• Aktualności

      • Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej

      • Nauczyciel trzyma nas za rękę 
       Otwiera umysł
       Dotyka serce


       14.10.2021r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to specjalna  okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim tym, którzy włączają się w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży, odpowiedzialne kształtowanie przyszłych pokoleń.

       W tym ważnym dla Szkoły dniu,  gościliśmy przedstawicieli organu prowadzącego, Przewodniczącego Rady Powiatu Sulęcińskiego, pana Czesława Symeryaka oraz Starostę Sulęcińskiego pana Tomasza  Jaskułę, którzy  skierowali słowa uznania do wszystkich zgromadzonych na uroczystości, a także  wręczyli  nagrody starosty sulęcińskiego, które otrzymali: dyrektor szkoły pan Zbigniew Gruca  oraz nauczyciele pani Iwona Kozioł oraz pani Beata Janicka.

       Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca, wręczając nagrody dyrektora szkoły, podziękował obecnym i byłym nauczycielom, wychowawcom, opiekunom, pracownikom administracji i obsługi za niezmiernie ważną, niełatwą pracę związaną z kształceniem, wychowaniem i opieką. Nie zabrakło także słów wdzięczności i najlepszych i życzeń od Uczniów i Rodziców. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za pamięć.

       Karina Rogowska

      • Sztafetowe biegi przełajowe

      • 1 października 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim im. Stanisława Ożoga w Sulęcinie, na dystansie 850 m. Drużyny dziewcząt i chłopców wywalczyły drugie miejsca w powiecie. Obok elementu rywalizacji bieg był znakomitym treningiem i sprawdzianem ogólnej siły, sprawności i hartu ducha.

       Grzegorz Olszowski

      • Drzewa na pamiątkę 777 – lecia Miasta

      • 7 października 2021roku młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych z dyrektorem szkoły Panem Zbigniewem Grucą oraz opiekunami  uczestniczyła w zorganizowanym przez Nadleśnictwo Sulęcin odchodach 777- lecia nadania praw miejskich  miastu Sulęcin.  Na terenie Uroczyska Lubniewsko  wspólnie z przedstawicielami  władz miejskich, jednostek organizacyjnych, służb państwowych  posadziliśmy symbolicznie 7 drzewek lipy drobnolistnej, upamiętniając tym samym historyczne wydarzenie. Po części oficjalnej uczestniczyliśmy w grach i zabawach plenerowych oraz ognisku.

       Karolina Ignatowicz

      • Spotkanie z weteranami

      • W dniu 12 października 2021 roku grupa żołnierzy weteranów uczestników polskich misji pokojowych i rozjemczych z naszej jednostki patronackiej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor - Muśnickiego, wzięła udział w spotkaniu z uczniami Technikum i Liceum oddziałów przygotowania wojskowego Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej. Podczas spotkania z młodzieżą goście opowiadali o swojej służbie i towarzyszącym jej wartościach. Zapoznali uczestników spotkania z tradycjami swojej jednostki wojskowej, jej codziennym tokiem służby, a także m.in., czym jest kwalifikacja wojskowa, jak wyglądało codzienne życie żołnierza podczas misji w Afganistanie.

       Jednak zasadniczym tematem spotkania, który wzbudził największe zainteresowanie były wspomnienia z misji, w których nasi znamienici goście realizowali zadania bojowe, szczególnie ich własne przeżycia wynikające z bieżącej działalności, które były niejednokrotnie przeplatane dramatycznymi wydarzeniami związanymi z operacjami bojowymi prowadzonymi w obszarze pogrążonym w kilkudziesięcioletniej wojnie domowej.

       Wspomnienia żołnierzy uświadomiły uczniom naszej szkoły jak ważne jest wyszkolenie wojskowe i doświadczenie oraz jaki wpływ na poczucie bezpieczeństwa ma niezawodny i nowoczesny sprzęt. Uczestnicy spotkania podziękowali żołnierzom weteranom za spotkanie oraz ciekawe i przejmujące wspomnienia.

       mjr rez. Mariusz Brzozowski

      • Festiwal Książąt Lubomirskich czyli magia dźwięku

      • Na zaproszenie Fundacji książąt Lubomirskich  w dniu 04.10.2021r. uczniowie i nauczyciele  Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w  Festiwalu im. Księcia Władysława Lubomirskiego, który był znanym mecenasem polskiej kultury muzycznej. Ideą festiwalu jest propagowanie sztuki i kultury wśród młodzieży. Uczestnicy koncertu usłyszeli utwory muzyczne polskich kompozytorów Witolda Frimanna i Ludomira Różyckiego. Było to niecodzienna lekcja muzyki, niezapomniana uczta duchowa, która dostarczyła wielu artystycznych wrażeń, pozwoliła zachwycić się wspaniałą grą artystów oraz poznać dziedzictwo kulturowe naszego narodu.

       Karina Rogowska

      • #sadziMY

      • 01.10.2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie włączyli się w ogólnopolską akcję #sadziMY, której organizatorem są Lasy Państwowe, a honorowymi patronami Para Prezydencka. Odebrane od Nadleśnictwa młode drzewka zostały posadzone na terenie szkoły. Uczniowie po raz kolejny pokazali jak ważne jest dla nich dbanie o środowisko naturalne.

      • Zjazd Cyklistów

      • 25 września 2021 r. reprezentacja uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie z opiekunami Panem Krzysztofem Staatsem i Panem Grzegorzem Olszowskim wzięła udział w XXVII Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów w Sulęcinie. Cykliści wyruszyli w 12 km malowniczą trasę, która wiodła ulicą Okopową, Traktem Napoleońskim, poprzez źródła Czerwonego Potoku, brzegiem jeziora Lubniewsko do polany na Uroczysku Lubniewsko, gdzie uczestniczyli w sportowych konkurencjach rowerowych. Ognisko, połączone z konsumpcją pysznej grochówki i pieczeniem kiełbasy, było okazją do integracji miłośników dwóch kółek. Uczniowie zgodnie zadeklarowali uczestnictwo w przyszłorocznym Zjeździe. A do tego czasu zachęcamy do trenowania formy.

       Grzegorz Olszowski

      • "Myślę, więc nie śmiecę"

      • Pod takim hasłem odbywało się w tym roku  wielkie wrześniowe "Sprzątanie Świata – Polska 2021". W ogólnopolską akcję włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. 24 września 2021r. młodzież z klas II LO bp/pp i III T ps/hot wyszła w teren sprzątać okoliczne lasy. W ramach wieloletniej współpracy, nasze przedsięwzięcie  wsparło  Nadleśnictwo Sulęcin, zaopatrując nas między innymi w rękawiczki, worki, a także fundując kiełbaskę na ognisko, które było nagrodą za efektywną pracę. Celem akcji było nie tylko zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów, ale także integracja zespołów klasowych. Zgodnie z tegorocznym hasłem zachęcamy do dbania o naszą planetę i racjonalną gospodarkę odpadami.

       Małgorzata Białas

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • szkol@hoga.pl
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
  • Galeria zdjęć

    brak danych