• Aktualności

      • Powitanie Wiosny - artystycznie, zdrowo i ekologicznie

      • Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie w oczekiwaniu na upragnioną porę roku włączyli się w zorganizowany konkurs pt. „Wiosna w obiektywie.”. Była to niebywała okazja do rozwijania zainteresowań przyrodniczych, wrażliwości artystycznej, a także spacerów na świeżym powietrzu. Uczniom udało się uchwycić pierwsze zwiastuny wiosny - nieśmiało budzące się do życia przebiśniegi i krokusy oraz leśne wiosenne krajobrazy w promieniach słońca. Spośród wielu nadesłanych zdjęć komisja konkursowa wytypowała 3 laureatów. Wśród tego grona znaleźli się: Gabriela Grzelak - I miejsce, Julia Kokot - II miejsce, Nicola Musiałowska - III miejsce.

       Z przywitaniem wiosny zbiegło się obchodzenie Światowego Dnia Wody, które przypada na 22 marca. W tym dniu szczególnie głośno namawialiśmy  do oszczędnego gospodarowania wodą. Chcąc zwiększyć świadomość uczniów i uwrażliwić ich na globalny problem, jakim są malejące zasoby wody ogłoszono konkurs pt. „Oszczędzajmy wodę”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ulotki zawierającej treść graficzną i tekstową. Uczniowie  chętnie podjęli wyzwanie i przygotowali różnorodne prace promujące postawy proekologiczne, uświadamiające konieczność dbania o środowisko naturalne. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie jakim było wybranie laureatów. Zostali nimi: Martyna Stefaniak - I miejsce, Mateusz Ostrowski - II miejsce, Sara Sokół - III miejsce.

       Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, życząc odkrywania i rozwijania swoich pasji każdego dnia.

       Małgorzata Białas

       Joanna Piotrowska

      • Ogólnopolski projekt edukacyjny „Tradycyjny sad”

      • W lutym 2021 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie przystąpiła pod okiem nauczyciela biologii – Pani Małgorzaty Białas do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad”. Organizatorem akcji jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Projekt ma na celu zdobycie wiedzy na temat starych odmian czereśni oraz założenie ekologicznego mini sadu na terenie naszej szkoły.Z tej okazji w dniu 12.03.2021 r. zorganizowaliśmy spotkanie społeczności szkolnej, z wykorzystaniem platformy Meet Google. Przestawiliśmy kolegom i koleżankom nasz zespół - „Pestkowce”. Opowiedzieliśmy czym jest tradycyjny sad, ochrona biologiczna i dlaczego warto wracać do starych odmian drzew owocowych. Nie możemy się doczekać założenia naszego mini sadu i przepysznych, zdrowych owoców.

       Laura Iwaniak

       Martyna Wysocka

       ucz. kl. 2 LO w/bp/pp

      • Informacja Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie z dnia 12.03.2021 r. w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie trwania stanu epidemii

      • Na podstawie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 361) oraz Rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 1389 z późn. zm.), by ograniczyć możliwości zarażenia się koronawirusem, zapewnić bezpieczeństwo interesantom i pracownikom ogranicza się funkcjonowanie szkoły polegające na realizacji tylko najpilniejszych zadań niezbędnych dla zapewnienia bieżącego funkcjonowania jednostki, m.in.:

       1. Począwszy od dnia 15.03.2021 r. do odwołania wyłącza się bezpośrednią obsługę interesantów.
       2. Sprawy załatwiane są wyłącznie w  formie korespondencji  tradycyjnej, elektronicznej na adres: Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, ul. Witosa 49, 69 – 200 Sulęcin; e–mail szkol@hoga.pl lub za pośrednictwem tzw. okienka podawczego, zlokalizowanego w oknie sekretariatu, gdzie w godzinach pracy szkoły należy złożyć dokumenty w zamkniętej kopercie (bez możliwości potwierdzenia wpływu w dniu pozostawienia).
       3. W przypadku potrzeby załatwienia sprawy osobiście należy skontaktować się telefonicznie z sekretariatem szkoły pod numerem: tel. 957552475 w celu ustalenia daty i godziny wizyty w szkole.

       Dyrektor Szkoły

       Grażyna Sobieraj

      • Dla naszych Pań – wirtualny Dzień Kobiet

      • W dniu 08.03.2021r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował audycję pt.: „O kobietach z przymrużeniem oka”. O tym jak wielką i nieocenioną rolę odgrywają w świecie Kobiety, jak często trudne, ale jednocześnie inspirujące bywa życie z Nimi, prezentowali uczniowie Krzysztof Dzikowski i Dawid Józefczuk. Oprócz humorystycznych tekstów, wierszy, nie zabrakło również muzyki, co więcej zagranej i zaśpiewanej na żywo. Życzenia i kwiaty złożone w imieniu męskiej części społeczności szkolnej na ręce dyrektora szkoły, pani Grażyny Sobieraj były wyrazem uznania i  wdzięczności okazanej w tym szczególnym Dniu Wszystkim Paniom.

       Samorząd Uczniowski

      • Żołnierze Niezłomni Żołnierze Wyklęci cykl etiud filmowych

      • 1 marca 2021r. mimo trwającej pandemii w całej Polsce odbywały się uroczystości związane z Narodowym Dniem  Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie i nauczyciele  Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie również nie zapomnieli o krzewieniu pamięci o Tych, którzy przed laty walczyli o wolną Ojczyznę.  W ramach lekcji historii, języka polskiego czy godzin wychowawczych pogłębili swoją wiedzę historyczną,  poprzez  prezentacje multimedialne, filmy, wykłady i dyskusje o roli żołnierzy "Wyklętych".Ciekawym źródłem do zajęć stał  między innymi niezwykły zapis w postaci cyklu 20 etiud filmowych „Żołnierze Niezłomni. Żołnierze Wyklęci” – przedstawiający w przystępny sposób  żołnierzy polskiego podziemia, prezentowany ze strony internetowej Instytutu Pamięci Narodowej.

       https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/66289,Zolnierze-Niezlomni-Zolnierze-Wykleci-cykl-etiud-filmowych.html

       nauczyciel historii

       Karina Rogowska

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
    • 95 755 24 75
    • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

    brak danych