„Styczeń na myśl przywodzi studniówkę, a maj kojarzy nam się z maturą. Historia mówi o pierwszej maturze, przeprowadzonej w Prusach 225 lat temu. Od początku matura pełniła rolę karty przetargowej, upoważniającej do korzystania z edukacji na wyższych szczeblach”. Tymi słowami Dyrektor Szkoły, Pani Grażyna Sobieraj rozpoczęła część oficjalną i wyjaśniła, dlaczego ten piękny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju bal organizowany jest na 100 dni przed maturą. Podkreśliła, że te 100 dni ma oznaczać dla uczniów czas bardzo wytężonej pracy,  pomyślne zdanie matury i stworzenie nowych możliwości edukacyjnych, zawodowych, życiowych. Zaznaczyła, że w tym dniu nasi uczniowie stali się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - innymi osobami. Zmienili się nie do poznania. Stali się dorosłymi ludźmi, przed którymi stoi przyszłość,  znacząca się ich nauką, ich mądrością, ich siłą, a zdobyta wiedza pod okiem nauczycieli, wychowawców na pewno zostawi wyraźny ślad w ich umysłach.
Na część oficjalną przybyło bardzo wielu dostojnych gości: przedstawiciel organu prowadzącego, Starosta Sulęciński, Pan Dariusz Ejchart, Posłanka na Sejm RP, Pani Bożena Sławiak, Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Krzysztof Ziomko oraz Rodzice, którzy po brzegi wypełnili pięknie przygotowaną salę na tą uroczystą chwilę. Miłą niespodzianką dla młodzieży był list okolicznościowy Starosty Sulęcińskiego, Pana Dariusza Ejcharta złożony na ręce Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Moniki Hulnickiej z gratulacjami, wyrazami uznania i podziękowania za całokształt pracy, godne reprezentowanie szkoły, które w znacznym stopniu promowało Powiat Sulęciński, nie tylko w środowisku lokalnym, ale na szczeblu województwa i kraju. 
W imieniu wychowawców, Pani Jolanta Maciak życzyła wszystkim, nie tylko wspaniałej zabawy, ale pomyślności na maturze. Uczniowie, dziękując za trud włożony w wychowanie i stworzenie doskonałej atmosfery do zdobywania wiedzy, złożyli na ręce Dyrekcji, Wychowawców oraz zaproszonych Gości kwiaty, symbolizujące ich wdzięczność.
Po części oficjalnej rozpoczął się prawdziwy Bal Studniówkowy zorganizowany w Ośrodku Kormoran w Sulęcinie, gdzie po ciepłym posiłku każda z klas podziękowała wychowawcom za trzy lub nawet cztery lata wspólnej nauki, przedstawiając przygotowany wcześniej program artystyczny. Wszyscy bawili się wspaniale na najważniejszym Balu Młodości.

Anita Pakulska