- Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń”
Tradycyjnie już młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „ Pomocna Dłoń” zorganizowali w dniu 6 grudnia „ Mikołajki” dla swoich  małych podopiecznych .Uczniowie pod opieką wychowawcy  pani Izabeli Dąbrowskiej zebrali fundusze  na  zakup prezentów.
Z workiem upominków, Święty Mikołaj  w towarzystwie Śnieżynek odwiedzili Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Sulęcinie. Dla dzieci była to wspaniała niespodzianka i wielkie przeżycie, kiedy  Święty Mikołaj wziął je na kolana, spytał o zdrowie i wręczył książeczki, kredki, słodycze.
Kolejnym miejscem odwiedzin była Świetlica Środowiskowa OPS Sulęcin. Jej wychowankowie to stali podopieczni naszego Koła Wolontariatu. Z tej wizyty ucieszyli się jednak szczególnie. Świąteczni goście przygotowali listę pytań do dzieci, a po prawidłowych odpowiedziach otrzymały one prezenty w postaci świątecznych niespodzianek. Radości nie był końca. Tak pięknie jest widzieć uśmiechy na twarzach dzieci...
Mikołaj otrzymał ogromne wsparcie od naszych wolontariuszy. Byli to: Darek Skoczylas, Nikola Czerniawska, Aleksandra Talar, Agnieszka Śliwka, Daria Kandulska i Natalia Radziszewska.

- Samorządu Uczniowskiego
Samorząd Uczniowski jak co roku przyłączył się do Mikołajkowych Spotkań organizowanych przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, Koło w Sulęcinie. Uczniowie przeprowadzili zbiórkę funduszy na zakup upominków mikołajkowych.
5 grudnia wzięli udział w imprezie zorganizowanej przez Prezesa Koła w Sulęcinie panią Krystynę Niedopytałę w sali widowiskowej SOKSiR.
Pani dyrektor ZSLiZ  Grażyna Sobieraj wręczyła upominek niepełnosprawnemu - członkowi Koła TWK Sulęcin - Tomkowi Sienkiewiczowi. Towarzyszyły jej uczennice Sylwia Dawidiuk i Karolina Dziemidowicz oraz opiekun SU Monika Hartman. Wszyscy uczestnicy Mikołajkowych Spotkań jak zwykle bawili się wspaniale.

Karina Rogowska
Monika Hartman