• Walentynki - święto miłości

• 14 lutego obchodzimy Walentynki, czyli święto miłości. Z powodu zawieszenia nauki w szkołach nie możemy obchodzić ich wspólnie, co nie znaczy , że o Was nie  pamiętamy. Samorząd Uczniowski przygotował  piękną walentynkową wystawę, którą  tutaj prezentujemy. Za pośrednictwem szkolnej strony   przesyłamy jednocześnie specjalne życzenia samych radosnych chwil, dużo optymizmu, uśmiechu i oczywiście najpiękniejszej miłości, która jest w życiu niezwykle ważna, o czym przypomina nam Dzień św Walentego. A skąd się wziął ten popularny święty. Przypomnijmy…

Dlaczego Św. Walenty?

Patronem Święta Zakochanych jest Św. Walenty. Żył on w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, który zakazał młodym mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie. Św. Walenty złamał zakaz i potajemnie udzielał ślubów. Został za to wtrącony do więzienia. Tam poznał i uzdrowił ze ślepoty córkę więziennego strażnika, a później udzielił jej ślubu. Za ten czyn cesarz skazał go na śmierć. Św. Walenty zostawił na pożegnanie list dla córki strażnika, który podpisał "Od Twojego Walentego". W taki sposób 14 luty stał się Dniem Zakochanych, a święty Walenty stał się jego patronem.

• Do końca świata i jeden dzień dłużej!

• Z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie włączyli się w 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze i wolontariuszki ochoczo spacerowali z puszkami ulicami Sulęcina i pobliskich miejscowości. Udało nam się zebrać ponad 4000 zł. Za każdą cegiełkę na ten szczytny cel DZIĘKUJEMY!

Małgorzata Białas