• Aktualności

      • Obchody Tygodnia Niepodległości

      • W tym roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę świętowaliśmy organizując wiele przedsięwzięć w ramach obchodów „Tygodnia Niepodległości”.

       Podczas uroczystego  apelu szkolnego  w dniu 10 listopada 2022 r.  koło teatralne „Bystrzaki”  przygotowało montaż słowno-muzyczny pt: „Lekcja historii”, która przybliżyła zagadnienia walki Polaków o niepodległą Ojczyznę. Nie zabrakło także patriotycznych pieśni i  hymnu odśpiewanego na tle 15m. biało – czerwonej flagi, prezentowanej przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów.

       Z kolei 17 listopada miało miejsce rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursów szkolnych, również  związanych ze Świętem 11 listopada, przygotowanych przez nauczycieli języka polskiego, historii oraz informatyki.  Konkurs na MEM o tematyce historyczno-literackiej, podejmujący temat niepodległościowy wygrał Damian Nowacki. Kolejne miejsca na podium zajęli: klasa I c i Monika Żenowska. Tego dnia odbył sie również finał  interaktywnego konkursu historycznego pt. „Droga do niepodległości”. W jego pierwszym etapie wzięło udział aż 348 uczniów, w drugim 40, a najlepsza trójka uczniów, która odpowiedziała poprawnie na pytania związane z historią walki o wolną Polskę to: Damian Nowacki, Tomasz Hlebik  i Kacper Mieleszko.

       Jak podkreślił dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca Tydzień Niepodległości w naszej szkole,  był nie tylko okazją do powtórzenia i poszerzenia wiedzy, krzewienia  patriotycznych postaw, ale także  refleksji  nad istotą i wartością  wolności, która  dzisiaj nabiera szczególnego znaczenia.

                                                                                                                                                         Karina Rogowska

      • „Wojsko zaprasza do służby!”

      • 3 listopada 2022 r. uczniowie klas programowo najwyższych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie w ramach działań promujących zawód żołnierza polskiego, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Jednostki Wojskowej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. 

       W trakcie spotkania przedstawiono młodzieży film, w  którym pokazano jak wygląda służba w Wojsku Polskim. Przekazano informacje o możliwości powołania, zasadach rekrutacji i naboru oraz podstawowych wymaganiach np. psychologicznych czy dotyczących sprawności fizycznej. Przedstawiono również, na jakie stanowiska jest największe zapotrzebowanie oraz rodzaje służby zasadniczej.

       Przyszli absolwenci byli bardzo zainteresowani i jeszcze po zakończonym spotkaniu zadawali pytania związane z rekrutacją.

       Magdalena Kałużna

       Doradca zawodowy

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
    • 95 755 24 75
    • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

    brak danych