Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna baza dydaktyczna ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
na miarę XXI wieku ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Warsztaty mechaniczne ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
hotelarskie ...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
gastronomiczne...

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych

im. Unii Europejskiej, ul. Witosa 49, 69-200 Sulęcin
Zapraszamy do nas

Menu Główne

9 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się inauguracja projektu  MEN ,,Książki do biblioteki szkolne w ramach programu wieloletniego - "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet III". Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci  i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Na spotkaniu przedstawiono harmonogram działań związanych z realizacja projektu, które obok współpracy  z uczniami, nauczycielami, rodzicami obejmują także  lokalne biblioteki. Zaproszeni Goście, pani Ewa Stasiłowicz z Biblioteki Publicznej w Sulęcinie oraz pani Anna Kicińska z Biblioteki Pedagogicznej opowiedziały o działalności sulęcińskich bibliotek. O przeobrażeniach, jakie dokonują się w naszej szkolnej bibliotece oraz znaczeniu czytelnictwa w życiu młodych ludzi mówiły: dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj, oraz nauczyciele, pani Karina Rogowska i pani Katarzyna Błońska. Prezentacja multimedialna pokazała uczniom zakres przedsięwzięć, które stoją przed nimi, w tym m.in.: projekt edukacyjny, konkursy, debaty, wystawy, akcje promocyjne itp.
Jak powiedziała Wisława Szymborska Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Uwierzmy na słowo słynnej noblistce i czytajmy, czytajmy, czytajmy.

Karina Rogowska

 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy
w zawodzie krawiec

 

 

 

Więcej informacji

 

UWAGA
Zmiana rachunku bankowego

 

 Promocja szkoły
(zobacz film)

 

 

 

 

 

jesteśmy wyróżnieni
przez uczniów i rodziców

 

Dobrze ZaPROJEKTowana
Szkoła 2016