• 14.05.2020 00:44
        • Wnioski/uwagi dotyczące zadowolenia z praktyk i staży uczniów realizowanych u pracodawców lub przedsiębiorców na 2018 rok realizowanych w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie sulęcińskim".

Po wakacjach nowa wiedza i doświadczenie !

W miesiącach lipcu i sierpniu 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w praktykach i stażach zawodowych w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”. Nowe umiejętności oraz doświadczenie zaprocentują w przyszłości podczas pracy zawodowej. Po wakacjach w szkole przeprowadzono badania dotyczące zadowolenia z praktyk i staży. Ciekawa i angażująca praca, sposób przekazania wiedzy oraz, co niemniej ważne, przyjazna atmosfera i komfortowe warunki zapewniły pełne zadowolenie praktykantów. Z badań wynika również, że uczestnicy nie zmieniliby nic jeśli chodzi o część merytoryczną praktyk, a jedynie dodaliby więcej godzin.
          Niezależnie od tego na jakim etapie edukacji się jest, należy swój czas wykorzystać w najbardziej efektywny sposób. Każdy kontakt z pracodawcą dostarcza nowych umiejętności i cennych kontaktów zawodowych na przyszłość oraz uczy obycia w miejscu pracy. Wysiłek poczyniony już dziś zaprocentuje po stokroć tuż po zakończeniu edukacji. Większy zakres doświadczenia sprawi, że absolwent już na starcie będzie znajdować się poziom wyżej, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Warto o nie zadbać już teraz, o czym przekonali się nasi uczniowie.

Sylwia Rakoczy