• Aktualności

      • Studniówka Anno Domini 2023

      • 20 stycznia 2023 r. odbył się bal  tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie.

       Przysłowiowa  Studniówka  jest jedną z najważniejszych i najpiękniejszych uroczystości w życiu szkoły. Po dwóch latach przerwy wróciliśmy do tej jakże ważnej i pełnej wzruszeń tradycji.

       Utworem pt.: „Niech żyje bal” w wykonaniu Laury Iwaniak, Weroniki Sosnowskiej i Emilii Prugar oraz towarzyszącego im chóru powitano jego uczestników: Dyrektora Szkoły, pana Zbigniewa Grucę, Starostę Sulęcińskiego, pana Tomasza Jaskułę, Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Barbarę Nowacką, Wychowawców, Nauczycieli, Pracowników administracji i obsługi, Drogich Rodziców i oczywiście dostojnych bohaterów imprezy.

       Tradycyjnie nie zabrakło przemowy dyrektora szkoły, który  powiedział, że studniówka to ważny moment nie tylko przed egzaminem dojrzałości, czekającym młodych ludzi  już za 103 dni, ale jest to także zapowiedź dorosłości   i życiowych egzaminów. Cyt. „Bądźcie  pracowici, odpowiedzialni, wrażliwi, nie zamykajcie się na świat i innych ludzi, nie stójcie w miejscu, rozwijajcie się i bądźcie dobrymi ludźmi”, zaapelował do maturzystów pan dyrektor, życząc im jednocześnie pomyślności i spełnienia marzeń. Do tych życzeń dołączył także Starosta Sulęciński, przedstawicielka Rady Rodziców, nauczyciele i wychowawcy.

       Maturzyści nie szczędzili słów wdzięczności, które popłynęły w stronę wszystkich tych, którzy przyczynili się do wspomagania ich edukacji i rozwoju. Kwiaty i wyrazy uznania skierowano do dyrektora szkoły, organu prowadzącego oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. Usłyszeli je również wychowawcy, pani Agnieszka Czarnecka, pani Anna Kowalewska, pani Monika Hartman i pani Joanna Suchecka. Gorące podziękowania popłynęły także w stronę rodziców, którzy jak powiedzieli uczniowie cyt. „nie tylko dzisiaj, nie tylko przez  lata nauki w liceum czy technikum,  ale przez całe życie byli i zapewne będą przy nas, wspierając nas swoją radą, pomagając, dodając otuchy, będąc wyrozumiałymi i cierpliwymi w zachęcaniu  nas do pokonywania przeszkód”.

       „Poloneza czas zacząć!” - te słynne słowa powtórzyli za wieszczem prowadzący uroczystość. Zgodnie z tradycją dały one  sygnał do odtańczenia staropolskiego tańca, kończącego oficjalną część studniówki. Inwencji nie zabrakło uczniom w programach przygotowanych  dla wychowawców i nauczycieli. Prezentowały je:  klasa IV liceum ogólnokształcącego, klasa IV technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych i hotelarstwa, klasa IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i technik informatyk, klasa IV technikum w zawodzie technik logistyk i technik budownictwa. A potem na uczestników balu czekała już tylko wspaniała zabawa i dodatkowe atrakcje i wzruszenia. W plebiscycie na królową i  króla i balu zwyciężyli Emila Prugar i Ignacy Romanowski. Studniówkowe szaleństwa za nami. Przed młodzieżą  czas wytężonej nauki i pracy. Już dziś życzmy im powodzenia. Na maturze i w dorosłym życiu.

                                                                                                            Karina Rogowska

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
    • 95 755 24 75
    • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

    brak danych