• Praktyki i staże – ważny atut na rynku pracy

• 13.05.2020 23:49
        • W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim, Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT uczniowie  Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie  w czasie przerwy wakacyjnej odbędą praktyki i staże w sieci  lokalnych pracodawców.
        •

W pierwszej kolejności przy wyborze miejsca premiowane były branże strategiczne dla   naszego regionu, m.in.: gastronomiczna, hotelarska, logistyczna, mechaniczna, usługowo-gospodarcza. Takiej formie edukacyjnej realizowanej w dni wolne od nauki przyświeca główny cel, którym jest nabycie umiejętności do samodzielnego wykonywania pracy, zwiększonej mobilności międzysektorowej oraz nabycie doświadczenia w środowisku pracy, zwiększającego szanse na uzyskanie zatrudnienie przez potencjalnego pracownika. Każdy uczestnik nie tylko zdobędzie nowe ,cenne doświadczenia, ale również otrzyma miesięczne stypendium w wysokości 1500 zł. Gwarancją wysokiej jakości praktyk i staży będzie stały monitoring, ewaluacja, kontrola potencjału przedsiębiorcy, a na zakończenie zostanie wyposażony w portfolio, określające zdobyte umiejętności oraz rekomendacje, co do dalszej ścieżki kształcenia. Młodzi uczestnicy podkreślają, że to ważny atut na rynku pracy i z uśmiechem dziękują za kompleksowe wsparcie pod względem praktycznym do wykonywania pracy w określonym zawodzie, wynikającym z konkretnego zapotrzebowania danego pracodawcy.

Grażyna Sobieraj