• Poznanie siebie drogą do właściwych decyzji zawodowych

• 26.02.2021 12:33
        • W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego. Poddziałanie 8.4.1. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego– projekty realizowane poza formułą ZIT”,  realizowane jest  zadanie polegające przeprowadzeniu  indywidualnej diagnozy dla uczniów wraz z integralnym wsparciem szkoleniowym.
        • Uczestnicy projektu, uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych. im Unii Europejskiej w Sulęcinie  biorą  udziału w indywidualnych szkoleniach „1 na 1”, podczas których razem  z coachami, doradcami zawodowymi i psychologami, podczas sześciu godzin zaję,ć odkrywają swoje mocne strony jak również obszary do rozwoju, rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, tworzą wspierające ich przekonania do dalszej nauki i pracy. Każdy uczeń biorący udział w spotkaniach jest traktowany indywidualnie i w zależności od potrzeb poruszane są obszary rozwijające daną osobę. Podczas takich sesji odbywa się praca nad motywacją, chęcią do działania, radzeniem sobie w sytuacjach trudnych, co pozwala wypracować indywidualne cele zarówno edukacyjne, jak i związane z przyszłą pracą.
          Uczniowie z chęcią uczestniczą w zajęciach, obserwują  pozytywne zmiany w swoim postrzeganiu, działaniu i motywacji. Jednocześnie  podkreślają, że udział w takich szkoleniach, to szansa na poznanie, zrozumienie siebie, indywidualny rozwój, ale także droga prowadząca do podjęcia właściwych decyzji zawodowych w przyszłości. Zadanie jest w trakcie realizacji i każdego tygodnia kolejne zadowolone osoby kończą swoje uczestnictwo w szkoleniu.

Eliza Szwec
          doradca zawodowy