• Aktualności

      • Zdalna uroczystość zakończenia nauki w roku szkolnym 2019/2020

      • Wystąpienie przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - uczennicy Emilii Prugar

       Witam na oficjalnej, zdalnej uroczystości zakończenia nauki w roku szkolnym 2019/2020. Nie możemy się spotkać i pożegnać, tak jak zawsze, jak co roku, na szkolnej akademii,  ale mino wszystko dzisiaj jesteśmy Wszyscy razem w kontakcie wirtualnym, dokonując podsumowania zmagań edukacyjnych oraz dziękując Dyrekcji, Nauczycielom za całoroczny trud naszego kształcenia i wychowania.

       Wystąpienie Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, pani Grażyny Sobieraj

       Panie Starosto, Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Kochani Rodzice i Wy – najważniejsi – Nasi Uczniowie, Absolwenci

        

        

       Tak szybko mija czas....

       Nauka w roku szkolnym 2019/2020 dobiega końca. Była ona, szczególnie w ostatnich miesiącach wyjątkowo trudna. Wspólnie stawialiśmy czoła wielu wyzwaniom, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia, ale daliśmy sobie radę. W myśl łacińskiej sentencji możemy powiedzieć „Koniec wieńczy dzieło”. Efekty dziesięciu miesięcy wytężonej pracy, nauczycielskiego i uczniowskiego trudu zawarte są w świadectwach, nagrodach, podziękowaniach i listach gratulacyjnych. To owoce  Naszego wspólnego udziału.  Gratuluję wszystkim Uczniom, Nauczycielom. Jestem z Was bardzo dumna i doceniam, jak nigdy Waszą tegoroczną pracę.

       Dziękuję to za mało....

       Szczególne słowa uznania kieruje do Grona Pedagogicznego. Dziękuję Państwu za trud kształcenia i wychowania młodzieży, dla której Wasze wsparcie, bycie ostoją i drogowskazem było szczególnie ważne w czasie trwającej epidemii. Dziękuję wszystkim Rodzicom za zrozumienie i cenną pomoc. Podziękowania także kieruję do organu prowadzącego, które składam na ręce starosty sulęcińskiego, Pana Tomasza Jaskuły i wicestarosty, pana Adama Basińskiego, dziękując za owocną współpracę i wszystkie działania skierowane w naszą stronę. Dziękuję Pracodawcom, Partnerom, Przyjaciołom Szkoły, którzy z zaangażowaniem towarzyszyli nam przez cały rok szkolny, uatrakcyjniając proces dydaktyczno - wychowawczy i opiekuńczy Szkoły.

       Nadchodzi chwila pożegnania...

       Ciepłe słowa pragnę teraz skierować do najważniejszych bohaterów dzisiejszej Uroczystości, oczywiście w stronę pierwszych w historii szkoły Absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia. Kończy ją dzisiaj 45 młodych ludzi, którzy  już wkrótce zasilą rynek pracy. Są to kucharze, mechanicy pojazdów samochodowych, piekarze, wędliniarze,  elektrycy, fryzjerzy, krawce, mechanicy monterzy maszyn i urządzeń, monterzy zabudowy i robót wykończeniowych, murarze - tynkarze, sprzedawcy. Nie pozostało mi nic innego jak pogratulować Wam zdobytej wiedzy, kompetencji, umiejętności zawodowych, które z pewnością będą  procentowały z dnia na dzień w wielu sektorach gospodarki naszego kraju.

       Najserdeczniejsze życzenia...

       Przed nami zasłużony i długo oczekiwany okres wakacji. Życzę  Wam Drodzy Uczniowie, by były one bezpieczne, pełne słonecznych, ciepłych dni, niezapomnianych doznań i wrażeń. Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. Bądźcie radośni i swobodni, ale jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni. Wszak Wszyscy pragniemy spotkać się we wrześniu zdrowi i szczęśliwi.

       Wystąpienie Starosty Sulęcińskiego, pana Tomasza Jaskuły

       Szanowna Pani dyrektor, Szanowni Nauczyciele, Pracownicy ZSLiZ w Sulęcinie, Drodzy Uczniowie!

       Bolesław Leśmian, polski poeta, wizjoner, którego dzieła wykraczały poza epokę w której żył. Kolejnym człowiekiem, o którym mówi się, że był niezrozumianym wizjonerem, był Nikola Tesla.Co łączy obu Panów? Ponadprzeciętna zdolność do przewidywania technologicznego postępu, który wydarzył się i nadal się dzieje ponad 100 lat po tym jak opisywali niezrozumiałe i niewyobrażalne zdarzenia i urządzenia, których dzisiaj używamy. Jednak nawet oni nie przewidywali, że w roku 2020 zakończenie roku szkolnego będzie przebiegać w takiej formule. Nikt nie wyobrażał sobie, że w 2020 r., z dnia na dzień, polska szkoła, będzie musiała zmierzyć się z wyzwaniem, które jeszcze przed nią nigdy nie stało.Dzisiaj zwrot „zdalne nauczanie” odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Zdalne nauczanie, które zastąpiło normalne lekcje, do którego może 1% placówek była odpowiednio przygotowana. W tym miejscu chciałem BARDZO SERDECZNIE podziękować, dyrektorom naszych placówek oświatowych. To oni od początku trwania pandemii, z ogromną odpowiedzialnością, przystąpili do realizacji zadań, na które nie byli wcześniej przygotowani. Jestem przekonany, że gdyby nie zespół nauczyli, którzy pracują w naszych jednostkach, a którzy podjęli natychmiast wyzwanie dot. zdalnego nauczania, często korzystając ze swojego sprzętu oraz przekraczając swoje technologiczne ograniczenia. W tym całym zamieszaniu, znaleźliście się Wy drodzy uczniowie. Jestem rodzicem dwójki uczniów szkoły podstawowej. Wiem doskonale, jaki ogrom pracy mieliście do wykonania, jakie przeszkody związane chociażby z internetem musieliście pokonać. Gratuluję szczególnie tym z Was, którzy pomimo ograniczeń uzyskali znakomite wyniki w nauce. Wasza postawa potwierdza zasadę, że „to nie aparat robi zdjęcia, a fotograf”. Nawet największe przeszkody, nie były w stanie zakłócić Waszego pędu do zdobywania wiedzy i potwierdzenia tego efektami końcowymi. Wiem również, jaki zakres prac związany z reżimem sanitarnym musiał zostać wykonany przez kadrę gospodarczą! Wszyscy swoje zadania wykonaliście bardzo dobrze, za co Wam serdecznie dziękuję i gratuluję.

       Wakacje w tym roku będą również wyjątkowe, jednak wszystkim Wam niewątpliwie się należą. Korzystajcie z tego czasu najlepiej jak potraficie, regenerując swoje siły, rozwijając swoje pasje. Wypoczywajcie bezpiecznie i wszyscy wracajcie zdrowi we wrześniu!

       Dziękuję za uwagę

       Tomasz Jaskuła

       Starosta Sulęciński

       Wystąpienie Przewodniczącej Rady Rodziców, pani Anny Rymszy

       Szanowna Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Szacowni Goście, Pracownicy Szkoły, Drodzy Uczniowie. Mijający rok szkolny okazał się dla nas wszystkich bardzo trudny. Wszyscy musieliśmy zmierzyć się z nową rzeczywistością i poradzić sobie z nowymi, niełatwymi wyzwaniami. Zarówno Pani Dyrektor, jak i nauczyciele bardzo dobrze odnaleźliście się w nowych, niełatwych warunkach.  Mimo wielu przeszkód z sukcesem doprowadziliście nasze dzieci do końca roku szkolnego. W imieniu Wszystkich Rodziców pragnę złożyć najszczersze podziękowania za cały trud włożony w wychowanie, edukację, za dobre słowo, wsparcie i opiekę.

       W imieniu wychowawców klas kończących szkołę głos zabierze,  pani Karina Rogowska

       Kochani Wychowankowie, dumni Absolwenci!Jak szybko minęły trzy wspólne lata. Parafrazując meczowe zmagania można powiedzieć, że początek zawsze jest trudny,  potem czekanie na przerwę, a tzw. druga połowa to już odliczanie czasu do końca. Ten  koniec właśnie nadszedł. Niespodziewanie szybko. Chwilą wydają sie być nasze wspólne zmagania, aby wychować Was na dojrzałych, mądrych, wykształconych młodych ludzi. Cieszymy się szczególnie z tego, że  ten szkolny czas, uczynił z Was mistrzów w  zawodach, które wytrwale zdobywaliście zarówno w murach naszej szkoły, jak i pod czujnym okiem pracodawców, na licznych kursach i szkoleniach. W tym czasie  nauczyliście się nie tylko tego, jak przygotować wystawny obiad, upiec nasz codzienny chleb, zrobić pyszną wędlinę, naprawić samochód, maszynę, uczesać piękną fryzurę, uszyć modną suknię, podłączyć prąd, sprzedać dobrze towar  oraz  tysięcy innych rzeczy,  ale nauczyliście sie  także   jak  się wspierać, szanować zdanie innych, dążyć do celu, wychodzić z opresji, walczyć o swoje marzenia, czyli po prostu radzić sobie w życiu.

       Szkolnych wspomnień jest tak wiele, tych dobrych kiedy z dumą słuchaliśmy o Waszych edukacyjnych i zawodowych osiągnięciach, jak i tych trudnych, podbramkowych, kiedy przypadkiem  ktoś  strzelił do własnej bramki. Ale stracone piłki można zawsze odrobić. I tak też wielokrotnie czyniliście. Te wszystkie sytuacje zarówno wygrane, jak i przegrane  są  nauką, zdobytym doświadczeniem i  przepustką do Waszej dalszej kariery, do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Życzymy Wam, by było ono piękne, pełne pasji, sukcesów, niezapomnianych wrażeń i zrealizowanych marzeń. Kolejne puchary przed Wami. Egzaminy zawodowe, pierwsza praca, udane wybory życiowe. Do boju Kochani. Wierzymy w Wasze zwycięstwo i kolejne złote medale. Kibicujemy Wam z całego serca.

       W imieniu absolwentów  głos zabierze, uczennica Angelika Wilczacka

       Nadszedł dzień, w którym przyszło się nam pożegnać. Robimy to  inaczej niż byśmy chcieli, ale niezależnie od obecnych  trudnych okoliczności, chciałabym w tym miejscu zwrócić sie do Wszystkich, którzy sprawili, że dzisiaj jesteśmy dumnymi Absolwentami Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. To tutaj upłynęły nam ostatnie  trzy lata Naszego życia, podczas których staliśmy się starsi i na pewno dojrzalsi. Każdy z nas zostawia w murach tej szkoły cząstkę siebie i ślad swojej obecności. Dlatego z tego miejsca chcę w imieniu moich kolegów i koleżanek podziękować za trud włożony w naszą edukację, za wsparcie, przekazaną wiedzę i umiejętności, za dobre słowa, które dodawały nam skrzydeł i pozwalały uwierzyć we własne siły. Dziękujemy za codzienny przykład jak być mądrym i dobrym człowiekiem. Wiele osób zasługuje dzisiaj na słowa podziękowania. To nasi  Kochani Rodzice, Opiekunowie, którzy zawsze się o nas troszczyli i o nas walczyli. To wspaniałe Grono Pedagogiczne które nie ma sobie równych z Panią Dyrektor, Grażyną Sobieraj na czele, która bez względu na okoliczności zawsze była z Nami. To niezawodni i pomocni Pracownicy administracji i obsługi. To nasi drodzy Pracodawcy, Instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Niech te symboliczne bukiety kwiatów, oraz wytwory naszej pracy, złożone na ręce  Dyrektora Szkoły i Wychowawców, świadczą o wdzięczności, szacunku i pamięci dla Wszystkich, z którymi przyszło nam sie spotkać w Naszej szkolnej wędrówce. Niezależnie, gdzie zawiodą nas ścieżki  życia, będziemy o Was pamiętać i z nostalgią wspominać.

       Wystąpienie przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, uczennicy Emilii Prugar

       Dzień 26 czerwca 2020 roku to okazja do tego, aby docenić i nagrodzić najbardziej zasłużonych uczniów, którzy aktywnie włączali się w życie Szkoły, pracowali na jej dobre imię, zdobywali wysokie noty w nauce jak i tych, którzy prezentowali swoją postawą  wysoki poziom kultury i dobrego zachowania oraz wysokiej frekwencji. W tym roku szkolnym do tego Grona należą  uczniowie, którym serdecznie gratulujemy:

       Branżowej Szkoły I Stopnia

       Klasy I

       Martyna Anielska, Kacper Koleszka, Brajan Skibicki

       Klasy II

       Piotr Boguszewski, Nikola Musiałowska, Jakub Ziębiec

       Klasy III

       Piotr Gramza, Angelika Wilczacka, Agata Jankowska, Wiktoria Baranowska, Magdalena Luterek

       Liceum Ogólnokształcącego

       Klasy I

       Anna Boczko, Oliwia Musin, Natalia Pacioch, Sara Sokół, Dominika Szpilewska, Roksana Mikołajczyk, Kamila Kowalska, Kaja Mielnik, Laura Iwaniak, Krzysztof Dzikowski

       Klasy II

       Aleksandra Gemza, Wiktoria Jankowska, Zuzanna Kuzora

       Technikum

       Klasy I

       Damian Nowacki, Jarosław Szpakowski, Monika Żenowska, Kiryl Sakalouski, Piotr Tatera, Oliwia Gaik, Oliwia Chudecka, Karol Czarnecki, Karina Fryziel, Dominika Matyszczak, Daria Piskorska, Damian Świerc, Natalia Roszak, Kewin Jachnik, Damian Różycki, Karol Bazan

       Klasy II

       Wiktoria Grecz

       Klasy III

       Ada Zgoła, Patrycja Staińska, Klaudia Lachowska, Weronika Młyńczak, Bogumiła Rurarz, Sandra Sawińska, Sandra Płonka, Oliwia Kowalska, Joanna Struś.

       A teraz czas na wyróżnienia poszczególnych klas.

       Tradycją naszej Szkoły jest rozstrzyganie całorocznych konkursów na najwyższą średnią ocen i najwyższą frekwencję. W tym roku szkolnym  puchar przechodni Orłów Frekwencji trafia do klasy I Liceum Ogólnokształcącego po SP, której wychowawca jest pani Anna  Kowalewska. Ta sama klasa zdobywa  również puchar przechodni i honorowy tytuł - Sokołów Nauki. W rankingu klas na najwyższą średnią ocen I miejsce wśród klas licealnych zajmuje klasa I, wychowawcą której jest pani Anna Kowalewska, a wśród klas technikum, klasa IV, której wychowawcą jest pani Jolanta Maciak. Wśród klas Branżowej Szkoły I stopnia klasa III b, pana Radosława Wójtowicza.

       Wystąpienie Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, pani Grażyny Sobieraj

       Kochani Uczniowie. W imieniu swoim własnym i Kadry Pedagogicznej dziękuję Wam za piękne słowa płynące z głębi Waszych uczniowskich serc, za wytwory prac, które pozostawiacie po sobie dla potrzeb szkoły. Jeszcze raz gratuluję Wszystkim Uczniom otrzymującym promocję do kolejnej klasy, a w szczególności Absolwentom kończącym dzisiaj szkołę. Świadectwo ukończenia Szkoły Branżowej I Stopnia otrzymuje dzisiaj 45 Absolwentów w zawodach: kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, wędliniarz,  elektryk, fryzjer, krawiec, mechanik monter maszyn i urządzeń, monter zabudowy i robót wykończeniowych, murarz - tynkarz, sprzedawca.

       Kochani Absolwenci ! Wirtualny uścisk dłoni.

       Podziękowania otrzymują również Pracodawcy realizujący praktyczną naukę zawodu

       Pan Mirosław Maszoński - właściciel Firmy Maszoński  Logistic Sp. z o.o. w Sulęcinie;

       Pan Krzysztof Sobieraj - właściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Krzysztof Sobieraj w Krzeszycach;

       Pan Franciszek Jamniuk - właściciel firmy Stahl – Mont Sp. z o.o. w Słońsku;

       Pan Krzysztof Udziela - właściciel przedsiębiorstwa PHU Mika Kowalów;

       Państwo A.A.M. Suchecccy i D. Goryńska - właściciele Motelu „U OLKA”  w Boczowie;

       Pan Leszek Malinowski - właściciel Restauracji „REMA” w Poźrzadle;

       Pan Rafał Siudak - właściciel „SALI U SIUDAKA”  w Sulęcinie;

       Pani Barbara Rybak - właścicielka Restauracji „Słowiańska”  w Słońsku;

       Pan Dariusz Juruć - właściciel Auto- Serwis „Juruć” w Krzeszycach;

       Pani Danuta Malinowska - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sulęcinie;

       Pan Adam Siwiński - właściciel firmy Evora Sp. z o.o.;

       Pan Aleksander Waszkiewicz - właściciel Sklepu Przemysłowego w Krzeszycach;

       Pan Leszek Myszczak - opiekun praktyk w firmie Molex Sp. z o.o. w Sulęcinie;

       Pan Mirosław Frąckowiak - właściciel Zakładu Remontowo Budowlanego w Sulęcinie;

       Pan Mirosław Ejchart - właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowo Usługowego „Emir” w Sulęcinie;

       Pani Izabela Jawna - właścicielka Kwiaciarni MERCI w Krzeszycach;

       Pani Jolanta Brudzisz - właścicielka Studia Fryzjersko – Kosmetycznego „Jolanta” w Ośnie Lubuskim.

       Oficjalne, zdalne zakończenie nauki w roku szkolnym 2019/2020 dobiega końca.

       Do zobaczenia we wrześniu

       Dyrektor Szkoły - Grażyna Sobieraj

       Wychowawcy klas

       Samorząd Uczniowski

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
    • 95 755 24 75
    • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

    brak danych