• Kursy i szkolenia - ważny etap zawodowej kariery

• 15.06.2021 11:50
          • Ciekawe wyzwania zawodowe i szanse na efektywne planowanie kariery zawodowej otworzyły się przed  uczniami Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, którzy są uczestnikami projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego. Poddziałanie 8.4.1. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT".
        • We współpracy z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Sulęcinie, pod okiem fachowców, instruktorów uczniowie biorą udział w kolejnych edycjach dodatkowych, specjalistycznych kursów i szkoleń. Ich różnorodna oferta odpowiada na zapotrzebowanie rynku pracy, ale także na zainteresowania i aspiracje uczniów, którzy chcą zdobywać kwalifikacje i kompetencje. Dlatego podczas rekrutacji nie brakowało chętnych na  kurs spawacza, szkolenie do uprawnień eksploatacyjnych SEP do 1kV, obsługę obrabiarek sterowanych numerycznie, kursy z dziedziny hotelarstwa takie jak: wirtualny spacer po obiektach czy obsługa programu hotelowego.
          Uczniowie podkreślają, że obok zdobytych zaświadczeń, certyfikatów, uprawnień ważne są także nabyta wiedza  o nowoczesnych technologiach, umiejętności oraz nawiązane kontakty. Dla młodych ludzi  to ważny etap zawodowej kariery, którą  planujemy wspólnie  już teraz.

doradca zawodowy