• Wakacyjne praktyki i staże jako wstęp do przyszłej pracy

• 07.10.2021 08:48
        • Wakacyjne praktyki i staże w firmach, zakładach pracy, instytucjach odbyła kolejna grupa uczestników projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”.
        •

Zapytani o główne atuty wakacyjnej pracy wszyscy przyznali, że zdobycie fachowej wiedzy, umiejętności,  nowych kompetencji, poznanie ludzi w rzeczywistym środowisku pracy, to bardzo cenne zawodowe doświadczenia. Potwierdza to Aleksandra Łakomczyk z klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych, która zawodowe szlify zdobywała w Restauracji „Słowiańska” w Słońsku. „Współczesny rynek pracy jest otwarty na młodych ludzi, a  projekt daje nam szansę na zdobycie kontaktów, zaprezentowanie się pracodawcy i szansę na kontynuacje pracy w przyszłości”. Podobne zdanie ma Borys Krysiak z klasy II technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych, który podczas praktyk poznał profesjonalny warsztat samochodowy w znanej firmie Maszoński Logistic. „Nauczyłem się wielu nowych rzeczy, poznałem warsztat wyposażony w inny sprzęt niż ten, którym dysponujemy w szkole, zdobyłem kontakty zawodowe. Wypłata na koncie to też miłe uczucie. Uważam, że to był dobrze wykorzystany czas”.
          Uczniowie mają świadomość, że inwestycja w rozwój osobisty się opłaca. Specjaliści w różnych zawodach są doceniani i rozchwytywani na rynku pracy, który potrzebuje pracowników dobrze wykształconych i ambitnych. Nasi uczniowie to wiedzą i wykorzystują wszystkie możliwości, które oferuje im Projekt.

Doradca zawodowy