Mrożące krew w żyłach przygody Huberta, szóstoklasisty o chuligańskim usposobieniu, oraz nie najweselszy sen dotyczący pobytu w liceum  były powodem, dla którego do Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie przybyli uczestnicy IX Powiatowego Konkursu Ortograficznego O Złote Pióro Starosty. Został on zorganizowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe i ZSLiZ w Sulęcinie. Gospodarzami uroczystości byli: Starosta Sulęciński – p. Stanisław Kubiak i Dyrektor ZSLiZ – p. Wojciech Lewicki.

Nad porządkiem i przebiegiem konkursu czuwała przewodnicząca Komisji, p. Elżbieta Czerwińska, a w przygotowanie całego przedsięwzięcia  zaangażowały się p. Agnieszka Urbaniak, p. Katarzyna Błońska i p. Katarzyna Niezbecka.
Nad  uroczystością patronat objęli: poseł RP, p. B. Sławiak, Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, TVP 3 oraz Starosta Sulęciński.
Dyktando połączone zostało z Inauguracją Roku Chopinowskiego, co jednocześnie umożliwiło, by zaproszeni goście i  uczestnicy konkursu wzięli udział w koncercie muzyki poważnej w wykonaniu grupy muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego w składzie:  dyrektor biura, p. Bogusława Tarasiewicz i pianista, p. Karol Schmidt.  Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali uczniowie klasy II LOwb: Małgorzata Gawęcka, Paweł Jasek, Kamila Sito, Weronika Ciszewska, przedstawiający poetyckie wspomnienia o kompozytorze. Bardzo pomocni przy obsłudze nagłośnienia byli Adam Dziadas i Wiktor Wojciul.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ w turnieju ortograficznym bój stoczyło 78 uczestników rywalizujących ze sobą w czterech różnych grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Szczególnie ostatnia kategoria cieszyła się w tym roku sporym zainteresowaniem, a do śmiałków, którzy chcieli sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności należeli, np.  p. Bożena Sławiak.
Tytuł mistrza ortografii uzyskali w tym roku: Piotr Kubacik ze SP w Torzymiu (opiekun Romuald Jabłoński), Izabela Cichowska z Gimnazjum nr2 w Słubicach (opiekun p. Dorota Łopusiewicz), Anita Rubaj  I LO w Sulęcinie (opiekun Iwona Grzegorek) oraz Urszula Niekrasz z Gminy Torzym.
Drugie miejsca w swoich grupach wiekowych wywalczyli: Natalia Sarna SP w Sulęcinie ( opiekun Lucyna  Sarna), Ewelina Florczak z Gimnazjum w Lubniewicach (opiekun Ewa Młyńczyk), Justyna Sołtysiak z I LO w Sulęcinie (opiekun Monika Pilecka) oraz Wojciech Obremski z Gminy Słubice.
Trzecie miejsca przypadły w udziale: Elizie Kościukiewicz z SP w Kołczynie (opiekun Małgorzata Szczepaniak), Annie Górskiej z Gimnazjum w Sulęcinie (opiekun Anna Tonder), Monice Pułkownik z I LO w Sulęcinie (opiekun Monika Pilecka) oraz Agnieszce Czarneckiej z Gminy Krzeszyce.
Nagrodę specjalną ufundowaną przez panią Poseł Bożenę Sławiak zdobyła Iwona Stupak z Gimnazjum w Witnicy  (opiekun Irena Kurzawska).
Wszystkim, zwycięzcom i uczestnikom konkursu, należą się gratulacje, bo udowodnili oni, że choć ortografia języka polskiego sprawia ogromne trudności nawet celebrytom, tak faktycznie nie jest straszna, choć wymaga nie tylko intuicji językowej, ale też konkretnej wiedzy z zakresu zasad i norm poprawnej polszczyzny.