• Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego uczniów  ZSLiZ w Sulęcinie
        • Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego uczniów ZSLiZ w Sulęcinie

• 03.11.2020 11:17
          • Współczesny rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi wysokie wymagania i oczekuje od przyszłych pracowników odpowiedniego przygotowania, kwalifikacji i kompetencji na wysokim poziomie.
        • Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, uczestnicy projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego. Poddziałanie 8.4.1. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT", mogą się do tych wymagań świetnie się przygotować, korzystając z wielu form wsparcia w postaci wysokiej jakości  szkoleń, kursów, zajęć pozalekcyjnych, które wspierają ich kształcenie, podnoszą kompetencje, praktyczne umiejętności, poszerzają wiedzę, otwierają na wiele możliwości, pomagających planować karierę zawodową.

W ramach w/w projektu w 2020 roku, uczniowie skorzystali już z następujących oferowanych im kursów: „Klimatyzacja", „Obsługa i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie", „Obsługa i programowanie obrabiarek CNC ze sterowaniem SINIMERIK”, „Kurs barista z certyfikacją". Rozpoczęli także  kursy na prawo jazdy kat. B, wózek widłowy, system HACCP w gastronomii. W bieżącym roku szkolnym przed nimi planowane jest jeszcze  szkolenie do uprawnień eksploatacyjnych do 1 kV”, które zakończone będzie  egzaminem państwowym, a także kurs „Nowe trendy w sztuce kulinarnej - przygotowanie oraz organizacja imprez okolicznościowych  z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu gastronomicznego". Uczniowie doceniają szanse i perspektywy  jakie otwierają przed nimi uzyskane certyfikaty i zaświadczenia. Cenią także nabytą wiedzę  o nowoczesnych technologiach, umiejętności przekazane od specjalistów  oraz nawiązane kontakty. To wszystko zaprocentuje w przyszłości. Natalia Roszak i Aneta Wodnicka, uczennice, klasy II technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które  właśnie ukończyły kurs baristy nie kryją swojego zadowolenia i satysfakcji: „Kurs świetny, świetna prowadząca, z którą wspaniale się pracowało, nauczyłyśmy sie profesjonalnego parzenia kawy i obsługi ekspresu, zapoznałyśmy z rodzajami kawy, metodami zdobienia i podawania napojów bazujących na kawie. I co najważniejsze, zdałyśmy  egzamin oraz  zdobyłyśmy certyfikat!”.

Młodzi ludzie  mają coraz większą świadomość konieczności zdobywania nowych kwalifikacji, kompetencji, zapełniania swojej teczki portfolio zaświadczeniami o kolejnych ukończonych praktykach,  kursach, szkoleniach, uprawnieniach, certyfikatach. Wiedzą, że już dzisiaj pracują na swój przyszły wizerunek oraz kształt kariery zawodowej.

doradca zawodowy