• Aktualności

      • Najtrudniej żegnać tych, którzy powinni jeszcze długo być między nami

      • „Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.

       Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić…

       tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania,

       że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

       Ks. Jan Twardowski

        

       Dnia 4 maja 2021 roku w wieku 56 lat, tak niespodziewanie i nagle odszedł od Nas Nauczyciel, Pedagog, Wychowawca, Kolega, Przyjaciel

        

       Śp. Volodymyr Komlev

        

       W murach Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie przepracował 17 lat. Dał się poznać, jako osoba sumienna, życzliwa, uczynna, wspierająca Uczniów, Słuchaczy i Nauczycieli zarówno w procesie nauczania i wychowania, jak i w aktywności pozalekcyjnej.

       Msza św. żałobna odbędzie się 10 maja 2021 r., o godz. 14:00 w kościele pw. Świętego Mikołaja w Sulęcinie. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się po Mszy św. na cmentarzu komunalnym w Sulęcinie.

       Żonie, Dzieciom oraz Wszystkim Bliskim głębokie wyrazy współczucia

       Spoczywaj w pokoju, Przyjacielu, Kolego, Nauczycielu……

        

       Pogrążona w żalu i smutku

       Społeczność

       Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych

       im. Unii Europejskiej w Sulęcinie

      • Powitanie Wiosny - artystycznie, zdrowo i ekologicznie

      • Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie w oczekiwaniu na upragnioną porę roku włączyli się w zorganizowany konkurs pt. „Wiosna w obiektywie.”. Była to niebywała okazja do rozwijania zainteresowań przyrodniczych, wrażliwości artystycznej, a także spacerów na świeżym powietrzu. Uczniom udało się uchwycić pierwsze zwiastuny wiosny - nieśmiało budzące się do życia przebiśniegi i krokusy oraz leśne wiosenne krajobrazy w promieniach słońca. Spośród wielu nadesłanych zdjęć komisja konkursowa wytypowała 3 laureatów. Wśród tego grona znaleźli się: Gabriela Grzelak - I miejsce, Julia Kokot - II miejsce, Nicola Musiałowska - III miejsce.

       Z przywitaniem wiosny zbiegło się obchodzenie Światowego Dnia Wody, które przypada na 22 marca. W tym dniu szczególnie głośno namawialiśmy  do oszczędnego gospodarowania wodą. Chcąc zwiększyć świadomość uczniów i uwrażliwić ich na globalny problem, jakim są malejące zasoby wody ogłoszono konkurs pt. „Oszczędzajmy wodę”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ulotki zawierającej treść graficzną i tekstową. Uczniowie  chętnie podjęli wyzwanie i przygotowali różnorodne prace promujące postawy proekologiczne, uświadamiające konieczność dbania o środowisko naturalne. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie jakim było wybranie laureatów. Zostali nimi: Martyna Stefaniak - I miejsce, Mateusz Ostrowski - II miejsce, Sara Sokół - III miejsce.

       Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, życząc odkrywania i rozwijania swoich pasji każdego dnia.

       Małgorzata Białas

       Joanna Piotrowska

      • Ogólnopolski projekt edukacyjny „Tradycyjny sad”

      • W lutym 2021 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie przystąpiła pod okiem nauczyciela biologii – Pani Małgorzaty Białas do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad”. Organizatorem akcji jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Projekt ma na celu zdobycie wiedzy na temat starych odmian czereśni oraz założenie ekologicznego mini sadu na terenie naszej szkoły.Z tej okazji w dniu 12.03.2021 r. zorganizowaliśmy spotkanie społeczności szkolnej, z wykorzystaniem platformy Meet Google. Przestawiliśmy kolegom i koleżankom nasz zespół - „Pestkowce”. Opowiedzieliśmy czym jest tradycyjny sad, ochrona biologiczna i dlaczego warto wracać do starych odmian drzew owocowych. Nie możemy się doczekać założenia naszego mini sadu i przepysznych, zdrowych owoców.

       Laura Iwaniak

       Martyna Wysocka

       ucz. kl. 2 LO w/bp/pp

      • Informacja Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie z dnia 12.03.2021 r. w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie trwania stanu epidemii

      • Na podstawie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 361) oraz Rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 1389 z późn. zm.), by ograniczyć możliwości zarażenia się koronawirusem, zapewnić bezpieczeństwo interesantom i pracownikom ogranicza się funkcjonowanie szkoły polegające na realizacji tylko najpilniejszych zadań niezbędnych dla zapewnienia bieżącego funkcjonowania jednostki, m.in.:

       1. Począwszy od dnia 15.03.2021 r. do odwołania wyłącza się bezpośrednią obsługę interesantów.
       2. Sprawy załatwiane są wyłącznie w  formie korespondencji  tradycyjnej, elektronicznej na adres: Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, ul. Witosa 49, 69 – 200 Sulęcin; e–mail szkol@hoga.pl lub za pośrednictwem tzw. okienka podawczego, zlokalizowanego w oknie sekretariatu, gdzie w godzinach pracy szkoły należy złożyć dokumenty w zamkniętej kopercie (bez możliwości potwierdzenia wpływu w dniu pozostawienia).
       3. W przypadku potrzeby załatwienia sprawy osobiście należy skontaktować się telefonicznie z sekretariatem szkoły pod numerem: tel. 957552475 w celu ustalenia daty i godziny wizyty w szkole.

       Dyrektor Szkoły

       Grażyna Sobieraj

      • Dla naszych Pań – wirtualny Dzień Kobiet

      • W dniu 08.03.2021r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował audycję pt.: „O kobietach z przymrużeniem oka”. O tym jak wielką i nieocenioną rolę odgrywają w świecie Kobiety, jak często trudne, ale jednocześnie inspirujące bywa życie z Nimi, prezentowali uczniowie Krzysztof Dzikowski i Dawid Józefczuk. Oprócz humorystycznych tekstów, wierszy, nie zabrakło również muzyki, co więcej zagranej i zaśpiewanej na żywo. Życzenia i kwiaty złożone w imieniu męskiej części społeczności szkolnej na ręce dyrektora szkoły, pani Grażyny Sobieraj były wyrazem uznania i  wdzięczności okazanej w tym szczególnym Dniu Wszystkim Paniom.

       Samorząd Uczniowski

      • Żołnierze Niezłomni Żołnierze Wyklęci cykl etiud filmowych

      • 1 marca 2021r. mimo trwającej pandemii w całej Polsce odbywały się uroczystości związane z Narodowym Dniem  Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie i nauczyciele  Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie również nie zapomnieli o krzewieniu pamięci o Tych, którzy przed laty walczyli o wolną Ojczyznę.  W ramach lekcji historii, języka polskiego czy godzin wychowawczych pogłębili swoją wiedzę historyczną,  poprzez  prezentacje multimedialne, filmy, wykłady i dyskusje o roli żołnierzy "Wyklętych".Ciekawym źródłem do zajęć stał  między innymi niezwykły zapis w postaci cyklu 20 etiud filmowych „Żołnierze Niezłomni. Żołnierze Wyklęci” – przedstawiający w przystępny sposób  żołnierzy polskiego podziemia, prezentowany ze strony internetowej Instytutu Pamięci Narodowej.

       https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/66289,Zolnierze-Niezlomni-Zolnierze-Wykleci-cykl-etiud-filmowych.html

       nauczyciel historii

       Karina Rogowska

      • Wirtualne Walentynki

      • Dnia 15 lutego 2021 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie na platformie classroom uczczono święto wszystkich już zakochanych, a także tych którzy czekają na wielką miłość.

       Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował audycję, w której przedstawiono historię, tradycje, zwyczaje związane z tym Dniem. Spotkanie uatrakcyjnił zespół muzyczny w składzie Krzysztof Dzikowski i Dawid Józefczuk, który wykonał utwory o tematyce miłosnej. Konferansjerkę poprowadziły Oliwia Lipska i Kalina Wąsik.

       Audycję zakończono życzeniami, do których przyłączyła się  dyrektor szkoły, Pani Grażyna Sobieraj, przypominając nam o różnych aspektach miłości. Słowo KOCHAM służy do wyrażania pozytywnych emocji w stosunku do wszystkich i do wszystkiego: rodziców, przyjaciół, ukochanej osoby, czy miejsca. W ostatnim czasie wytęsknionym miejscem okazuje się być szkoła. Pozbawieni jej w realnym wymiarze doceniany jak wielką rolę odgrywa ona w naszym życiu. Stąd obok zdrowia i miłości życzyliśmy sobie wszyscy szybkiego powrotu do szkoły.

       Samorząd Uczniowski

      • Inne, ale również ciepłe i serdeczne Spotkanie Świąteczno - Noworoczne

      • Wszystko jest, jak przed rokiem:

       na szybach srebrne kwiaty

       i ten sam obraz w ramach okien;

       świat biały, jak opłatek...

        

       Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen magii. To czas refleksji oraz spotkań, które niosą miłość, radość i spełnienie. W tym roku ze względu na pandemię Covid - 19 spotkanie Całej Społeczności Zespołu Szkól Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyło się na platformie classroom, gdzie przedstawiono audycję, która pozwoliła podtrzymać szkolne tradycje bożonarodzeniowe. Podzieliliśmy się przemyśleniami na temat zbliżającego  się pięknego okresu, który jest dla nas czasem  zadumy, radości płynącej ze spotkań w Gronie najbliższych osób.

       Dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj, złożyła wszystkim najserdeczniejsze  życzenia radosnych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia optymizmu i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Mimo trudnego dla nas wszystkich czasu, zdalnej nauki, odosobnienia, magia tej uroczystej chwili i słowa otuchy płynące z kolędy sprawiły nam ogromną radość.

       Samorząd Uczniowski

       ZSLiZ w Sulęcinie

      • Mikołajkowa niespodzianka

      • W tym roku Mikołajki w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie obchodziliśmy nieco inaczej niż zazwyczaj. Dzięki pomysłowości Samorządu Uczniowskiego i niezawodnemu wsparciu pani dyrektor Grażyny Sobieraj w dniu 07.12.2020r. zorganizowano zdalne Spotkanie Mikołajkowe szkolnej społeczności. Ze świątecznie przystrojonej świetlicy św. Mikołaj oraz jego wspaniałe asystentki zrealizowali audycję. Nie obyło się także bez muzycznych niespodzianek, prezentów, wirtualnych pozdrowień, słów pokrzepienia. Wszyscy życzyli sobie dużo zdrowia, ale także powrotu do szkoły, za którą uczniowie i nauczyciele bardzo tęsknią. Była miła niespodzianka łączącą nas w niełatwym dla nas wszystkich czasie zdalnej nauki.

       Klaudia Lachowska

       Samorząd Uczniowski

      • Kształcenie zawodowe w dobie nauczania zdalnego

      • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, mimo sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy, staje na wysokości zadania, którego realizacja utrudniona jest zwłaszcza w kształceniu zawodowym, gdzie nauka organizowana jest również z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Szczególną uwagę poświęca się uczniom ostatnich klas technikum, którzy w zimowej sesji egzaminacyjnej (styczeń – luty 2021 r.) będą zdawali końcowy egzamin potwierdzający kwalifikację w zawodzie. Dla tej grupy prowadzona jest stacjonarnie część zajęć praktycznych z wykorzystaniem profesjonalnej bazy edukacyjnej, w którą doposażone są szkolne gabinety i pracownie warsztatowe. Możliwość praktycznego działania „niemal w stworzonych, rzeczywistych warunkach pracy” z pewnością pozytywnie wpłyną na poziom zdawalności, podobnie jak osiągnięte sukcesy w minionym roku szkolnym, które dowodzą o wysokiej jakości kształcenia i świetnego przygotowania zawodowego uczniów naszej szkoły. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie technikum i branżowej szkoły I stopnia dowiedli, że kształcenie zawodowe, mimo utrudnień w dobie nauczania zdalnego, może przynieść oczekiwane rezultaty. Świadczą o tym uzyskane, niemal 100 % wysokie noty, m.in.:. w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie - zdawalność w części teoretycznej 100 %, w części praktycznej 100%, w zawodzie kucharz – zdawalność w części teoretycznej 100 %, w części praktycznej 100%, w zawodzie technik hotelarstwa – zdawalność w części teoretycznej 92%, w części praktycznej 100%, w zawodzie technik pojazdów samochodowych - zdawalność w części teoretycznej 100%, w części praktycznej 89%, w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych - zdawalność w części praktycznej 100%, w zawodzie mechanik monter maszyn i urządzeń - zdawalność w części praktycznej 100%, w zawodzie krawiec - zdawalność w części praktycznej 100%, w zawodzie sprzedawca - zdawalność w części praktycznej 100%. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Wymaga pełnej mobilizacji, zaangażowania, wsparcia i ścisłej współpracy. Tylko wzajemne zrozumienie i odpowiedzialne podejście do kształcenia na odległość jest drogowskazem do jak najefektowniejszego nauczania i uczenia się.

       Dyrektor

       Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych

       im. Unii Europejskiej w Sulęcinie

       Grażyna Sobieraj

      • Poznanie siebie drogą do właściwych decyzji zawodowych

      • W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego, Poddziałanie 8.4.1. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT”, realizowane jest  zadanie polegające przeprowadzeniu indywidualnej diagnozy dla uczniów wraz z integralnym wsparciem szkoleniowym.Uczestnicy projektu, uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych. im Unii Europejskiej w Sulęcinie biorą  udziału w indywidualnych szkoleniach „1 na 1”, podczas których razem z coachami, doradcami zawodowymi i psychologami, podczas sześciu godzin zajęć odkrywają swoje mocne strony, jak również obszary do rozwoju, rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, tworzą wspierające ich przekonania do dalszej nauki i pracy. Każdy uczeń biorący udział w spotkaniach jest traktowany indywidualnie i w zależności od potrzeb poruszane są obszary rozwijające daną osobę. Podczas takich sesji odbywa się praca nad motywacją, chęcią do działania, radzeniem sobie w sytuacjach trudnych, co pozwala wypracować indywidualne cele zarówno edukacyjne, jak i związane z przyszłą pracą.Uczniowie z chęcią uczestniczą w zajęciach, obserwują pozytywne zmiany w swoim postrzeganiu, działaniu i motywacji. Jednocześnie podkreślają, że udział w takich szkoleniach, to szansa na poznanie, zrozumienie siebie, indywidualny rozwój, ale także droga prowadząca do podjęcia właściwych decyzji zawodowych w przyszłości. Zadanie jest w trakcie realizacji i każdego tygodnia kolejne zadowolone osoby kończą swoje uczestnictwo w szkoleniu.

       Eliza Szwec

       doradca zawodowy/realizator zadania

      • Wirtualne obchody Święta Niepodległości

      • 11 listopada 2020 r. obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.To szczególne święto jest symbolem ogromnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki kolejnych pokoleń Polaków, ale również symbolem jedności, solidarności i współpracy całego społeczeństwa.Trwająca pandemia spowodowała, że musimy pozostać w domach i nie możemy, jak co roku świętować w szkolnym gronie.Dlatego postanowiliśmy uczcić to ważne wydarzenie w sposób wirtualny. W rocznicę odzyskania niepodległości o godzinie 12.00 uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych zostali zaproszeni do włączenia się w akcję ,,Niepodległa do Hymnu” i  wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Zachęcono także młodzież do uczestniczenia w koncertach, debatach historycznych emitowanych tego dnia programach telewizyjnych oraz w Internecie. Każde świętowanie niepodległości to nasz osobisty wkład i hołd oddawany tym wszystkim, którzy przez lata walczyli wolną i niepodległą Ojczyznę.

       Joanna Piotrowska

       Opiekun SU

      • Informacja Dyrektora Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie z dnia 03.11.2020 r. w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie trwania stanu epidemii

      • Na podstawie Rozporządzenie RM z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 1931) oraz Rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 1389 z późn. zm.), by ograniczyć możliwości zarażenia się koronawirusem, zapewnić bezpieczeństwo interesantom i pracownikom ogranicza się funkcjonowanie szkoły polegające na realizacji tylko najpilniejszych zadań niezbędnych dla zapewnienia bieżącego funkcjonowania jednostki, m.in.:

       1. Począwszy od dnia 03.11.03.2020 r. do dnia 04.12.2020 r. wyłącza się bezpośrednią obsługę interesantów.
       2. Sprawy załatwiane są wyłącznie w  formie korespondencji  tradycyjnej, elektronicznej na adres: Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, ul. Witosa 49, 69 – 200 Sulęcin; e – mail szkol@hoga.pl. lub za pośrednictwem tzw. okienka podawczego, zlokalizowanego w oknie sekretariatu, gdzie w godzinach pracy szkoły należy złożyć dokumenty w zamkniętej kopercie (bez możliwości potwierdzenia wpływu w dniu pozostawienia).
       3. W przypadku potrzeby załatwienia sprawy osobiście należy skontaktować się telefonicznie z sekretariatem szkoły pod numerem: tel. 957552475 w celu ustalenia daty i godziny wizyty w szkole.

       Dyrektor Szkoły

       Grażyna Sobieraj

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
   • szkol@hoga.pl
   • 95 755 24 75
   • ul. W. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
 • Galeria zdjęć

   brak danych