• Aktualności

      • Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych

      • Dnia 01.03.2023 r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego wzięli udział w biegu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych pod nazwą „Tropem Wilczym”. Celem akcji było podtrzymanie pamięci o żołnierzach, którzy walczyli o wolną Polskę, pieczętując tę walkę własną krwią, a nawet życiem. Trasa biegu prowadziła przez tereny leśne Uroczyska Lubniewsko, co dobrze odzwierciedlało charakter konspiracyjnej działalności Żołnierzy. Zwycięzcy biegu zostali nagrodzeni. I miejsce zajął Bartosz Dominiak z klasy II technikum mechaniczno/logistycznego, II miejsce jego kolega z klasy Karol Chojnacki, natomiast miejsce III wywalczył Michał Pulka z klasy I technikum logistycznego. Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek i kiełbaski przy  ognisku. Gościem specjalnym był pan profesor, poseł na sejm RP Jacek Kurzępa, który pogratulował uczniom świetnych wyników.

       Tego dnia wzięliśmy także u udział na emisji filmu pt. „Pseudonim Lufa” w SOK-u opowiadającym bohaterską i tragiczną historię Henryka Wieliczki dowódcy 4. szwadronu 5. Wileńskiej Brygady AK, po 1944, żołnierza zbrojnego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Uczniowie byli pod wrażeniem jego dramatycznych losów i decyzji, które przyszło mu w życiu podejmować.

                                                         Karina Rogowska

                                                         Joanna Suchecka

      • „My nie chcemy stąd wyjeżdżać” - debata oksfordzka

      • 4.02.2023 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyła się debata oksfordzka - „My nie chcemy stąd wyjeżdżać”. Jej inicjatorem w ramach projektu Erasmus + był prof. Jacek Kurzępa, poseł na sejm RP. Uczestnicy debaty przekonywali przeciwną drużynę i publiczność do swoich racji, przedstawiając zagadnienia  z zakresu kultury, ekonomii, ekologii i  bezpieczeństwa. Podsumowując dyskusję, pan profesor pogratulował merytorycznych, logicznych i pięknych językowo wypowiedzi, dziękując uczniom i nauczycielom historii pani Karinie Rogowskiej i panu Damianowi Kierzkowi  za jej przygotowanie na wysokim poziomie.

       24 lutego 2023 r. to także dzień rocznicy agresji Rosji na Ukrainę. Pamiętając o tym tragicznym wydarzeniu, upamiętniliśmy wszystkich walczących o jej niepodległość wysłuchaniem ukraińskiego hymnu. Gestem w stronę naszych przyjaciół było także  przekazanie  przez Pana  profesora na ręce dyrektora szkoły, pana Zbigniewa Grucy  obrazu pt. „Nadzieja Ukrainy”, namalowanego przez 16 letnią Katerinę, jako symbolu podziękowania i współpracy między naszymi narodami.

        

       Kliknij link poniżej:

       "Chcemy tu zostać". Oksfordzka debata w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie

        

                                     Karina Rogowska

      • Projekt Eures czyli jak zdobyć pracę w Unii Europejskiej

      • 17.02.2023 r. w  szkole odbyło się spotkanie w ramach projektu Eures. Jest to sieć, której zadaniem jest  informowanie o warunkach życia i pracy w krajach członkowskich Unii Europejskiej, pomaganie osobom poszukującym pracy oraz pracodawcom. Uczniowie mogli dowiedzieć się o tym od przedstawicielek Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gorzowie Wlkp oraz Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, które doradzały jak w sposób konkurencyjny  poruszać się na rynku pracy, jakie kompetencje są cenione przez pracodawców i jakie oferty pracy na nich czekają.

                                                                                            Karina Rogowska

      • Projekt „M dla Maturzysty”

      • 27 stycznia 2023 r. uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach rozwojowych w ramach projektu „M dla Maturzysty” zorganizowanego przez Firmę Maszoński Logistic w Sulęcinie. Spotkanie dotyczyło wybranego przez młodzież tematu ”Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?” i miało miejsce w siedzibie firmy.

       Uczniowie podczas wielu praktycznych ćwiczeń warsztatowych wchodzili w interakcje. Dowiedzieli się jak opracować swoje cv aby wzbudzić ciekawość i zrobić pierwsze wrażenie, jak ważna jest mowa ciała aby wzmocnić swój przekaz podczas wypowiedzi i jakie znaczenie ma wzbudzanie doznań na jakich nam zależy.

       Na pewno zdobyta wiedza i umiejętności pomogą uczniom  w planowaniu ścieżki zawodowej, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych na etapie poszukiwania pracy oraz do samej rozmowy kwalifikacyjnej.

       Dziękujemy prowadzącemu p. Mariuszowi Kępka HR Manager za inspirujące spotkanie!

      • Studniówka Anno Domini 2023

      • 20 stycznia 2023 r. odbył się bal  tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie.

       Przysłowiowa  Studniówka  jest jedną z najważniejszych i najpiękniejszych uroczystości w życiu szkoły. Po dwóch latach przerwy wróciliśmy do tej jakże ważnej i pełnej wzruszeń tradycji.

       Utworem pt.: „Niech żyje bal” w wykonaniu Laury Iwaniak, Weroniki Sosnowskiej i Emilii Prugar oraz towarzyszącego im chóru powitano jego uczestników: Dyrektora Szkoły, pana Zbigniewa Grucę, Starostę Sulęcińskiego, pana Tomasza Jaskułę, Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Barbarę Nowacką, Wychowawców, Nauczycieli, Pracowników administracji i obsługi, Drogich Rodziców i oczywiście dostojnych bohaterów imprezy.

       Tradycyjnie nie zabrakło przemowy dyrektora szkoły, który  powiedział, że studniówka to ważny moment nie tylko przed egzaminem dojrzałości, czekającym młodych ludzi  już za 103 dni, ale jest to także zapowiedź dorosłości   i życiowych egzaminów. Cyt. „Bądźcie  pracowici, odpowiedzialni, wrażliwi, nie zamykajcie się na świat i innych ludzi, nie stójcie w miejscu, rozwijajcie się i bądźcie dobrymi ludźmi”, zaapelował do maturzystów pan dyrektor, życząc im jednocześnie pomyślności i spełnienia marzeń. Do tych życzeń dołączył także Starosta Sulęciński, przedstawicielka Rady Rodziców, nauczyciele i wychowawcy.

       Maturzyści nie szczędzili słów wdzięczności, które popłynęły w stronę wszystkich tych, którzy przyczynili się do wspomagania ich edukacji i rozwoju. Kwiaty i wyrazy uznania skierowano do dyrektora szkoły, organu prowadzącego oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. Usłyszeli je również wychowawcy, pani Agnieszka Czarnecka, pani Anna Kowalewska, pani Monika Hartman i pani Joanna Suchecka. Gorące podziękowania popłynęły także w stronę rodziców, którzy jak powiedzieli uczniowie cyt. „nie tylko dzisiaj, nie tylko przez  lata nauki w liceum czy technikum,  ale przez całe życie byli i zapewne będą przy nas, wspierając nas swoją radą, pomagając, dodając otuchy, będąc wyrozumiałymi i cierpliwymi w zachęcaniu  nas do pokonywania przeszkód”.

       „Poloneza czas zacząć!” - te słynne słowa powtórzyli za wieszczem prowadzący uroczystość. Zgodnie z tradycją dały one  sygnał do odtańczenia staropolskiego tańca, kończącego oficjalną część studniówki. Inwencji nie zabrakło uczniom w programach przygotowanych  dla wychowawców i nauczycieli. Prezentowały je:  klasa IV liceum ogólnokształcącego, klasa IV technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych i hotelarstwa, klasa IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i technik informatyk, klasa IV technikum w zawodzie technik logistyk i technik budownictwa. A potem na uczestników balu czekała już tylko wspaniała zabawa i dodatkowe atrakcje i wzruszenia. W plebiscycie na królową i  króla i balu zwyciężyli Emila Prugar i Ignacy Romanowski. Studniówkowe szaleństwa za nami. Przed młodzieżą  czas wytężonej nauki i pracy. Już dziś życzmy im powodzenia. Na maturze i w dorosłym życiu.

                                                                                                            Karina Rogowska

      • Szkolna liga siatkówki za nami

      • W bieżącym roku szkolnym wznowiliśmy rozgrywki w grach zespołowych. W listopadzie i grudniu przeprowadziliśmy klasowe mistrzostwa szkoły w siatkówce. Do udziału zgłosiło się 6 zespołów dziewcząt i 16 chłopców. W wyniku zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła klasa 4 log/bud-g t, II miejsce klasa 1 żug t sp, a trzecie 2 opw lo sp. W kategorii chłopców I miejsce zdobyła klasa 4 log/bud-g t, II miejsce klasa 4 log/bud-p t, trzecie 3 log/bud t sp, a czwarte 4 żug/inf-g t. Wymienione drużyny nagrodzono przechodnimi pucharami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

       Podczas ceremonii zakończenia turnieju dokonaliśmy także podsumowania ministerialnego projektu "Młodzieżowy Organizator Sportu". Kurs w bieżącej edycji ukończyło 16 uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali legitymację uprawniającą do organizowania pracy sportowej oraz pamiątkową koszulkę. Gratulujemy.

       Sławomir Iwasieczko

      • Jesteśmy w najlepszej piątce!

      • W poniedziałek 12 grudnia 2022 r. Nasza drużyna chłopców: Oskar Czarnogrecki, Maciej Poznański oraz Aleksander Hałas, uczestniczyła w finale wojewódzkim w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Zawody odbyły się w hali Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Ostatecznie zajęliśmy V miejsce wśród wszystkich szkół ponadpodstawowych w województwie. Gratulujemy.

       Grzegorz Olszowski

      • Sukcesy Naszych drużyn w unihokeju

      • Na przełomie listopada i grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach unihokeja w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W półfinale wojewódzkim drużyna dziewcząt ukończyla rozgrywki na czwartym miejscu, a zespół chłopców uplasował się na trzecim, co dało awans do finału wojewódzkiego. W finale wojewódzkim rozgrywanym w I LO w Gorzowie Wielkopolskim chłopcy wywalczyli wysokie V miejsce.

       Jest to duży sukces naszych zespołów, biorąc pod uwagę, że poraz pierwszy wzięliśmy udział w rozgrywkach unihokeja. Gratulujemy.

       Sławomir Iwasieczko

      • Srebrni medaliści w półfinale wojewódzkim w drużynowym tenisie stołowym

      • 8 grudnia 2022 r. w hali Gorzovi w Gorzowie Wielkopolskim odbył się półfinał wojewódzki w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza drużyna chłopców w składzie: Oskar Czarnogrecki, Maciej Poznański oraz Aleksander Hałas, zajęła wysokie II miejsce, czym zapewniła sobie udział w finale wojewódzkim. Nasza drużyna dziewcząt, w skład której weszły: Emilia Mgłowska oraz Weronika Sosnowska, zajęła IV miejsce. Gratulujemy.

        

       Grzegorz Olszowski

      • Spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Sulęcin

      • W dniu 8 grudnia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej  w Sulęcinie gościliśmy przedstawiciela Nadleśnictwa Sulęcin - Panią Kingę Adamską-Gerber. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej prowadzenia gospodarki leśnej w Lasach Państwowych Nadleśnictwa Sulęcin. Uczniowie dowiedzieli się o realizowanych formach ochrony lasów i zasadach funkcjonowania szkółki leśnej. Pani leśnik przypomniała również młodzieży jak mądrze dokarmiać ptaki. Dziękujemy za kolejne cenne spotkanie, a także za prezenty w postaci pięknych choinek, które w ramach współpracy trafiły do szkoły i pozwalają nam cieszyć się nadchodzącymi Świętami. 

       Małgorzata Białas

      • Obchody Tygodnia Niepodległości

      • W tym roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę świętowaliśmy organizując wiele przedsięwzięć w ramach obchodów „Tygodnia Niepodległości”.

       Podczas uroczystego  apelu szkolnego  w dniu 10 listopada 2022 r.  koło teatralne „Bystrzaki”  przygotowało montaż słowno-muzyczny pt: „Lekcja historii”, która przybliżyła zagadnienia walki Polaków o niepodległą Ojczyznę. Nie zabrakło także patriotycznych pieśni i  hymnu odśpiewanego na tle 15m. biało – czerwonej flagi, prezentowanej przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów.

       Z kolei 17 listopada miało miejsce rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursów szkolnych, również  związanych ze Świętem 11 listopada, przygotowanych przez nauczycieli języka polskiego, historii oraz informatyki.  Konkurs na MEM o tematyce historyczno-literackiej, podejmujący temat niepodległościowy wygrał Damian Nowacki. Kolejne miejsca na podium zajęli: klasa I c i Monika Żenowska. Tego dnia odbył sie również finał  interaktywnego konkursu historycznego pt. „Droga do niepodległości”. W jego pierwszym etapie wzięło udział aż 348 uczniów, w drugim 40, a najlepsza trójka uczniów, która odpowiedziała poprawnie na pytania związane z historią walki o wolną Polskę to: Damian Nowacki, Tomasz Hlebik  i Kacper Mieleszko.

       Jak podkreślił dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca Tydzień Niepodległości w naszej szkole,  był nie tylko okazją do powtórzenia i poszerzenia wiedzy, krzewienia  patriotycznych postaw, ale także  refleksji  nad istotą i wartością  wolności, która  dzisiaj nabiera szczególnego znaczenia.

                                                                                                                                                         Karina Rogowska

      • „Wojsko zaprasza do służby!”

      • 3 listopada 2022 r. uczniowie klas programowo najwyższych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie w ramach działań promujących zawód żołnierza polskiego, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Jednostki Wojskowej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. 

       W trakcie spotkania przedstawiono młodzieży film, w  którym pokazano jak wygląda służba w Wojsku Polskim. Przekazano informacje o możliwości powołania, zasadach rekrutacji i naboru oraz podstawowych wymaganiach np. psychologicznych czy dotyczących sprawności fizycznej. Przedstawiono również, na jakie stanowiska jest największe zapotrzebowanie oraz rodzaje służby zasadniczej.

       Przyszli absolwenci byli bardzo zainteresowani i jeszcze po zakończonym spotkaniu zadawali pytania związane z rekrutacją.

       Magdalena Kałużna

       Doradca zawodowy

      • „Paździory” 2022

      • Dnia 26 października 2022 r. zgodnie z tradycją, w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyły się „Paździory” - uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów  w poczet społeczności szkolnej.

       Organizatorem imprezy były klasy II oraz Samorząd Uczniowski. Klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach: prezentacji swoich zawodów,  malowaniu karykatur wychowawcy, quizie wiedzy o szkole, sprawnościach sportowych i demonstrowaniu ekologicznego kociego ogona. Zacięta rywalizacja i dobra zabawa stały się okazją do integracji uczniów i wychowawców. Jury skrupulatnie oceniło zmagania, doceniając pomysłowość i przygotowanie. Zwyciężyła klasa I technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z wychowawcą panią Kariną Rogowską.

       Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca wręczył  puchary i słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodzicówpogratulował  wszystkim klasom i życzył nowym uczniom samych sukcesów edukacyjnych i dużo przyjemnych chwil w szkolnej wędrówce.                   

                                                                                    Bartosz Patelski

       Opiekun SU

      • Przerwa na czytanie

      • Dnia 24.10.2022 r.  uczniowie  Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w akcji pt.: „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie zorganizowano w ramach III Międzynarodowej Edycji VII  Ogólnopolskiej Akcji.

       Podczas  przerw biliśmy rekord w ilości osób czytających i udowadnialiśmy, że książki to świetny sposób na spędzenie każdej wolnej chwili.  Pamiętajmy, że czytanie poszerza wiedzę, uczy myślenia, rozwija słownictwo, wyobraźnię, umiejętności komunikacyjne oraz szereg innych kompetencji. Czytajmy więc na zdrowie i z radością, bo jak powiedziała nasza noblistka  Wisława Szymborska: „Czytanie książek  to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

                                                                                 Karina Rogowska

      • 20-lecie nadania imienia Naszej szkole

      • W październiku b.r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie  świętowaliśmy 20 rocznicę nadania szkole  imienia. To wydarzenie  miało miejsce 11.10.2002 r.  W ramach tych obchodów poszerzaliśmy wiedzę  dotyczącą patrona szkoły, czyli Unii Europejskiej. Uczniowie  wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Europa naszych marzeń”.  Najlepsze prace znalazły się na wystawie w świetlicy szkolnej. Tam również  dnia 21.10.2022 r.  odbyła się   debata oksfordzka pt. „Europa liberalna, czy konserwatywna”,  przygotowana pod kierunkiem nauczycieli  historii pani Kariny Rogowskiej i pana Damiana Kierzka, a poświęcona kierunkom rozwoju, problemom społecznym, gospodarczym i politycznym, z jakimi mierzy się dzisiaj Unia Europejska i jej państwa członkowskie. Uczniowie mogli nie tylko popisać się swoją wiedzą, ale również poćwiczyć autoprezentację, zdolności  retoryki i argumentacji. Taka forma  znalazła także uznanie w widowni, która mogła utożsamić się z wybranym przez siebie zespołem i wspierać prezentowane idee i poglądy. Uczniowie już zaproponowali tematykę kolejnej debaty. Będziemy ją kontynuować, bo taki Patron Szkoły zobowiazuje…

       Karina Rogowska

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • 13 października 2022r.  w  Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  Była to specjalna  okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim tym, którzy włączają się w edukację i wychowanie młodzieży.  Tego dnia nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi otrzymali kwiaty, symboliczne prezenty, a ponadto  życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.

       Podczas  oficjalnej uroczystości dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca, podziękował obecnym  i byłym nauczycielom, wychowawcom,, pracownikom administracji i obsługi za niezmiernie ważną i owocną pracę, a także wręczył nagrody dyrektora szkoły.  Życzenia złożyli również przedstawiciele władz samorządowych: przewodniczący  Rady Powiatu Sulęcińskiego, pan Czesław Symeryak oraz  wicestarosta sulęciński, pan Adam Basiński.  Obok słów uznania skierowanych do zgromadzonych,  wręczyli   nagrody starosty sulęcińskiego, które otrzymali: dyrektor szkoły  pan Zbigniew Gruca oraz nauczyciele, pani Anna Kowalewska, pan Sławomir Iwasieczko i  pan Sławomir Jurkiewicz. W  części artystycznej wystąpili uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego „Bystrzaki,  przedstawiając z przymrużeniem oka sceny z życia szkoły.

                                                                                                                Karina Rogowska

      • Filmowa lekcja patriotyzmu

      • 28 września 2022 r. młodzież klas  pierwszych technikum pojazdów samochodowych i technikum hotelarskiego Zespołu  Szkół Licealnych I Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie razem z wychowawcami wybrała się na wycieczkę do kina Helios w Gorzowie Wlkp  na  film ‘’Orlęta. Grodno ‘39’’. 

       Film wyreżyserował Krzysztof Łukaszewicz. Swoją premierę  miał 9 września 2022 roku. Jest to historia 12-letniego chłopca Leona Rotmana, która ropoczyna się tuż przed wybuchem  II wojny światowej.  W  rolę głownego bohatera  wciela się  Feliks Matecki. Oprócz tytułowego wydarzenia, czyli obrony Grodna przed okupantem sowieckim, w  filmie nie brakuje również ciekawych wątków fabularnych, które pokazują nam moralne  dylematy i szybkie dojrzewanie młodych ludzi postawionych w obliczu wojennej pożogi. Gra aktorska to jedna z  zalet całej produkcji. Zachwycają młodzi aktorzy, ale także  plutonowy Greń mistrzowsko zagrany przez Bartłomieja Topę, czy mama głównego bohatera grana przez Jowitę Budnik. Wrażenie robi świetna scenografia, kostiumy  i realizacja. Choć produkcja z pewnością przypadnie do gustu fanom tematyki wojennej, polecam go także tym, którzy niespecjalnie się nią interesują. To naprawdę świetny dający wiele do myślenia film, o którym długo będziemy pamietać.

       uczeń klasy I technikum pojazdów samochodowych

       Dawid Jabłoński

      • Sprzątanie Świata – Polska 2022

      • Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie włączyła się w ogólnopolską wrześniową akcję Sprzątanie Świata – Polska 2022. Uczniowie klas I T żug oraz 3 T żug obeszli okoliczne lasy pochylając się nad każdą wyrzuconą butelką i papierkiem. Kolejny raz naszą inicjatywę wsparło Nadleśnictwo Sulęcin, któremu bardzo dziękujemy za zaopatrzenie nas w worki i rękawiczki oraz ufundowanie kiełbasek na ognisko. Mimo, iż bardzo chętnie bierzemy udział w tego typu przedsięwzięciach życzymy naszej Ziemi, by nadszedł dzień kiedy każdy będzie wyrzucał swoje śmieci do kosza. Tak niewiele, a wciąż tak trudno.

       Przy okazji chcemy się pochwalić, że za dotychczasowe działania proekologiczne zdobyliśmy tytuł „Eko - Szkoła 2022”. Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Zmotywowani kontynuujemy nasze działania na rzecz środowiska naturalnego!

        

       Małgorzata Białas

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
   • 95 755 24 75
   • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
   • 95 755 24 75
   • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
 • Galeria zdjęć

   brak danych