• „My nie chcemy stąd wyjeżdżać” - debata oksfordzka

• 4.02.2023 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyła się debata oksfordzka - „My nie chcemy stąd wyjeżdżać”. Jej inicjatorem w ramach projektu Erasmus + był prof. Jacek Kurzępa, poseł na sejm RP. Uczestnicy debaty przekonywali przeciwną drużynę i publiczność do swoich racji, przedstawiając zagadnienia  z zakresu kultury, ekonomii, ekologii i  bezpieczeństwa. Podsumowując dyskusję, pan profesor pogratulował merytorycznych, logicznych i pięknych językowo wypowiedzi, dziękując uczniom i nauczycielom historii pani Karinie Rogowskiej i panu Damianowi Kierzkowi  za jej przygotowanie na wysokim poziomie.

24 lutego 2023 r. to także dzień rocznicy agresji Rosji na Ukrainę. Pamiętając o tym tragicznym wydarzeniu, upamiętniliśmy wszystkich walczących o jej niepodległość wysłuchaniem ukraińskiego hymnu. Gestem w stronę naszych przyjaciół było także  przekazanie  przez Pana  profesora na ręce dyrektora szkoły, pana Zbigniewa Grucy  obrazu pt. „Nadzieja Ukrainy”, namalowanego przez 16 letnią Katerinę, jako symbolu podziękowania i współpracy między naszymi narodami.

Kliknij link poniżej:

"Chcemy tu zostać". Oksfordzka debata w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie

• Projekt Eures czyli jak zdobyć pracę w Unii Europejskiej

• 17.02.2023 r. w  szkole odbyło się spotkanie w ramach projektu Eures. Jest to sieć, której zadaniem jest  informowanie o warunkach życia i pracy w krajach członkowskich Unii Europejskiej, pomaganie osobom poszukującym pracy oraz pracodawcom. Uczniowie mogli dowiedzieć się o tym od przedstawicielek Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gorzowie Wlkp oraz Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, które doradzały jak w sposób konkurencyjny  poruszać się na rynku pracy, jakie kompetencje są cenione przez pracodawców i jakie oferty pracy na nich czekają.

• Projekt „M dla Maturzysty”

• 27 stycznia 2023 r. uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach rozwojowych w ramach projektu „M dla Maturzysty” zorganizowanego przez Firmę Maszoński Logistic w Sulęcinie. Spotkanie dotyczyło wybranego przez młodzież tematu ”Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?” i miało miejsce w siedzibie firmy.

Uczniowie podczas wielu praktycznych ćwiczeń warsztatowych wchodzili w interakcje. Dowiedzieli się jak opracować swoje cv aby wzbudzić ciekawość i zrobić pierwsze wrażenie, jak ważna jest mowa ciała aby wzmocnić swój przekaz podczas wypowiedzi i jakie znaczenie ma wzbudzanie doznań na jakich nam zależy.

Na pewno zdobyta wiedza i umiejętności pomogą uczniom  w planowaniu ścieżki zawodowej, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych na etapie poszukiwania pracy oraz do samej rozmowy kwalifikacyjnej.

Dziękujemy prowadzącemu p. Mariuszowi Kępka HR Manager za inspirujące spotkanie!