwijania umiejętności i pasji w branży motoryzacyjnej.

Tomasz Ignatowicz

nauczyciel zawodu