• W Branżowej Szkole I Stopnia

• Murarz - tynkarz

• 25.03.2021 14:35
        • Nauka w szkole branżowej I stopnia trwa 3 lata, a kształcenie zawodowe odbywa się w zakresie jednej kwalifikacji. Po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia i zdaniu egzaminu, absolwent uzyska dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a także  otrzyma wykształcenie zasadnicze branżowe.

Czym będziesz sie zajmował?
          Zawód murarz – tynkarz wiąże się z wykonywaniem z kamienia, cegły, bloczków, pustaków  i innych materiałów elementów konstrukcyjnych i niekonstrukcyjnych budynków, budowli, tynków oraz prowadzeniem w tym zakresie prac remontowych, rozbiórkowych, naprawczych i konserwatorskich. Murarz – tynkarz posługuje się dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, normami, katalogami.
        • Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

BUD.12. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.

Absolwent po ukończeniu kierunku: murarz – tynkarz potrafi:

- wykonywać zaprawy murarskie, tynkarskie i mieszanki betonowe,
          - stosować różne sposoby i techniki murowania konstrukcji budowlanych,
          - wykonywać tynki zewnętrzne i wewnętrzne,
          - wykonywać roboty remontowe i naprawcze murów i tynków,
          - stosować przepisy oraz kryteria dotyczące jakości robót budowlanych murarsko –    tynkarskich, izolacyjnych i remontowych.

Murarz – tynkarz może znaleźć zatrudnienie:

- w przedsiębiorstwach budowlanych,
          - w zakładach remontowo – budowlanych,
          - w ramach własnej działalności gospodarczej,
          - w firmach budowlanych poza granicami kraju.

Jaka może być twoja droga rozwoju?

Po ukończeniu szkoły możesz podjąć naukę w szkole branżowej II stopnia, aby zdobyć wykształcenie średnie, zdać maturę i uzyskać dyplom technika budownictwa. Po maturze możesz kontynuować naukę na studiach wyższych w dowolnym kierunku.