• Wyłaniamy uczestników projektu

• 13.05.2020 13:44
        • W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wielkie poruszenie za sprawą rekrutacji do projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.
        • Szeroka kampania informacyjno – promocyjna (komunikaty dyrektora szkoły, zapowiedzi w audycji „Echo Szkoły” przez radiowęzeł, zebrania z rodzicami, ogłoszenia na tablicy informacyjnej, strona internetowa szkoły, rozmowy indywidualne, konsultacje) przyniosła zaskakujące efekty.
          Już na wstępie nie spodziewaliśmy się tak wielu chętnych uczestników wśród uczniów i nauczycieli, pomimo, że rekrutacja będzie odbywała się przez cały okres realizacji projektu (do 2020r.), czyli do momentu realizacji ostatniego zadania. Dokumenty rekrutacyjne/formularze zgłoszeniowe na różne formy aktywności, m.in.: na  kursy/szkolenia są dostępne na stronie internetowej szkoły, czy partnera projektu, w sekretariacie szkoły.

Pamiętajcie!

Projekt skierowany jest zarówno do nauczycieli kształcenia zawodowego, jak i do uczniów klas zawodowych i technikalnych w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, czyli do uczniów kształcących się  w zawodach takich jak: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik hotelarstwa, technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik mechatronik, monter mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz oraz dla uczniów branży usługowo- gospodarczej.
          Zwrócony jest do przedstawicieli obu płci, pozbawiony stereotypowych przekazów, wykluczający portretowanie kobiet i mężczyzn, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz do terminów i godzin odpowiadającym uczniom i nauczycielom.

Kryteria fakultatywne dostępu:

• Udział osób płci żeńskiej – 5pkt.
          • Zamieszkiwanie terenów wiejskich – 3pkt.
          • Orzeczenie o niepełnosprawności – 5 pkt.