• Zrealizowane projekty

• Miejsce na liście rankingowej a „Sen o Warszawie”

• 14.05.2020 03:02
        • Dzięki umiejętnościom, ciężkiej pracy i pomysłowości takich nauczycieli, jak pani Agnieszka Czarnecka i pani Agnieszka Sobieraj działających przy wsparciu i pod egidą dyrektora szkoły, pani Grażyny Sobieraj, jest możliwe pozyskiwanie środków pozabudżetowych i spełnianie nawet najśmielszych marzeń uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. I tym razem następny złożony projekt okazał się strzałem w dziesiątkę, bo pozyskane fundusze umożliwią wyjazd i kilkudniowy pobyt w stolicy naszych uczniów i nauczycieli.
        • Ale od początku…najpierw inicjatywa – pomysł na wzięcie udziału w programie „PZU z kulturą”. Potem mozolna praca nad projektem Sen o Warszawie, który zakłada udział 45 uczniów i 5 nauczycieli. Co ich czeka? Naprawdę same atrakcje: spektakl pt. Wujaszek Wania w obsadzie ze znanymi i lubianymi ze szklanego ekranu aktorami(m.in. Wojciechem Malajkatem , Piotrem Machalicą, Anną Dereszowską, Michałem Żebrowskim) w Teatrze 6 piętro, wjazd na ostatnie piętro Pałacu Kultury i Nauki, lekcje muzealne w Muzeum Powstania Warszawskiego, pobyt w Wilanowie, wizyta w parlamencie, złożenie kwiatów pod pomnikiem  Nieznanego Żołnierza. Wszystko po to, aby poznać piękno stolicy, doświadczyć historii naszego kraju, poznać jego kulturowe dziedzictwo, zobaczyć niezwykłe miejsca, przeżyć niezapomniane chwile.
          Udział w projekcie, choć z nazwy jest Snem o Warszawie, to ziści się jego uczestnikom w dniach 5 - 7 października 2016 roku. Gratulujemy twórcom projektu, a tym których czekają wojaże po stolicy życzymy niezapomnianych doświadczeń, cudownych wspomnień i miłego wypoczynku. Czekamy na wasze wrażenia i  pamiątkowe zdjęcia!

Katarzyna Błońska