Wojsko zawsze na topie

Jeśli chcesz związać swoją karierę ze służbami mundurowymi, takimi jak wojsko czy żandarmeria wojskowa to musisz trafić do Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie.
Oprócz przedmiotów ogólnokształcących uczestniczmy w zajęciach specjalistycznych z przysposobieni wojskowego. W czasie zajęć mamy szanse zapoznać się ze specyfikacją pracy żołnierza zawodowego, brać udział w pokazach i uroczystościach wojskowych. Realizacja programu szkolenia obejmuje szereg zagadnień z zakresu musztry wojskowej, terenoznawstwa, taktyki oraz lekcji strzelania z karabinów sportowych KBKS.
Po pierwszym roku kształcenia uczniowie wraz z opiekunami w okresie wakacyjnym wjeżdżają na obóz szkoleniowo - wypoczynkowy do Jednostki Wojskowej w Wędrzynie, zajęcia prowadzone są według autorskiego programu i przewidują szereg atrakcji, zajęcia z taktyki, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelectwa, nauki samoobrony, terenoznawstwa, zajęć sportowych. Z dumą i szacunkiem nosimy mundury wojskowe w trakcie zajęć z przysposobienia, imprez szkolnych i powiatowych. Mundur jest wizytówką naszej klasy i szkoły – jednocześnie podnosi nasze morale i przygotowuje do przyszłej pracy żołnierza.
Serdecznie zachęcam do wybrania ZSLIZ w Sulęcinie – klasa mundurowa to jest to!

Maciej Jakubowski
ucz. KL III Liceum Ogólnokształcące
wybrane zagadnienia z przysposobienia wojskowego