• Małymi krokami po sukces zawodowy – szkolenie 1 / 1

• 13.05.2020 23:45
        • „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim” współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Oś VIII Nowoczesna edukacja,  Działanie 8.4  Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.
        • Szkolenie 1 / 1 realizowane w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim” stanowi ogromną szansę dla jego uczestników. Taka forma wsparcia pozwala na uzyskanie pełnej, profesjonalnej i wiarygodnej informacji na temat własnych predyspozycji zawodowych. Przyczynia się do spełnienia młodzieńczych marzeń o karierze zawodowej.
          Sam proces wymaga od uczniów i doradców zawodowych ustalenia partnerskich relacji i zasad współpracy. Bardzo ważne jest, że przy pomocy nowoczesnych narzędzi, dokonuje się kompletnej charakterystyki ucznia. Tym samym uczeń otrzymuje informacje: o dominującym typie interpersonalnym, swoich (być może nierozpoznanych) potrzebach zawodowych, przedsiębiorczości, rodzaju i poziomie inteligencji wielorakiej, zainteresowaniach oraz reakcjach na sytuacje trudne.
          Doradca zawodowy nie tylko przedstawia uzyskane wyniki badań, ale przede wszystkim wskazuje mocne i słabe strony ucznia, a także wyłania obszary wymagające pracy wewnętrznej nad sobą samym, przy jednoczesnej świadomości, co należy w sobie udoskonalić. Takie działanie na pewno zwiększa szanse młodego człowieka na realizację marzeń związanych z zawodową przyszłością.

Grażyna Sobieraj
          Jadwiga Tamulewicz