• Aktualności

      • „Paździory” 2022

      • Dnia 26 października 2022 r. zgodnie z tradycją, w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyły się „Paździory” - uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów  w poczet społeczności szkolnej.

       Organizatorem imprezy były klasy II oraz Samorząd Uczniowski. Klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach: prezentacji swoich zawodów,  malowaniu karykatur wychowawcy, quizie wiedzy o szkole, sprawnościach sportowych i demonstrowaniu ekologicznego kociego ogona. Zacięta rywalizacja i dobra zabawa stały się okazją do integracji uczniów i wychowawców. Jury skrupulatnie oceniło zmagania, doceniając pomysłowość i przygotowanie. Zwyciężyła klasa I technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z wychowawcą panią Kariną Rogowską.

       Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca wręczył  puchary i słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodzicówpogratulował  wszystkim klasom i życzył nowym uczniom samych sukcesów edukacyjnych i dużo przyjemnych chwil w szkolnej wędrówce.                   

                                                                                    Bartosz Patelski

       Opiekun SU

      • Przerwa na czytanie

      • Dnia 24.10.2022 r.  uczniowie  Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w akcji pt.: „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie zorganizowano w ramach III Międzynarodowej Edycji VII  Ogólnopolskiej Akcji.

       Podczas  przerw biliśmy rekord w ilości osób czytających i udowadnialiśmy, że książki to świetny sposób na spędzenie każdej wolnej chwili.  Pamiętajmy, że czytanie poszerza wiedzę, uczy myślenia, rozwija słownictwo, wyobraźnię, umiejętności komunikacyjne oraz szereg innych kompetencji. Czytajmy więc na zdrowie i z radością, bo jak powiedziała nasza noblistka  Wisława Szymborska: „Czytanie książek  to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

                                                                                 Karina Rogowska

      • 20-lecie nadania imienia Naszej szkole

      • W październiku b.r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie  świętowaliśmy 20 rocznicę nadania szkole  imienia. To wydarzenie  miało miejsce 11.10.2002 r.  W ramach tych obchodów poszerzaliśmy wiedzę  dotyczącą patrona szkoły, czyli Unii Europejskiej. Uczniowie  wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Europa naszych marzeń”.  Najlepsze prace znalazły się na wystawie w świetlicy szkolnej. Tam również  dnia 21.10.2022 r.  odbyła się   debata oksfordzka pt. „Europa liberalna, czy konserwatywna”,  przygotowana pod kierunkiem nauczycieli  historii pani Kariny Rogowskiej i pana Damiana Kierzka, a poświęcona kierunkom rozwoju, problemom społecznym, gospodarczym i politycznym, z jakimi mierzy się dzisiaj Unia Europejska i jej państwa członkowskie. Uczniowie mogli nie tylko popisać się swoją wiedzą, ale również poćwiczyć autoprezentację, zdolności  retoryki i argumentacji. Taka forma  znalazła także uznanie w widowni, która mogła utożsamić się z wybranym przez siebie zespołem i wspierać prezentowane idee i poglądy. Uczniowie już zaproponowali tematykę kolejnej debaty. Będziemy ją kontynuować, bo taki Patron Szkoły zobowiazuje…

       Karina Rogowska

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • 13 października 2022r.  w  Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  Była to specjalna  okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim tym, którzy włączają się w edukację i wychowanie młodzieży.  Tego dnia nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi otrzymali kwiaty, symboliczne prezenty, a ponadto  życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.

       Podczas  oficjalnej uroczystości dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca, podziękował obecnym  i byłym nauczycielom, wychowawcom,, pracownikom administracji i obsługi za niezmiernie ważną i owocną pracę, a także wręczył nagrody dyrektora szkoły.  Życzenia złożyli również przedstawiciele władz samorządowych: przewodniczący  Rady Powiatu Sulęcińskiego, pan Czesław Symeryak oraz  wicestarosta sulęciński, pan Adam Basiński.  Obok słów uznania skierowanych do zgromadzonych,  wręczyli   nagrody starosty sulęcińskiego, które otrzymali: dyrektor szkoły  pan Zbigniew Gruca oraz nauczyciele, pani Anna Kowalewska, pan Sławomir Iwasieczko i  pan Sławomir Jurkiewicz. W  części artystycznej wystąpili uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego „Bystrzaki,  przedstawiając z przymrużeniem oka sceny z życia szkoły.

                                                                                                                Karina Rogowska

      • Filmowa lekcja patriotyzmu

      • 28 września 2022 r. młodzież klas  pierwszych technikum pojazdów samochodowych i technikum hotelarskiego Zespołu  Szkół Licealnych I Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie razem z wychowawcami wybrała się na wycieczkę do kina Helios w Gorzowie Wlkp  na  film ‘’Orlęta. Grodno ‘39’’. 

       Film wyreżyserował Krzysztof Łukaszewicz. Swoją premierę  miał 9 września 2022 roku. Jest to historia 12-letniego chłopca Leona Rotmana, która ropoczyna się tuż przed wybuchem  II wojny światowej.  W  rolę głownego bohatera  wciela się  Feliks Matecki. Oprócz tytułowego wydarzenia, czyli obrony Grodna przed okupantem sowieckim, w  filmie nie brakuje również ciekawych wątków fabularnych, które pokazują nam moralne  dylematy i szybkie dojrzewanie młodych ludzi postawionych w obliczu wojennej pożogi. Gra aktorska to jedna z  zalet całej produkcji. Zachwycają młodzi aktorzy, ale także  plutonowy Greń mistrzowsko zagrany przez Bartłomieja Topę, czy mama głównego bohatera grana przez Jowitę Budnik. Wrażenie robi świetna scenografia, kostiumy  i realizacja. Choć produkcja z pewnością przypadnie do gustu fanom tematyki wojennej, polecam go także tym, którzy niespecjalnie się nią interesują. To naprawdę świetny dający wiele do myślenia film, o którym długo będziemy pamietać.

       uczeń klasy I technikum pojazdów samochodowych

       Dawid Jabłoński

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
    • 95 755 24 75
    • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

    brak danych