• W Branżowej Szkole I Stopnia

• Mechatronik

• 25.03.2021 14:44
        • Nauka w szkole branżowej I stopnia trwa 3 lata, a kształcenie zawodowe odbywa się w zakresie jednej kwalifikacji. Po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia i zdaniu egzaminu, absolwent uzyska dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a także  otrzyma wykształcenie zasadnicze branżowe.

Czym będziesz sie zajmował?
          Mechatronik jest wszechstronny. To  specjalista posiadający wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki, elektroniki, elektrotechniki, mechaniki, sterowania, automatyki czy robotyki. W tym zawodzie możesz być serwisantem, monterem podzespołów i urządzeń mechatronicznych, konserwatorem urządzeń mechatronicznych, lub też handlowcem.
        • Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

ELM.03. Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych.

Absolwent kończący szkołę w zawodzie monter  mechatronik potrafi wykonać:

- montaż elementów, podzespołów i zespołów mechanicznych i mechatronicznych,
          - montaż elementów, podzespołów i zespołów pneumatycznych i hydraulicznych,
          - rozruch urządzeń i systemów mechatronicznych,
          - konserwację urządzeń i systemów mechatronicznych.

Mechatronik może znaleźć zatrudnienie w:

- zakładach produkcyjnych praktycznie wszystkich branż,
          - zakładach usługowych naprawiających i konserwujących urządzenia mechaniczne,   elektryczne, czy elektroniczne,
          - hurtowniach, sklepach, i działach sprzedaży,
          lub prowadzić własną działalność gospodarczą

Jaka może być twoja droga rozwoju?

Po ukończeniu szkoły możesz podjąć naukę w szkole branżowej II stopnia, aby zdobyć wykształcenie średnie, zdać maturę i uzyskać dyplom technika mechatronika. Po maturze możesz kontynuować naukę na studiach wyższych w dowolnym kierunku.