• Czy w niebieskim mi do twarzy? - treningi i warsztaty w ramach projektu

• 14.05.2020 01:46
        • Jak dobrać kolor ubrania do swojej urody? Kto pierwszy wyciąga rękę przy  powitaniu? Czym jest dress code? Dlaczego warto być osobą przedsiębiorczą? Jak napisać profesjonalne cv lub biznes plan? Na te i wiele innych pytań poszukiwali odpowiedzi uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie, którzy w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim” wzięli udział w  zajęciach  z doradztwa edukacyjno-zawodowego  prowadzonych przez trenerów -konsultantów, głównie   w formie distance learning na internetowej platformie edukacyjnej.
        •

Kody dostępu, które otrzymali uczniowie, umożliwiają im wielokrotne   logowanie się i korzystanie (przez okres 6 miesięcy)  z warsztatów, filmów edukacyjnych z ćwiczeniami i testami sprawdzającymi  proces uczenia się w następujących  obszarach tematycznych:

1. Trening  kreatywności i innowacyjności
          2. Kształtowanie kompetencji interpersonalnych
          3. Umiejętności przedsiębiorcze
          4. Profesjonalna rekrutacja
          5. Kreowanie wizerunku ucznia na rynku pracy
          6. Etyka pracy

Dzięki takim  profesjonalnym, nowoczesnym  zajęciom uczniowie mają  możliwość  rozwijania praktycznych umiejętności, podniesienia kompetencji, poszerzenia wiedzy, otwarcia na wiele możliwości  pomagających planować karierę zawodową.  Jak sami przyznają, dzisiejszy rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi wysokie wymagania, którym można sprostać przede wszystkim  inwestując we własny rozwój. Wszystkie zadania, w których biorą udział  w ramach projektu sprawiają, że ta inwestycja z pewnością się opłaci.

doradca zawodowy ds. projektu