• „Trasą automatycznej produkcji w branży piekarniczej i wędliniarskiej”- obóz naukowy

• 14.05.2020 01:31
        • Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, wzięła udział w obozie naukowym „Trasą automatycznej produkcji w branży piekarniczej i wędliniarskiej”, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 23-25.10.2019r, zorganizowanym w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”.
        •

Trasą automatycznej produkcji obu branż podążali uczestnicy którzy  mieli możliwość zdobywania nowej wiedzy  i umiejętności z zakresu produkcji wyrobów piekarniczych oraz wędliniarskich. W jednym  z największych w okolicy Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Krzysztofa Sobieraja, uczniowie poznali od podstaw proces produkcji, rozbioru i dystrybucji mięsa i jego przetworów. Właściciel zakładu zapewniał, że gwarantowana jakość wyrobów i ich tradycyjny smak to atuty firmy, które znajdują uznanie u konsumentów krajowych i zagranicznych. Z kolei w Zakładzie Piekarniczym Bogdana Koszyka w Gorzowie Wlkp., uczniowie zobaczyli z bliska produkcję wyrobów piekarskich i cukierniczych oraz proces powstawania zakwasu chlebowego. Mieli także  możliwość wyrobu własnego chleba oraz rogali, co pozwoliło zdobyć wiedzę z zakresu produkcji, co spotkało się z wielkim entuzjazmem młodzieży. Pracownicy odwiedzanych firm udzielali fachowych informacji i pokazali że  wiedza i umiejętności zdobywane podczas praktyk, to najlepsza forma nauki, która na pewno zaprocentuje w przyszłości.
          Uczestnicy podsumowując udział w projekcie zgodnie przyznali, że było to niezapomniane przeżycie, które daje motywacje do rozwijania kompetencji i  umiejętności zawodowych zgodnie z wymogami rynku pracy.

Nauczyciel zawodu
          Beata Janicka