• Kursy i szkolenia ważny etap w zdobywaniu zawodowego doświadczenia

• 07.12.2021 14:32
        • Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, uczestnicy projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego. Poddziałanie 8.4.1. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego  – projekty realizowane poza formułą ZIT", korzystają z wielu form wsparcia w postaci wysokiej jakości  szkoleń, kursów, zajęć pozalekcyjnych, które wspierają ich kształcenie, podnoszą kompetencje, praktyczne umiejętności.
        •

W tym  roku szkolnym  uczniowie skorzystali już lub są  w trakcie realizacji następujących  kursów i szkoleń: prawo jazdy kat. B, prawo jazdy kat. B+E, szkolenie do uprawnień eksploatacyjnych do 1 kV”, migracja elektropneumatycznych układów sterujących do sterowników PL, kurs spawacza, szkolenie car wrapping.
          Młodzież uczestniczyła również w kursach z zakresu gastronomii i hotelarstwa. Uczestnicy projektu podczas  kursu carvingu zdobyli umiejętności  fantazyjnych dekoracji potraw  z wykorzystaniem owoców i warzyw. Z kolei na  kursie „Nowe trendy w sztuce kulinarnej” nauczyli się przygotowania oraz organizacji imprez okolicznościowych  z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu gastronomicznego w  warunkach restauracyjnych.
          Kornelia Kwiatkowska i Wiktoria Staroń, uczennice, klasy IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które  właśnie ukończyły kurs carvingu były zachwycone samym  kursem, metodami prowadzenia i efektami, które mogły natychmiast zaprezentować. Jak mówią: ważny jest certyfikat, ale przede wszystkim zdobyta wiedza  umiejętności. Takie zajęcia są znakomitym sposobem na rozwój zawodowy, na którym nam bardzo zależy”. Artur Lenard i Ignacy Romanowski uczniowie technikum  w zawodzie technik pojazdów samochodowych , którzy ukończyli szkolenie  car wrapping także nie kryją swojego zadowolenia „Szkolenie było prowadzone na wysokim poziomie, nauczyliśmy się technik aplikacji folii na pojazdy z użyciem fachowego sprzętu. Świetna rzecz, na pewno się przyda.”
          Uczniowie doceniają szanse i perspektywy  jakie otwierają przed nimi projektowe kursy i szkolenia oraz  uzyskane w nich certyfikaty i zaświadczenia. Cenią nabytą wiedzę  o nowoczesnych technologiach, umiejętności przekazane od specjalistów  oraz nawiązane kontakty. To wszystko na pewno zaprocentuje w przyszłości.

doradca zawodowy