• Dodatkowe zajęcia dla uczniów – przygotowanie do egzaminu technik informatyk

• 14.05.2020 00:37
        • W miesiącu kwietniu i maju 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie uczestniczyli w zajęciach dodatkowych w zakresie przygotowania do egzaminu zawodowego w zawodzie technik informatyk.
        •

Zajęcia organizowane były w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”.
          Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia praktycznych i teoretycznych treści kształcenia, obowiązujących na egzaminie zawodowym w zawodzie technik informatyk. W trakcie zajęć uczniowie rozwiązywali testy teoretyczne, jak również nabywali praktykę w zakresie naprawy oraz modernizacji sprzętu komputerowego, rozwiązując zadania praktyczne polegające na montażu i demontażu podzespołów komputera osobistego, jak również przygotowywaniu kosztorysów sprzętu na potrzeby modernizacji tych jednostek.
          Ponadto uczniowie w trakcie zadań praktycznych utrwalali procedury instalacji i konfiguracji systemów operacyjnych według określonych wymogów.
          Charakter zajęć miał na celu przygotowanie uczestników projektu do egzaminu zawodowego w zawodzie technik informatyk, jak również przybliżyć im oczekiwania jakie będzie przed nimi stawiał przyszły pracodawca.

Mariusz Zjawiński