• „Trasą hoteli i restauracji”- obóz naukowy

• 14.05.2020 01:36
        • W dniach 06-08.11.2019r. młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa, uczestniczyła w obozie naukowym ,,Trasą hoteli i restauracji”. Trzydniowy pobyt w Poznaniu zorganizowany był w ramach projektu ,,Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”.
        •

Uczestnicy obozu wzięli udział w zajęciach w trakcie których mieli możliwość pogłębienia wiedzy z branży hotelarskiej i gastronomicznej. Podczas wizyt studyjnych uczniowie zwiedzali ,,od kuchni’’ ciekawe poznańskie obiekty turystyki, rekreacji, wypoczynku w niecodziennych kontaktach w rzeczywistych warunkach pracy. W restauracji „Bamberka” jej właściciele zapoznali młodzież z tajnikami profesjonalnej obsługi klienta, działalnością marketingową obiektu oraz pokazali w jaki sposób rozwijać własny warsztat pracy. Młodzież miała możliwość spróbowania tradycyjnych, regionalnych przystawek, dań gorących. W hotelu IBB Andresia**** uczestnicy zobaczyli  z bliska na czym polega praca w różnych częściach hotelu, jakie standardy obowiązują w obiekcie, jak wyposażone są poszczególne rodzaje jednostek mieszkalnych.
          Obóz naukowy to czas nie tylko zdobywania wiedzy, umiejętności, ale także nowe, niezapomniane doświadczenie, motywujące do podnoszenia kwalifikacji, dbania o rozwój osobisty i przyszłą karierę.

Joanna Piotrowska
          nauczyciel