• Aktualności

      • Studniówka Anno Domini 2023

      • 20 stycznia 2023 r. odbył się bal  tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie.

       Przysłowiowa  Studniówka  jest jedną z najważniejszych i najpiękniejszych uroczystości w życiu szkoły. Po dwóch latach przerwy wróciliśmy do tej jakże ważnej i pełnej wzruszeń tradycji.

       Utworem pt.: „Niech żyje bal” w wykonaniu Laury Iwaniak, Weroniki Sosnowskiej i Emilii Prugar oraz towarzyszącego im chóru powitano jego uczestników: Dyrektora Szkoły, pana Zbigniewa Grucę, Starostę Sulęcińskiego, pana Tomasza Jaskułę, Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Barbarę Nowacką, Wychowawców, Nauczycieli, Pracowników administracji i obsługi, Drogich Rodziców i oczywiście dostojnych bohaterów imprezy.

       Tradycyjnie nie zabrakło przemowy dyrektora szkoły, który  powiedział, że studniówka to ważny moment nie tylko przed egzaminem dojrzałości, czekającym młodych ludzi  już za 103 dni, ale jest to także zapowiedź dorosłości   i życiowych egzaminów. Cyt. „Bądźcie  pracowici, odpowiedzialni, wrażliwi, nie zamykajcie się na świat i innych ludzi, nie stójcie w miejscu, rozwijajcie się i bądźcie dobrymi ludźmi”, zaapelował do maturzystów pan dyrektor, życząc im jednocześnie pomyślności i spełnienia marzeń. Do tych życzeń dołączył także Starosta Sulęciński, przedstawicielka Rady Rodziców, nauczyciele i wychowawcy.

       Maturzyści nie szczędzili słów wdzięczności, które popłynęły w stronę wszystkich tych, którzy przyczynili się do wspomagania ich edukacji i rozwoju. Kwiaty i wyrazy uznania skierowano do dyrektora szkoły, organu prowadzącego oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. Usłyszeli je również wychowawcy, pani Agnieszka Czarnecka, pani Anna Kowalewska, pani Monika Hartman i pani Joanna Suchecka. Gorące podziękowania popłynęły także w stronę rodziców, którzy jak powiedzieli uczniowie cyt. „nie tylko dzisiaj, nie tylko przez  lata nauki w liceum czy technikum,  ale przez całe życie byli i zapewne będą przy nas, wspierając nas swoją radą, pomagając, dodając otuchy, będąc wyrozumiałymi i cierpliwymi w zachęcaniu  nas do pokonywania przeszkód”.

       „Poloneza czas zacząć!” - te słynne słowa powtórzyli za wieszczem prowadzący uroczystość. Zgodnie z tradycją dały one  sygnał do odtańczenia staropolskiego tańca, kończącego oficjalną część studniówki. Inwencji nie zabrakło uczniom w programach przygotowanych  dla wychowawców i nauczycieli. Prezentowały je:  klasa IV liceum ogólnokształcącego, klasa IV technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych i hotelarstwa, klasa IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i technik informatyk, klasa IV technikum w zawodzie technik logistyk i technik budownictwa. A potem na uczestników balu czekała już tylko wspaniała zabawa i dodatkowe atrakcje i wzruszenia. W plebiscycie na królową i  króla i balu zwyciężyli Emila Prugar i Ignacy Romanowski. Studniówkowe szaleństwa za nami. Przed młodzieżą  czas wytężonej nauki i pracy. Już dziś życzmy im powodzenia. Na maturze i w dorosłym życiu.

                                                                                                            Karina Rogowska

      • Szkolna liga siatkówki za nami

      • W bieżącym roku szkolnym wznowiliśmy rozgrywki w grach zespołowych. W listopadzie i grudniu przeprowadziliśmy klasowe mistrzostwa szkoły w siatkówce. Do udziału zgłosiło się 6 zespołów dziewcząt i 16 chłopców. W wyniku zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła klasa 4 log/bud-g t, II miejsce klasa 1 żug t sp, a trzecie 2 opw lo sp. W kategorii chłopców I miejsce zdobyła klasa 4 log/bud-g t, II miejsce klasa 4 log/bud-p t, trzecie 3 log/bud t sp, a czwarte 4 żug/inf-g t. Wymienione drużyny nagrodzono przechodnimi pucharami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

       Podczas ceremonii zakończenia turnieju dokonaliśmy także podsumowania ministerialnego projektu "Młodzieżowy Organizator Sportu". Kurs w bieżącej edycji ukończyło 16 uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali legitymację uprawniającą do organizowania pracy sportowej oraz pamiątkową koszulkę. Gratulujemy.

       Sławomir Iwasieczko

      • Jesteśmy w najlepszej piątce!

      • W poniedziałek 12 grudnia 2022 r. Nasza drużyna chłopców: Oskar Czarnogrecki, Maciej Poznański oraz Aleksander Hałas, uczestniczyła w finale wojewódzkim w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Zawody odbyły się w hali Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Ostatecznie zajęliśmy V miejsce wśród wszystkich szkół ponadpodstawowych w województwie. Gratulujemy.

       Grzegorz Olszowski

      • Sukcesy Naszych drużyn w unihokeju

      • Na przełomie listopada i grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach unihokeja w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W półfinale wojewódzkim drużyna dziewcząt ukończyla rozgrywki na czwartym miejscu, a zespół chłopców uplasował się na trzecim, co dało awans do finału wojewódzkiego. W finale wojewódzkim rozgrywanym w I LO w Gorzowie Wielkopolskim chłopcy wywalczyli wysokie V miejsce.

       Jest to duży sukces naszych zespołów, biorąc pod uwagę, że poraz pierwszy wzięliśmy udział w rozgrywkach unihokeja. Gratulujemy.

       Sławomir Iwasieczko

      • Srebrni medaliści w półfinale wojewódzkim w drużynowym tenisie stołowym

      • 8 grudnia 2022 r. w hali Gorzovi w Gorzowie Wielkopolskim odbył się półfinał wojewódzki w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza drużyna chłopców w składzie: Oskar Czarnogrecki, Maciej Poznański oraz Aleksander Hałas, zajęła wysokie II miejsce, czym zapewniła sobie udział w finale wojewódzkim. Nasza drużyna dziewcząt, w skład której weszły: Emilia Mgłowska oraz Weronika Sosnowska, zajęła IV miejsce. Gratulujemy.

        

       Grzegorz Olszowski

      • Spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Sulęcin

      • W dniu 8 grudnia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej  w Sulęcinie gościliśmy przedstawiciela Nadleśnictwa Sulęcin - Panią Kingę Adamską-Gerber. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej prowadzenia gospodarki leśnej w Lasach Państwowych Nadleśnictwa Sulęcin. Uczniowie dowiedzieli się o realizowanych formach ochrony lasów i zasadach funkcjonowania szkółki leśnej. Pani leśnik przypomniała również młodzieży jak mądrze dokarmiać ptaki. Dziękujemy za kolejne cenne spotkanie, a także za prezenty w postaci pięknych choinek, które w ramach współpracy trafiły do szkoły i pozwalają nam cieszyć się nadchodzącymi Świętami. 

       Małgorzata Białas

      • Obchody Tygodnia Niepodległości

      • W tym roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę świętowaliśmy organizując wiele przedsięwzięć w ramach obchodów „Tygodnia Niepodległości”.

       Podczas uroczystego  apelu szkolnego  w dniu 10 listopada 2022 r.  koło teatralne „Bystrzaki”  przygotowało montaż słowno-muzyczny pt: „Lekcja historii”, która przybliżyła zagadnienia walki Polaków o niepodległą Ojczyznę. Nie zabrakło także patriotycznych pieśni i  hymnu odśpiewanego na tle 15m. biało – czerwonej flagi, prezentowanej przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów.

       Z kolei 17 listopada miało miejsce rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursów szkolnych, również  związanych ze Świętem 11 listopada, przygotowanych przez nauczycieli języka polskiego, historii oraz informatyki.  Konkurs na MEM o tematyce historyczno-literackiej, podejmujący temat niepodległościowy wygrał Damian Nowacki. Kolejne miejsca na podium zajęli: klasa I c i Monika Żenowska. Tego dnia odbył sie również finał  interaktywnego konkursu historycznego pt. „Droga do niepodległości”. W jego pierwszym etapie wzięło udział aż 348 uczniów, w drugim 40, a najlepsza trójka uczniów, która odpowiedziała poprawnie na pytania związane z historią walki o wolną Polskę to: Damian Nowacki, Tomasz Hlebik  i Kacper Mieleszko.

       Jak podkreślił dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca Tydzień Niepodległości w naszej szkole,  był nie tylko okazją do powtórzenia i poszerzenia wiedzy, krzewienia  patriotycznych postaw, ale także  refleksji  nad istotą i wartością  wolności, która  dzisiaj nabiera szczególnego znaczenia.

                                                                                                                                                         Karina Rogowska

      • „Wojsko zaprasza do służby!”

      • 3 listopada 2022 r. uczniowie klas programowo najwyższych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie w ramach działań promujących zawód żołnierza polskiego, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Jednostki Wojskowej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. 

       W trakcie spotkania przedstawiono młodzieży film, w  którym pokazano jak wygląda służba w Wojsku Polskim. Przekazano informacje o możliwości powołania, zasadach rekrutacji i naboru oraz podstawowych wymaganiach np. psychologicznych czy dotyczących sprawności fizycznej. Przedstawiono również, na jakie stanowiska jest największe zapotrzebowanie oraz rodzaje służby zasadniczej.

       Przyszli absolwenci byli bardzo zainteresowani i jeszcze po zakończonym spotkaniu zadawali pytania związane z rekrutacją.

       Magdalena Kałużna

       Doradca zawodowy

      • „Paździory” 2022

      • Dnia 26 października 2022 r. zgodnie z tradycją, w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyły się „Paździory” - uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów  w poczet społeczności szkolnej.

       Organizatorem imprezy były klasy II oraz Samorząd Uczniowski. Klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach: prezentacji swoich zawodów,  malowaniu karykatur wychowawcy, quizie wiedzy o szkole, sprawnościach sportowych i demonstrowaniu ekologicznego kociego ogona. Zacięta rywalizacja i dobra zabawa stały się okazją do integracji uczniów i wychowawców. Jury skrupulatnie oceniło zmagania, doceniając pomysłowość i przygotowanie. Zwyciężyła klasa I technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z wychowawcą panią Kariną Rogowską.

       Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca wręczył  puchary i słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodzicówpogratulował  wszystkim klasom i życzył nowym uczniom samych sukcesów edukacyjnych i dużo przyjemnych chwil w szkolnej wędrówce.                   

                                                                                    Bartosz Patelski

       Opiekun SU

      • Przerwa na czytanie

      • Dnia 24.10.2022 r.  uczniowie  Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wzięli udział w akcji pt.: „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie zorganizowano w ramach III Międzynarodowej Edycji VII  Ogólnopolskiej Akcji.

       Podczas  przerw biliśmy rekord w ilości osób czytających i udowadnialiśmy, że książki to świetny sposób na spędzenie każdej wolnej chwili.  Pamiętajmy, że czytanie poszerza wiedzę, uczy myślenia, rozwija słownictwo, wyobraźnię, umiejętności komunikacyjne oraz szereg innych kompetencji. Czytajmy więc na zdrowie i z radością, bo jak powiedziała nasza noblistka  Wisława Szymborska: „Czytanie książek  to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

                                                                                 Karina Rogowska

      • 20-lecie nadania imienia Naszej szkole

      • W październiku b.r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie  świętowaliśmy 20 rocznicę nadania szkole  imienia. To wydarzenie  miało miejsce 11.10.2002 r.  W ramach tych obchodów poszerzaliśmy wiedzę  dotyczącą patrona szkoły, czyli Unii Europejskiej. Uczniowie  wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Europa naszych marzeń”.  Najlepsze prace znalazły się na wystawie w świetlicy szkolnej. Tam również  dnia 21.10.2022 r.  odbyła się   debata oksfordzka pt. „Europa liberalna, czy konserwatywna”,  przygotowana pod kierunkiem nauczycieli  historii pani Kariny Rogowskiej i pana Damiana Kierzka, a poświęcona kierunkom rozwoju, problemom społecznym, gospodarczym i politycznym, z jakimi mierzy się dzisiaj Unia Europejska i jej państwa członkowskie. Uczniowie mogli nie tylko popisać się swoją wiedzą, ale również poćwiczyć autoprezentację, zdolności  retoryki i argumentacji. Taka forma  znalazła także uznanie w widowni, która mogła utożsamić się z wybranym przez siebie zespołem i wspierać prezentowane idee i poglądy. Uczniowie już zaproponowali tematykę kolejnej debaty. Będziemy ją kontynuować, bo taki Patron Szkoły zobowiazuje…

       Karina Rogowska

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • 13 października 2022r.  w  Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  Była to specjalna  okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim tym, którzy włączają się w edukację i wychowanie młodzieży.  Tego dnia nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi otrzymali kwiaty, symboliczne prezenty, a ponadto  życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.

       Podczas  oficjalnej uroczystości dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca, podziękował obecnym  i byłym nauczycielom, wychowawcom,, pracownikom administracji i obsługi za niezmiernie ważną i owocną pracę, a także wręczył nagrody dyrektora szkoły.  Życzenia złożyli również przedstawiciele władz samorządowych: przewodniczący  Rady Powiatu Sulęcińskiego, pan Czesław Symeryak oraz  wicestarosta sulęciński, pan Adam Basiński.  Obok słów uznania skierowanych do zgromadzonych,  wręczyli   nagrody starosty sulęcińskiego, które otrzymali: dyrektor szkoły  pan Zbigniew Gruca oraz nauczyciele, pani Anna Kowalewska, pan Sławomir Iwasieczko i  pan Sławomir Jurkiewicz. W  części artystycznej wystąpili uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego „Bystrzaki,  przedstawiając z przymrużeniem oka sceny z życia szkoły.

                                                                                                                Karina Rogowska

      • Filmowa lekcja patriotyzmu

      • 28 września 2022 r. młodzież klas  pierwszych technikum pojazdów samochodowych i technikum hotelarskiego Zespołu  Szkół Licealnych I Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie razem z wychowawcami wybrała się na wycieczkę do kina Helios w Gorzowie Wlkp  na  film ‘’Orlęta. Grodno ‘39’’. 

       Film wyreżyserował Krzysztof Łukaszewicz. Swoją premierę  miał 9 września 2022 roku. Jest to historia 12-letniego chłopca Leona Rotmana, która ropoczyna się tuż przed wybuchem  II wojny światowej.  W  rolę głownego bohatera  wciela się  Feliks Matecki. Oprócz tytułowego wydarzenia, czyli obrony Grodna przed okupantem sowieckim, w  filmie nie brakuje również ciekawych wątków fabularnych, które pokazują nam moralne  dylematy i szybkie dojrzewanie młodych ludzi postawionych w obliczu wojennej pożogi. Gra aktorska to jedna z  zalet całej produkcji. Zachwycają młodzi aktorzy, ale także  plutonowy Greń mistrzowsko zagrany przez Bartłomieja Topę, czy mama głównego bohatera grana przez Jowitę Budnik. Wrażenie robi świetna scenografia, kostiumy  i realizacja. Choć produkcja z pewnością przypadnie do gustu fanom tematyki wojennej, polecam go także tym, którzy niespecjalnie się nią interesują. To naprawdę świetny dający wiele do myślenia film, o którym długo będziemy pamietać.

       uczeń klasy I technikum pojazdów samochodowych

       Dawid Jabłoński

      • Sprzątanie Świata – Polska 2022

      • Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie włączyła się w ogólnopolską wrześniową akcję Sprzątanie Świata – Polska 2022. Uczniowie klas I T żug oraz 3 T żug obeszli okoliczne lasy pochylając się nad każdą wyrzuconą butelką i papierkiem. Kolejny raz naszą inicjatywę wsparło Nadleśnictwo Sulęcin, któremu bardzo dziękujemy za zaopatrzenie nas w worki i rękawiczki oraz ufundowanie kiełbasek na ognisko. Mimo, iż bardzo chętnie bierzemy udział w tego typu przedsięwzięciach życzymy naszej Ziemi, by nadszedł dzień kiedy każdy będzie wyrzucał swoje śmieci do kosza. Tak niewiele, a wciąż tak trudno.

       Przy okazji chcemy się pochwalić, że za dotychczasowe działania proekologiczne zdobyliśmy tytuł „Eko - Szkoła 2022”. Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Zmotywowani kontynuujemy nasze działania na rzecz środowiska naturalnego!

        

       Małgorzata Białas

      • Międzynarodowy Zjazd Cyklistów

      • 17 września 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie wraz z nauczycielami, wzięli udział w XXVI Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów w Sulęcinie. Rowerzyści przejechali trasę, która wiodła ulicą Okopową, Traktem Napoleońskim, poprzez źródła Czerwonego Potoku, brzegiem jeziora Lubniewsko do polany na Uroczysku Lubniewsko. Tam czekało na nich ognisko i ciepły posiłek. Wydarzenie było doskonałą okazją do poprawy kondycji fizycznej jak i integracji uczestników.

        

       Grzegorz Olszowski

      • Dzień Sybiraka

      • Delegacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie brała udział w obchodach Dnia Sybiraka. Uroczystości odbyły się 16 września przy obelisku Sybiraków znajdującym się na cmentarzu komunalnym w Sulęcinie. W obchodach brali udział Sybiracy, kombatanci, młodzież szkolna, mieszkańcy gminy, władze samorządowe oraz poczty sztandarowe służb mundurowych, szkół i organizacji kombatanckich. Przedstawiciele organizacji, szkół i stowarzyszeń biorący udział w obchodach złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze przed obeliskiem poświęconym  zesłanym i pomordowanym na wschodzie. Nasi uczniowie godnie prezentowali Sztandar Szkoły oraz Sztandary Inwalidów Wojennych, Więźniów Politycznych i Kombatantów, a  delegacja szkoły składając wiązankę kwiatów przed płytą pamiątkową oddała należną cześć i hołd tym wszystkim, którzy swoją niezłomną postawą, odwagą i wytrwałością dali świadectwo walki, miłości i troski o wolną Ojczyznę.

        

       mjr rez. Mariusz Brzozowski

      • Weź nie pytaj, weź poczytaj...

      • Taka myśl przyświecała Szkolnemu Narodowemu Czytaniu, które odbyło się w piątek 02.09.2022 roku  w ZSLiZ w Sulęcinie. Oczywiście czytaliśmy „Ballady i romanse” 
       Adama Mickiewicza, gdyż w tym roku przypada 11. Edycja Narodowego Czytania, któremu patronuje Para Prezydencka, a była ona zaproszeniem do wspólnego czytania „Ballad i romansów” A. Mickiewicza, w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji.

       „Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą.” - tak motywował tegoroczny wybór Prezydent RP Andrzej Duda.

       Warto wspomnieć, że “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza wydane zostały w Wilnie w 1822 roku. Opublikowanie 14 utworów uważane jest za symboliczny początek romantyzmu. Tomik ballad dzisiaj uznany za klasykę literatury, 200 lat temu był przewrotem w myśleniu i postrzeganiu świata. Utwory pełne grozy i humoru zostały zaadresowane do całego społeczeństwa. Dzieło odnosi się do wrażliwości i sentymentów odbiorcy, jednocześnie nawiązując do ludowej wyobraźni. „Ballady i romanse” osądzały rzeczywistości i dawały moralne przesłanie.

       A i należy pamiętać, iż rok 2022 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu Polskiego. Nadarzyła się więc wspaniała okazja,  by odczytać publicznie dzieło inicjujące ważny okres w polskiej kulturze i historii. 
       Aby poczuć klimat twórczości naszego wieszcza narodowego, posłuchaliśmy najpierw wokalnej interpretacji ballady „Świtezianka” w wykonaniu J. Wieniawy. 
       Czy myśl romantyczna wpływa na współczesnego człowieka? Na zgromadzonych w szkolnej świetlicy klasach – 3W/PP, 4 T PS/HOT oraz 1 INF/EL - z pewnością tak, gdyż później czytaliśmy „Romantyczność”, „Powrót taty”. Następnie przyszedł czas na „Rękawiczkę”. Puentą była ballada  „Pani Twardowska”, którą to przeczytał Pan Dyrektor, nie ujawniając przy tym końca utworu, aby zachęcić tym samym do samodzielnego sięgnięcia po utwór.

       Teksty Mickiewicza poruszają nas i skłaniają do refleksji. Wspólne czytanie pozwoliło na wydobycie uroku poezji i ocalenie ponadczasowego przesłania w niej zawartego. 

        Stąd nie pytaliśmy, tylko poczytaliśmy...!

       Monika Pilecka

      • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023

      • 1 września 2022r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie  rozpoczął się nowy rok szkolny.

       Społeczność szkolną powitał pan Dyrektor Zbigniew Gruca, który przywitał zaproszonych gości: Pana Tomasza Jaskułę – Starostę Sulęcińskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu – Pana Czesława Symeryaka oraz Panią Marlenę Bierką – Przewodniczącą Rady Rodziców. Pan Starosta powitał uczniów w szczególności pierwszoklasistów, rodziców i nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Pogratulował i wręczył akta nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego pani Małgorzacie Białas. Dla naszych najzdolniejszych uczniów wręczył Stypendium Naukowe Starosty Sulęcińskiego w formie finansowej. Otrzymali je: Piotr Tatera, Szymon Mielczarek, Damian Nowacki, Dawid Karwacki, Jarosław Szpak i Wiktoria Grecz.

       Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie przed sztandarem szkoły, zapewniając, że będą godnie ją reprezentować, cenić wartości, postępować zgodnie z zasadami i w pełni korzystać ze zdobytej wiedzy.

       Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się ciepło, słonecznie i optymistycznie. Oby trwał tak do następnych wakacji.

       Magdalena Kałużna

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej
   • 95 755 24 75
   • ul. W. Witosa 49 69-200 Sulęcin Poland
   • 95 755 24 75
   • Internat Szkoły ul. W. Witosa 30B, 69 - 200 Sulęcin tel. 95 755 29 41
 • Galeria zdjęć

   brak danych