• Aktualności

      • Ostatni dzwonek roku szkolnego 2021/2022

      • 24.06.2022 roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego i jednocześnie pożegnania uczniów klas programowo najwyższych Branżowej Szkoły I Stopnia.

       W uroczystości obok uczniów i grona pedagogicznego wzięli udział zaproszeni Goście:  starosta  sulęciński, pan Tomasz Jaskuła, przewodniczący  rady Powiatu Sulęcińskiego, pan  Czesław  Symeryak,  przedstawiciele służb mundurowych, pracodawców oraz  rodziców.

       Dyrektor szkoły pan Zbigniew Gruca podsumował mijający rok szkolny, gratulując sukcesów i dziękując wszystkim za owocną współpracę, której efektem są  sukcesy które uczniowie odnoszą w szkole i po za nią. Uroczystość była okazją do wręczenia nagród, tym, którzy przez cały rok szkolny zapracowali na nie, rzetelnie wypełniając szkolne obowiązki, włączając  się aktywnie w życie szkoły i lokalnego środowiska, ale też godnie reprezentując szkołę w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach. Przechodni puchar Orłów Frekwencji wręczono uczniom klasy I technikum w  zawodzie technik logistyk i technik mechatronik. Klasa III b Branżowej Szkoły I Stopnia otrzymała tytuł oraz puchar przechodni Sokołów Nauki, wykazując się najwyższą średnią ocen.

       Swoich wychowanków, już absolwentów, żegnali wychowawcy: pani Marzena Ćwiklińska, pani Małgorzata Białas i pan Grzegorz Olszowski. Uczniowie, dziękując za lata nauki, podkreślali jak ważnym miejscem, które ich ukształtowało i przygotowało do życia była  nasza szkoła. Oprócz słów wyrażających wdzięczność, przywiązanie i sympatię nauczycieli otrzymali życzenia i symboliczne kwiaty. Wzruszenie i duma towarzyszyły zebranym kiedy absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie przed sztandarem szkoły. Życzymy im wszystkiego najlepszego w dorosłym życiu.

       Przed nami wakacje, zasłużony czas odpoczynku. Wszyscy życzyli, aby były one udane, ale przede wszystkim bezpieczne, byśmy zdrowi i pełni sił mogli rozpocząć kolejny rok szkolny.

       Karina Rogowska

      • III miejsce za edukację ekologiczną dla naszej szkoły

      • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie od lat promuje wśród młodzieży proekologiczną postawę, co zostało docenione w ramach akcji edukacyjno-konkursowej „Zielona szkoła, zielone przedszkole”, której organizatorem jest Celowy Związek Gmin CZG-12.

       21 czerwca 2022 r. Pani Małgorzata Białas – nauczyciel biologii, koordynator akcji i organizator szeregu działań proekologicznych prowadzonych w szkole, wraz z Dyrektorem Szkoły - Panem Zbigniewem Grucą mieli zaszczyt odebrać nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii edukacja ekologiczna. Doceniono działania na rzecz środowiska, a szczególnie udział w ogólnopolskich kampaniach i projektach ekologicznych.

       Dziękujemy za nagrodzenie naszych przedsięwzięć  i motywację do dalszej pracy w kolejnej edycji akcji.

       Małgorzata Białas
       Karina Rogowska

      • „Z nami zaplanuj swoją przyszłość”. Targi Edukacyjno - Zawodowe oraz Dzień Drzwi Otwartych w naszej szkole

      • W dniach 26 -27.05.2022.r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyły się  kolejne edycje  Powiatowych Targów Edukacyjno – Zawodowych pod hasłem  „Zawodowcy na rynku pracy”, organizowanych w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca oraz dyrektor Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, pani Lidia Bytniewska. O rozwoju, szansach i znaczeniu szkolnictwa zawodowego mówili przedstawiciele samorządu -  w osobach  starosty sulęcińskiego pana Tomasza Jaskuły, burmistrza Sulęcina pana Dariusza Ejcharta, a także służb mundurowych, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele firm, instytucji oraz szkół wyższych, których gościliśmy podczas dwudniowej imprezy.

       Celem targów była promocja kształcenia zawodowego, edukacji, partnerstwa, instytucji rynku pracy, pracodawców. Wystawcy, którzy profesjonalnie prezentowali swoje zasoby podkreślali duże zainteresowanie ze strony  zwiedzających, którzy mogli poznać oferty kształcenia, doskonalenia zawodowego, lokalnego rynku pracy, porozmawiać z ekspertami, skorzystać z oferowanych  materiałów promocyjnych. Uczniowie  wzięli  także udział w warsztatach   z zakresu doradztwa zawodowego na temat sposobów osiągania sukcesu w procesie poszukiwania pracy, czy wybierania pracy w zgodzie z własnym temperamentem. Odbyły się także specjalne zajęcia promujące szkolnictwo wyższe.

       W piątek w ramach tej imprezy zorganizowaliśmy także dzień Otwarty Szkoły. Uczestniczyli w nim dyrektorzy, nauczyciele i uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, którzy także skorzystali z propozycji  wystawców, ale przede wszystkim mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i bazą szkoły, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, prezentującymi gabinety lekcyjne, pracownie kształcenia zawodowego i swoje kierunki. Nie zabrakło pokazów, prezentacji, atrakcji sportowych oraz  smakołyków przygotowanych przez warsztaty gastronomiczne. Tegoroczni absolwenci byli pod wrażeniem bazy szkoły, jej  wyposażenia, możliwości kształcenia w wielu branżach, i panującej przyjaznej atmosfery.

       Jak zaplanować swoją przyszłość? Najlepiej z nami ! Dziękujemy za przybycie i zawsze  serdecznie   zapraszamy.                                                                                                              

       Karina Rogowska

      • MEDALE NA LUBUSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

      • 26.05.2022r. uczniowie  Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im Unii Europejskiej w Sulęcinie na Stadionie Miejskim w Słubicach wzięli udział w  finale wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkoatletyce Indywidualnej.

       Nasi uczniowie pod okiem nauczyciela pana  Sławomira Iwasieczko zdobyli ogółem 4 medale. Medal brązowy w biegu na 200 m zdobył Michał Zakrzewski, w biegu na 400 m Marcel Molsa i na  800 m Piotr Lorenz. Złoto w biegu sztafetowym 4x100 m wywalczyli  Marcel Molsa, Piotr,Brzóska, Piotr Lorenz i Michał Zakrzewski.

       Gratulujemy uzyskanych wyników. 

       Sławomir Iwasieczko

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
    • 95 755 24 75
    • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
    • 95 755 24 75
    • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
  • Galeria zdjęć

    brak danych