• Aktualności

   • Stawiamy na zawodowy rozwój
    • Stawiamy na zawodowy rozwój

    • 31.01.2022 13:56
    • W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie w ramach projektu Regionalny Program Operacyjny Lubuskie 2020 „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim” uczniowie po raz kolejny wzięli udział  w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych: moje gotowanie, warsztaty zdrowego żywienia oraz zajęciach blacharskich, pojazdów pneumatycznych, a także zajęciach przygotowujących do egzaminów zawodowych w kwalifikacjach technik logistyk oraz technik mechatronik.  
     Udział w nich jest nie tylko szansą na zdobycie, weryfikację i ugruntowanie  wiedzy i umiejętności, ale także okazją do realizacji pasji i zainteresowań oraz rozwoju zawodowego.
     Uczniowie podkreślają związek między profesjonalnym przygotowaniem do zawodu  i ich uczestnictwem  w zadaniach projektowych.
    •    

      

     Podczas  warsztatów zdrowego żywienia  pogłębiliśmy wiedzę na temat odżywiania i jego ogromnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Nauczyliśmy się o żywności funkcjonalnej, która jest nieoceniona w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. Samodzielnie przygotowywaliśmy zdrowe i pełnowartościowe potrawy i przekonaliśmy się, że zdrowo również oznacza smacznie. Uważam ten czas za wspaniale wykorzystany. Myślę o karierze w branży gastronomicznej, więc chętnie biorę udział w kursach, szkoleniach, warsztatach z projektu.

     Filip Piekarz ucz. kl. III Tżug

     W ramach zajęć  "Moje gotowanie"  ćwiczyliśmy  techniki  przygotowania dań. Naszą inspiracją były przepisy kuchni  z różnych regionów Polski. Do sporządzenia potraw wykorzystywaliśmy  warzywa dawno zapomniane tj. jarmuż, skorzonera, brukiew i salsefia.
     W programie zajęć były również kuchnie różnych narodów, gdzie mogliśmy poznać i przyrządzić charakterystycznie potrawy takie jak angielski hamburger,  węgierska zupa gulaszowa, czy  oryginalne włoskie carpaccio. Zajęcia były atrakcyjne i pozwoliły nam wykazać się kreatywnością i zdolnościami. Mogliśmy podnieść także swoje umiejętności kulinarne i zdobyć  nową wiedzę,  która przyda się w dalszej edukacji.

     Aleksandra Łakomczyk kl. III Tżug

     Zajęcia „blacharskie, pojazdów pneumatycznych”, podczas których modernizowaliśmy nadwozie fiata 126 p. były bardzo interesujące i przydatne z punktu widzenia zawodowego. Pogłębiliśmy umiejętności spawania oraz prac blacharskich. Uczyliśmy się dobierać odpowiednie narzędzia, czytać dokumenty i instrukcje, które są wskazówką do wyboru odpowiednich materiałów, pracować z różnymi narzędziami elektronicznymi, w tym ze szlifierką, polerką i nożycami elektrycznymi. Tego rodzaju zajęcia to okazja do rozwinięcia  różnych umiejętności. Sądzę, że wykorzystam to wszystko w mojej pracy zawodowej, którą planuję w branży mechanicznej.

     Paweł Broniek kl. III Tżug

     Zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego w zawodzie technik mechatronik pomogły mi poszerzyć wiedzę na temat układów elektropneumatycznych, ich budowy, różnych rodzajów montażu, rozruchu tych urządzeń oraz usuwania błędów. Ta wiedza posłuży mi do zdania w przyszłości egzaminu zawodowego, ale także do pracy w tym zawodach z wiązanych z elektrycznością i mechaniką, z którymi wiąże swoją przyszłość.

     Hubert Zabłocki kl. II Tmps

     Zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego w zawodzie technik logistyk pomogły nam utrwalić wiedzę na temat zarządzania gospodarką magazynową w przedsiębiorstwach organizacji transportu w firmach w branży TSL. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy zadania i omawialiśmy różne zagadnienia, które występują na egzaminie zawodowym. Jest to więc przygotowanie do zawodu, ale też do pracy zawodowej.

     Wiktoria Grecz kl. IV Tlog

     Uczniowie mają coraz większą świadomość konieczności własnego rozwoju. Wiedzą, że na  zmieniającym się dynamicznie rynku pracy  potrzebne są nie tylko poświadczenia uzyskanych w trakcie edukacji kwalifikacji zawodowych, ale także poszerzanie i rozwijanie  swojej wiedzy i umiejętności, które można zdobyć podczas realizacji zadań projektowych.

     Karina Rogowska

    • Wróć do listy artykułów
  • Kontakt

   • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
   • 95 755 24 75
   • ul. W. Witosa 49
    69-200 Sulęcin
    Poland
   • 95 755 24 75
   • Internat Szkoły
    ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin
    tel. 95 755 29 41
 • Galeria zdjęć

   brak danych