• „Trasą hoteli i restauracji”- obóz naukowy

• 14.05.2020 01:09
        • Młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, kształcąca się w zawodach  technik hotelarz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, wzięła udział w obozie naukowym, który odbył się w Poznaniu w dniach 26-28.09.2018r,  zorganizowanym  w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim”, współfinansowanego z środków unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Oś VIII Nowoczesna edukacja,  Działanie 8.4  Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.
        •

Trasą Poznańskich hoteli i restauracji podążali uczestnicy 12 godzinnego kursu, podczas którego mieli możliwość zdobywania nowej wiedzy i  umiejętności z zakresu pozyskiwania i utrzymania gościa hotelowego, zarządzania recepcją oraz zachowania  profesjonalnego personelu zakładu gastronomicznego. W znanej  poznańskiej restauracji „Bamberka” uczniowie obejrzeli karty menu, gdzie tradycyjne potrawy występują w połączeniu z niecodziennymi, niespotykanymi dodatkami. Menadżer oraz szef kuchni  opowiadali jak budować i rozwijać swój warsztat pracy. W  hotelu  IBB Andresia**** zobaczyli  z bliska na czym polega praca w różnych częściach obiektu,  jakie standardy obowiązują w hotelach, jakie są tajniki profesjonalnej obsługi klienta, nie tylko w recepcji, ale również w restauracji, w spa i w innych miejscach  hotelu. Pracownicy radzili uczniom, aby zdobywali wiedzę i umiejętności praktyczne, bo ich zdaniem jest to  najlepsza forma nauki, która na pewno zaprocentuje w przyszłości.
          Uczestnicy podsumowując udział w projekcie zgodnie przyznali, że było to  niezapomniane przeżycie, które daje motywacje do dalszej pracy, rozwijania umiejętności i pasji w branży hotelarsko-gastronomicznej.

Beata Janicka
          nauczyciel