• W Branżowej Szkole I Stopnia

• Fryzjer

• 25.03.2021 12:49
          • Nauka w szkole branżowej I stopnia trwa 3 lata, a kształcenie zawodowe odbywa się w zakresie jednej kwalifikacji. Po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia i zdaniu egzaminu, absolwent uzyska dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a także  otrzyma wykształcenie zasadnicze branżowe.

Czym będziesz sie zajmował?
            Fryzjer, coraz częściej nazywany stylistą fryzur, zajmuje się układaniem fryzur, zgodnie z życzeniem klienta.  Doradza wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy. Do jego zadań należą również: odpowiednie ostrzyżenie i wymodelowanie włosów oraz wszelkiego rodzaju koloryzacja włosów – farbowanie, rozjaśnianie, tworzenie pasemek, balejaż. Doradza też klientom w doborze najlepszych środków pielęgnacyjnych oraz we właściwym dbaniu o wykonaną fryzurę.
          • Sprzedawca

• 25.03.2021 12:46

Czym będziesz sie zajmował?
            Sprzedawca zajmuje się przyjmowaniem dostaw,  przygotowywaniem towarów do sprzedaży wykonywaniem prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży. Posiada wiedzę z zakresu towaroznawstwa, promocji i organizacji sprzedaży  towarów.
          • Krawiec

• 25.03.2021 14:52

Czym będziesz sie zajmował?
            Krawiec wykonuje i naprawia wyroby odzieżowe samodzielnie lub w zespole. Pasja i zainteresowanie modą to wspaniały impuls do rozpoczęcia nauki na tym kierunku. Nauczysz się rozpoznawać materiały odzieżowe, przygotowywać konstrukcje odzieży, ilustrować modę, szyć.
          • Tapicer

• 26.03.2021 20:27

Czym będziesz sie zajmował?
            Tapicer należy do zawodów o charakterze rzemieślniczym. Zawód ten ma dość długą historię i do dnia dzisiejszego cieszy się dużym powodzeniem. Tapicerzy są poszukiwani na rynku pracy.  Do obowiązków tapicera należy tapicerowanie (oraz naprawa tapicerki) mebli, samochodów i innych wyrobów, zajmują się również renowacją mebli, zwłaszcza tych zabytkowych.