• Aktualności

      • Tydzień Edukacji Ekologicznej

      • Troska o wysoki poziom świadomości ekologicznej młodych ludzi to dziś bardzo ważne zadanie, które stale staramy się realizować w naszej szkole. W dniach 7-11 marca zorganizowaliśmy Tydzień Edukacji Ekologicznej, którego celem było pogłębienie wiedzy na temat gospodarki odpadami, a tym samym uwrażliwienie młodzieży na wciąż aktualne problemy ochrony środowiska. W ramach tego  przedsięwzięcia odbyły się lekcje wychowawcze, na których nie tylko przypominaliśmy jak prawidłowo segregować śmieci, ale przede wszystkim zastanawialiśmy się jak ograniczyć ilość produkowanych odpadów, zachęcając do życia w stylu ZERO WASTE. Tydzień Edukacji Ekologicznej zakończyliśmy międzyklasowym konkursem wiedzy na temat gospodarki odpadami. Reprezentanci  klas wykazali się wysokim poziomem wiedzy i dużym zaangażowaniem. Zwycięskim klasom: II T inf oraz IV Tm/ps serdecznie gratulujemy. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Koła Łowieckiego „Szop” za ufundowanie nagród.

       Małgorzata Białas
       Karolina Ignatowicz

      • Konkurs „Tęcza” rozstrzygnięty

      • „Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie
       nie można zobaczyć ani nawet dotknąć
       - trzeba je poczuć sercem”. 
       Hellen Keller 

       Dnia 16.03.2022 roku uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły Pana Zbigniewa Grucy nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz wyróżnienia za udział w Ogólnopolskim  Konkursie plastycznym „Tęcza” prowadzonym przy współpracy z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. Tematem XIX edycji konkursu było piękno otaczającego nas świata. Celem konkursu było pogłębianie wrażliwości estetycznej i przyrodniczej oraz rozwijanie wśród młodzieży talentu plastycznego i fotograficznego.
       Do udziału w konkursie zgłosiło się 20 uczniów, którzy wykonali prace plastyczne dowolną techniką, dlatego wśród zgłoszonych projektów autorskich znaleźć można było dzieła   malowane farbami na płótnie, szkice ołówkiem czy fotografie przedstawiające piękno otaczającego nas świata. Na etapie szkolnym jury konkursowe w składzie : Dyrektor szkoły Pan Zbigniew Gruca, Anna Kowalewska, Agnieszka Sobieraj wyłoniło 10 prac konkursowych, które zostały przesłane do Warszawy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu, odwagi i kreatywności, z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje konkursu „Tęcza”.

       Agnieszka Sobieraj
       Anna Kowalewska

      • ELIMINACJE SZKOLNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” 2022

      • W dniu 09.03.2022 roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyły się kolejne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
       W turnieju brało udział 18 uczniów z  klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartej. Pierwsze dwa miejsca uzyskali uczniowie klasy IV technikum pojazdów samochodowych (IV TPS/hot), w składzie: Maciej Dziadas i Mateusz Uruski natomiast 3 miejsce przypadło uczniom z klasy 3 TPS/hot – Michałowi Wit i Piotrowi Tatera.
       Zagadnienia poruszane w czasie Turnieju to nie tylko przyczyny i skutki powstawania pożarów, ale również inne dziedziny pożarnictwa, takie jak: wyposażenie techniczne jednostek ochrony przeciwpożarowej, normy prawne i zasady działania wszystkich elementów składających się na system ochrony przeciwpożarowej oraz historia tej ochrony   w kraju i na świecie. Podstawą sukcesu w zmaganiach turniejowych jest systematyczność startów w kolejnych edycjach i zdobywanie „doświadczenia turniejowego”, dlatego mamy nadzieję, iż kolejny sukces w eliminacjach Miejsko – Gminnych i Powiatowych będzie również dziełem naszej drużyny. Gratulujemy zwycięzcom, gratulujemy również wszystkim uczestnikom turnieju za udział  w zdrowej rywalizacji. 

       Mariusz Kulossa

      • Z najlepszymi życzeniami dla Naszych Kobiet

      • 8 marca 2022r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskie w Sulęcinie świętowaliśmy Dzień Kobiet. W jego organizację obok Dyrekcji Szkoły włączył się Samorząd Uczniowski, a także uczniowie. W klasach i na szkolnych korytarzach panowie wręczali koleżankom, sympatiom, nauczycielkom kwiaty i słodkości. Nie zabrakło pięknych życzeń i piosenek dedykowanych płci pięknej, które rozbrzmiewały podczas   szkolnych przerw. Z pięknymi podziękowaniami i najlepszymi  życzeniami zdrowia, pomyślności i samych sukcesów zwrócili się do żeńskiej części społeczności szkolnej dyrektor szkoły pan Zbigniew Gruca oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Bartosz Patelski.

       Karina Rogowska

      • Debatowaliśmy o Żołnierzach Wyklętych

      • 01.03.2022r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie obchodziliśmy Narodowy  Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
       Z tej okazji pod kierunkiem nauczycieli historii pani Kariny Rogowskiej i pana Damiana Kierzka zorganizowaliśmy debatę, której temat brzmiał „Czy żołnierze wyklęci byli bytem realnym, czy mitem?".  Dwie drużyny - opozycja i propozycja - toczyły dyskusję dotyczącą tego czy Żołnierze Wyklęci byli mitem, czy ludźmi z krwi i kości. Debata miała charakter towarzyski, a jej głównym celem było poznanie i uczczenie pamięci Polskiego Podziemia Zbrojnego. Materiały filmowe i dyskusja  na powyższy temat pozwoliły  poznać ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski. Zainteresowały i wzruszyły  nas dylematy moralne i postawy niektórych  żołnierzy. Szczególnie omówiliśmy   niezłomną postać Danuty Siedzikówny ps. "Inka", która oddała życie  za niepodległą ojczyznę, wolność jednostki, prawdę i honor. Są to wartości fundamentalne dla współczesnego demokratycznego  świata, za które zawsze warto jest walczyć, nawet za najwyższą cenę.

       Weronika Sasińska 2tinf,
       Sandra Olszak 2Lo wp/pp

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
    • 95 755 24 75
    • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

    brak danych