• Aktualności

          • O cenzurze w Bibliotece Publicznej
            • O cenzurze w Bibliotece Publicznej

            • 20.10.2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „Książki zakazane wczoraj i dziś” w sulęcińskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Książek Zakazanych, wywodzącej się z USA kampanii społecznej, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na działanie cenzury, a przy tym  promocja czytelnictwa oraz uświadomienie ludziom wolności płynącej z czytania i prawa do niej w każdym kraju na świecie. Przez tysiąclecia ludzie byli karani za swoją twórczość, a książki palone na stosie z różnych powodów – od religijnych po polityczne. Ciekawy wykład dotykający istoty tego zjawiska,  połączony z zajęciami warsztatowymi, uzmysłowił młodzieży jak wielkie konsekwencje niesie za sobą zakaz publikacji i rozpowszechniania utworów. Uczniowie mieli także okazję do skorzystania z bogatego księgozbioru Biblioteki Publicznej oraz zapoznania z bieżącą ofertą kulturalną Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.

              Karina Rogowska

          • Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi
            • Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

            • 18 października 2017r. uczniowie tzw. „klas policyjnych” Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym zorganizowanym w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie w ramach XI edycji Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi.Celem spotkania było uświadamianie młodym ludziom, że problem handlu ludźmi może dotknąć każdego Europejczyka, niezależnie od statusu materialnego, miejsca zamieszkania, wykształcenia, płci czy wieku. Często nie zdajemy sobie sprawy, że być może tuż obok  cierpią ofiary nieludzkiego handlu, zmuszane do prostytucji, niewolniczej, ponad siły pracy, żebractwa czy kradzieży. Dzięki prelekcji oraz projekcji filmów edukacyjno – profilaktycznych przypomnieliśmy sobie jakich zasad należy przestrzegać, by zachować pełne bezpieczeństwo i  nie wpaść w „sidła bezdusznej maszyny” handlu ludźmi. Funkcjonariusze policji przedstawili instruktaż, co należy zrobić i jak się zachować gdy padnie się ofiarą przestępców, uświadamiając nam, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa każdego człowieka.

              Kinga Pyzio

              ucz. kl.III LO bp

          • „Połączenie sił to początek, to postęp, wspólna praca to sukces” – obchody Dnia Edukacji Narodowej
            • „Połączenie sił to początek, to postęp, wspólna praca to sukces” – obchody Dnia Edukacji Narodowej

            • 12.10.2017r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to specjalna  okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim tym, którzy włączają się w edukację i wychowanie Młodego Pokolenia  oraz  stwarzają mu  jak najlepsze perspektywy.
              Dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj, podziękowała obecnym i byłym nauczycielom, wychowawcom, opiekunom, pracownikom administracji i obsługi za niezmiernie ważną, niełatwą pracę związaną z kształceniem, wychowaniem i opieką. W zastępstwie starosty sulęcińskiego pana Adama Basińskiego, wicestarosta sulęciński, pan Tomasz Prozorowicz skierował gorące słowa uznania do wszystkich zgromadzonych na uroczystości oraz wręczył   nagrody starosty sulęcińskiego, które otrzymali, dyrektor szkoły Grażyna Sobieraj oraz nauczyciele Agnieszka Sobieraj i  Radosław Wójtowicz. Z rąk dyrektora szkoły nagrody uznania trafiły do szczególnie wyróżnionych nauczycieli, kadry kierowniczej, pracowników administracji i obsługi.
              Ten szczególny dzień był niebywałą okazją do zacieśniania współpracy i podpisania oficjalnego porozumienia Zespołu Szkół z bardzo ważnym i znaczącym na sulęcińskim rynku pracodawcą, firmą Maszoński Logistic  sp z. o.o.k z siedzibą w Sulęcinie. Swoje podpisy pod dokumentami złożyli dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj i dyrektor firmy pan Robert  Świergiel. W ramach umowy uczniowie klasy I technikum kształcący się w zawodzie technik logistyk   będą odbywać w lokalnej firmie szkolenia, staże, praktyki, kursy. Ponadto otrzymają wsparcie finansowe i rzeczowe, co z pewnością zaowocuje w przyszłości na rynku pracy. Doskonaleniem zawodowym objęta zostanie także kadra nauczycielska. Możliwy będzie wspólny udział w projektach i przedsięwzięciach służących rozwojowi i współpracy obu partnerów.
              W części artystycznej wystąpili uczniowie i nauczyciele Szkolnego Koła Teatralnego „Bystrzaki" w przedstawieniu pt. „Długa przerwa”. Zabawne teksty i piosenki z życia szkoły były kolejnym miłym akcentem tego ważnego w historii szkoły dnia.

              Karina Rogowska

          • Jesteśmy Cyfrowobezpieczni
            • Jesteśmy Cyfrowobezpieczni

            • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie w roku szkolnym 2017/2018 przystąpił do Projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Fundamentem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, a przede wszystkim nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń oraz ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Dlatego, mając świadomość, iż projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa powstał po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach, nasza szkoła włączyła się w jego realizację. Dnia 09.10.2017r. gościliśmy edukatora projektu Cyfrowobezpieczni.pl, panią Elżbietą Węgrzynowicz, która zaprezentowała wykład  połączony z prezentacją filmów dotyczących cyberprzemocy. Poprowadziła także warsztaty z młodzieżą i spotkała się z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami, przybliżając różne aspekty założeń projektu.Realizując jego założenia wiemy, że należy podjąć aktywność wszystkich podmiotów szkoły w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Będąc beneficjentem projektu otrzymamy systemowe rozwiązania, które pozwolą nam lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu młodzieży bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu oraz urządzeń cyfrowych.Umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno – komunikacyjnymi to codzienność każdego młodego człowieka. Zadaniem szkoły i rodziców jest pokazanie i nauczenie, krytycznego podchodzenia do internetowych źródeł i zasobów informacji, tak, aby uchronić przed zagrożeniami związanymi z cyberprzemocą.

              Karolina Ignatowicz

          • Kariera wojskowa przed nami
            • Kariera wojskowa przed nami

            • 10.10.2017r. w Zespole Szkół  Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie gościliśmy przedstawicieli 4 Zielonogórskiego Pułkowi Przeciwlotniczego  im. patrona gen.dyw. Stefana Roweckiego - Grota w Czerwieńsku. Porucznik Dariusz Kwaśniewski  i szeregowy Przemysław Kowalski przybliżyli nam  historię, postać patrona  oraz zapoznali nas  ze strukturą, organizacją, wyposażeniem i zadaniami Pułku. Mogliśmy usłyszeć o akcjach przeprowadzanych przez żołnierzy z wykorzystaniem sprzętu przeciwlotniczego i bojowego, codziennym żołnierskim życiu, ale także planowaniu wojskowej kariery. Prowadzący podzielili się  z nami swoimi doświadczeniami związanymi  z wstąpieniem do służby wojskowej, przekonując, że jest to ciekawa,  pasjonująca  profesja, dająca możliwości wszechstronnego rozwoju.Spotkanie było także okazją do podziękowania naszej szkole za włączenie się w  organizowany przez Pułk  w ramach jego Święta Sztafetowy Bieg Przeciwlotników, który łączy ideę sportu masowego z krzewieniem wartości  tradycji i tożsamości historycznej.  Trasa sztafety powadzi przez Słońsk – Sulęcin – Świebodzin – Babimost – Kargową – Trzebiechów – Czerwieńsk  do  Zielonej Góry. Włączyły się  do niej nasze uczennice, które w dniu 10.10.2017r pod opieką pani Barbary Kucharskiej przebiegły w sztafecie  ulicami Sulęcina. Finał biegu przypada 13 października na Święto Pułku, w ramach którego odbędą się uroczystości związane z obchodami 66 rocznicy  jego powstania.

              Wiktoria Hyża

              ucz. kl III LOw

          • Ja pomagam, ty pomagasz – my pomagamy!
            • Ja pomagam, ty pomagasz – my pomagamy!

            • To, że uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie są wrażliwi na potrzeby tych, którym los nie sprzyja wiadomo nie od dziś. Zawsze włączają się aktywnie w różnorakie akcje charytatywne, reagując na apele organizacji szukających odzewu i zaangażowania wśród wolontariuszy. W naszej szkole funkcjonuje  grupa wolontariatu „Pomocna dłoń”, dlatego  Ogólnopolska Zbiórka Żywności 29-30 .9.2017r. organizowana przez Bank Żywności ph. „Zmień dietę Sebastiana i innych potrzebujących dzieci”, musiała być z naszym udziałem. Dlatego w ostatni weekend września uczniowie – wolontariusze  naszej szkoły: Monika Urbaniak, Jakub Gancarz, Marcel Płonka, Patrycja Taraszkiewicz, Norbert Jankowski, Kewin Mazur, Natalia Błaszczyk, Jakub Sarbicki, Kinga Winter, Gabriela Sochacka kwestowali w supermarketach na terenie Sulęcina.Jak ważne jest dzielenie się posiłkiem każdy o tym dobrze wie, a dzięki temu, że grupa uczniów wykazała się dobrą wolą,  aby poświęcić swój wolny czas w szczytnej sprawie dowiodło, iż młodzież też potrafi być ofiarna i pomocna. Jesteśmy z tego dumni, że nie przechodzimy obojętnie obok tak ważnych dla życia spraw.

              Monika Urbaniak

              kl. I b BSIS

          • Świętowaliśmy Dzień Chłopca
            • Świętowaliśmy Dzień Chłopca

            • 28.09.2017 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętowaliśmy Dzień Chłopca. Tego dnia nie zabrakło pomysłowych prezentów, słodyczy, drobnych upominków, a nawet kuponów niespodzianek na liczne  przyjemności np. romantyczną kolację z miłą sercu koleżanką. Kolejną niespodzianka był udział w wyborach „Miss z klasą”. 13 uroczych, dziewczyn w niełatwych zmaganiach o koronę musiało wykazać się nie tylko urokiem osobistym, ale przede wszystkim   inteligencją, wiedzą, znajomością zasad savoir vivre, zręcznością i poczuciem  humoru. Swoją faworytkę wybrała  liczna publiczność. Została nią Paula Biernat z klasy III Log. Tytuł „Wicemiss z Klasą” zdobyła  Katarzyna Owsiak z kl II Tlog, a korona „Miss z Klasą” powędrowała do Sandry Sawińskiej z kl I Tek/log. Serdecznie gratulujemy dziewczynom, a  wszystkim chłopcom z okazji ich Święta życzymy wszystkiego co  najlepsze.

              Izabela Pawlusucz

              kl III LOa

          • Uczniowie podbijają kulinarny świat
            • Uczniowie podbijają kulinarny świat

            • Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie kształcący się w zawodzie kucharz oraz  technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Gastronomii i Wyposażenia Hoteli  POLAGARA GASTRO i INVEST HOTEL, które odbyły się 28.09.2017 r. w Poznaniu. Dla osób związanych z branżą gastronomiczną, to jedno z najważniejszych wydarzeń w kraju. Ekspozycję bazową tworzą czołowi  producenci i dystrybutorzy sprzętu dla lokali gastronomicznych.  To niebywała okazja do zapoznania się z innowacyjną ofertą wyposażenia kuchni, zaplecza kuchennego, akcesorii gastronomicznych, produktów spożywczych, artykułów cukierniczych i piekarniczych, a także najnowszymi trendami i rozwiązaniami dekoracyjnymi w dziedzinie  aranżacji stołowych.Wiele emocji wzbudził Finał Pucharu Polski Juniorów w Carvingu. To prestiżowy konkurs kulinarny, któremu patronują najważniejsze ogólnopolskie stowarzyszenia kulinarne.  Z zapartym tchem można było obserwować pracę młodych mistrzów, którzy z owoców i warzyw  stworzyli  rzeźby znanych postaci.  Dodatkową atrakcją były   pokazy kulinarno-cukiernicze uznanych sław polskiej gastronomii. Stanowiło to doskonałą okazję, by poznać mistrzów smaku, przyjrzeć się ich pracy i podziwiać efekty – przygotowane z wielką pasją.Nie zabrakło czasu na rozmowę  z Panem Grzegorzem Gniech – Vice Mistrzem Świata w Carvingu.Udział w tak prestiżowej imprezie, to niezapomniane przeżycie,  które daje motywację do nauki, rozwijania  umiejętności i pasji, a przede wszystkim wzbogaca o nowe cenne doświadczenia,  kontakty z szefami kuchni, które z kolei przekładają się na realne możliwości nawiązania współpracy „tu i teraz” lub w zawodowej przyszłości.

              Beata Janicka 

            • Nowe, cenne doświadczenia – było warto!

            • Podczas tegorocznych wakacji uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbywali praktyki/staże w sieci przedsiębiorców w środowisku lokalnym. Ta forma wsparcia została szczególnie wysoko oceniona przez młodych ludzi wchodzących dopiero na ścieżkę zawodową, zwiększyła ich szansę na otrzymanie stałego zatrudnienia.

              Zdaniem uczestników projektu cel został osiągnięty, gdyż nabyli, jako przyszli pracownicy nowe, cenne doświadczenia pod względem praktycznym do wykonywania pracy w określonym zawodzie, wynikającym z konkretnego zapotrzebowania danego pracodawcy. Z bagażem nowych umiejętności i z  uśmiechem na twarzy podzielili się wrażeniami uczniowie IV klasy technikum kształcący się w zawodzie technik logistyk.

              „Swoje praktyki odbywałam w bardzo dużej firmie. Przez miesiąc pracy, nauczyłam się, że ciężka praca popłaca i przynosi oczekiwane efekty. Poznałam tajniki zawodu logistyka, nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Nauczyłam się tam solidności, sumienności oraz odpowiedzialności za wykonywane zadania. Odbywany staż przyda mi się w mojej przyszłej karierze zawodowej. Gdy pojawiłam się w firmie zostałam ciepło przyjęta, atmosfera panująca tam podczas pracy była rewelacyjna. Pracownicy serdeczni i zawsze mi pomagali, gdy tego potrzebowałam. Podsumowując odbyte doświadczenie w tej firmie z miłą chęcią stwierdzam, że mogłabym tam wrócić jeszcze raz.”

              Kinga Kleńk

              „Na praktykach bardzo mi się podobało, bo mogłem nauczyć się wielu rzeczy między innymi jak korzystać z systemu GPS, jak odczytywać tarczki tachograficzne lub karty kierowcy i jeszcze wiele więcej, o których nie miałem pojęcia. Szef był bardzo w porządku wobec mnie.”

              Dawid Wit

              „Odbyty staż nauczył mnie pracy w grupie, atmosfera była bardzo miła, dzięki czemu łatwo się dogadywaliśmy. Poznałem wiele aspektów zawodowych w dużej i dobrze prosperującej firmie logistycznej.”

              Adrian Tokarew

              „Praktyki spełniły moje oczekiwania. Nauczyłem się być bardziej cierpliwy. Nabyłem umiejętności potrzebne do wykonywania w moim przyszłym zawodzie. Jestem teraz bardziej systematyczny i przykładam się mocniej do powierzonych mi obowiązków. Praktyki pomogły mi poznać jak wygląda praca w dużej firmie.”

              Mateusz Kaczmarek

              „Jestem zadowolona z odbytych praktyk. Staż pokazał mi przyszłą pracę i możliwości rozwoju. Dzięki tej praktyce zdobyłam duże doświadczenie, nauczyłam się pracy w zespole oraz wiem, że ciężka praca przynosi duże efekty. Jako logistyk mogłam zobaczyć jakie czynności wykonuje się. Teraz to pokrywa się z teorią, którą nauczyłam się w szkole. Dzięki temu nabyłam nowe umiejętności takie jak: cierpliwość, sumienność, obowiązkowość i odpowiedzialność za powierzone mi zadania.”

              Klaudia Preuss

              Było warto! Oprócz nowych, cennych doświadczeń po odbyciu praktyki / stażu uczeń wyposażony został w portfolio określające zdobyte umiejętności oraz rekomendacje co do dalszej ścieżki kształcenia oraz indywidualne kody dostępu do platformy, na której będzie miał dostęp do filmów instruktażowych, materiałów, testów i ćwiczeń z zakresu kreowania wizerunku ucznia na rynku pracy i etyki pracy. Gratulujemy osiągnięć.

              Grażyna Sobieraj

              Magdalena Cieplak

          • Pamięci Sybiraków
            • Pamięci Sybiraków

            • W dniu 19.09.2016r. reprezentacja Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięła udział w obchodach Dnia Sybiraka. Uczniowie klas mundurowych,  prezentowali Sztandar Szkoły podczas apelu ku czci poległych   na cmentarzu komunalnym. Nasza delegacja złożyła kwiaty przy obelisku poświęconym  zesłanym i pomordowanym na wschodzie.  Zaprezentowano również historię „Sybiraków”, którzy swoim życiem i wojennymi doświadczeniami dali świadectwo walki, miłości i troski o wolną Ojczyznę.

              Katarzyna Brzezińska

              ucz.kl II LO

          • Wiedzieć więcej o świecie
            • Wiedzieć więcej o świecie

            • 8.09.2017r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie gościliśmy dr. Barbarę Paklewicz z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych  Uniwersytetu Szczecińskiego.Wykład na temat  współczesnych relacji międzynarodowych,  zawiłościach dyplomacji, jej wpływie na losy państw i społeczeństw, a także  sposobach i narzędziach, które pomagają zapobiegać światowym  konfliktom, wygłoszony przez panią doktor, uzmysłowił, jak ważną rolę  odgrywa  wiedza o dzisiejszym świecie. Nie zabrakło odniesień do  burzliwej europejskiej historii, ścieraniu się rozmaitych ideologii i wpływów, zderzania się w niej różnych cywilizacji i wynikających z tego konsekwencji. Uczniowie  nie tylko zgłębili tajniki współczesnej cywilizacji ale  też  przekonali się o znaczeniu i konsekwencjach międzynarodowych relacji w życiu jednostek i społeczeństw.

              Karina Rogowska 

          • Nowy rok szkolny…, a tu taka niespodzianka!
            • Nowy rok szkolny…, a tu taka niespodzianka!

            • Wakacje się skończyły i czas wracać do szkoły. Pojawiamy się w murach szkoły w dniu inauguracji, a tu takie zaskoczenie. To co ujrzeliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jako pomoc dydaktyczną  do kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik logistyk otrzymaliśmy nowe samochody - dwa bliźniacze, pięciodrzwiowe, super autka KIA RIO o pojemności silnika 1248 cm³, mocy 84 KM, z silnikiem benzynowym do praktycznego kształcenia  oraz 9-osobowy samochód Ford Transit, o pojemności 2000 cm³.Nowoczesne pojazdy to wynik realizacji w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie   projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”, współfinansowanego z środków unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Oś VIII Nowoczesna edukacja,  Działanie 8.4  Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.Obecnie jesteśmy uczniami III klasy Technikum i w tym roku szkolnym przystępujemy do pierwszych egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli realizować zadania egzaminacyjne właśnie na nowoczesnych pojazdach, z nowoczesną technologią i współczesną konstrukcją.Zmiany zachodzące we współczesnej motoryzacji wyznaczają trendy współczesnego, nowoczesnego kształcenia, a tym samym wiążą się z potrzebą poznawania innowacyjnych rozwiązań technologicznych z zakresu naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych. Na lekcjach teoretycznych poznajemy budowę pojazdu samochodowego, technologię napraw i diagnostykę, a dzięki tak współczesnym pojazdom będziemy mogli, z wykorzystaniem nowoczesnej bazy, w rzeczywistych warunkach realizować program praktycznego kształcenia w zawodzie technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych.

              Przyszli  logistycy także muszą podążać za na zmieniającym się światem, spełniając oczekiwania i wymagania rynku. W ten trend doskonale wpisuje się zakup nowego Forda Transita. Podczas zajęć z logistyki umożliwi to nam opanowanie umiejętności i zagadnień  związanych z zarządzaniem środkami technicznymi, magazynowaniem, transportem towarów oraz  eksploatacją pojazdów.Dzięki takim niespodziankom, po ukończeniu wybranej przez nas szkoły z pewnością staniemy się specjalistami z dziedziny naprawy   i eksploatacji pojazdów samochodowych,  diagnostyki samochodowej i szeroko rozumianej logistyki.  Jak wskazują statystyki,  zapotrzebowanie na techników i mechaników pojazdów samochodowych oraz techników logistyków jest coraz większe i nadal wzrasta, a my dołożymy wszelkich starań, aby czas spędzony w szkole był wykorzystany jak najlepiej i przyniósł zamierzony cel, jakim jest zdobycie zawodu i „wkroczenie” na rynek pracy. Pięknie dziękujemy za tak wspaniałe warunki do nauki.

              Janusz Radecki

              Adam Nazwalskiucz

              kl II TMPS

              Marek Sajaucz

              kl II Tlog

            • Narodowe Czytanie „Wesela”

            • 02. 09. 2017r. w ramach ogólnopolskiej corocznej akcji czytania polskiej klasyki literatury, którą patronatem objęła para Prezydencka RP, w tym roku czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Korzystając z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Sulęcinie, wzięliśmy udział w lekcji żywego słowa. W nastrojowej aranżacji, otoczeni rekwizytami z epoki mistrza Wyspiańskiego z przyjemnością poddaliśmy się pięknu treści niełatwego, ale bez wątpienia ponadczasowego dramatu narodowego. Wspólne jego czytanie przez organizatorów akcji i zaproszonych gości, w tym nas,  uwzględniające podział na role okazało się być ciekawym i przyjemnym doświadczeniem.

              Katarzyna Błońska

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
      • 95 755 24 75
      • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
      • 95 755 24 75
      • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

      brak danych