• Tuning Fiata 126p - o tajnikach sztuki blacharskiej na zajęciach pozalekcyjnych

• 25.02.2021 13:04
        • „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”
        • W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim” uczniowie kształcący się w branży mechanicznej wzięli udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych blacharskich, pojazdów pneumatycznych. Ich uczestnicy poznali tajniki wykonywania prac blacharskich pojazdów samochodowych zarówno w teorii jak i w praktyce, nabyli umiejętności posługiwania się specjalistycznymi narzędziami i sprzętem, utrwalili i poszerzyli swoją wiedzę zawodową, demontując w całości nadwozie i podwozie  pojazdu,  zmieniając karoserię  Fiata 126p, w nadwozie typu cabrio. Pomimo, że zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych, uczniowie  bardzo chętnie uczestniczyli w zadaniach, wykazując się dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością.
          W ocenie uczestników projektu zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą im w przyszłości poszerzyć swoje kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. „Była to bardzo efektywna i ciekawa forma spędzania wolnego czasu, a jednocześnie nauki. Mogliśmy rozwijać swoje  techniczne pasje i zainteresowania, co doceniliśmy szczególnie po trudach zdalnego nauczania”- podsumował uczestniczący w projekcie Hubert  Gieroński, uczeń klasy II technikum w zawodzie technik mechanik pojazdów samochodowych.
          Udział w takich zajęciach to niebywała okazja do pogłębienia tajników przyszłego zawodu, weryfikacji i poszerzenia wiadomości,  umiejętności oraz rozwoju kompetencji  ucznia w różnych obszarach.

Nauczyciel zawodu
          Zbigniew Gruca